Bus teisiama 406 automobilių savininkė

Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos nusikaltimų nuosavybei tyrimo valdybos pareigūnai baigė ikiteisminį tyrimą, kurioje įtarimai pareikšti vilnietei dėl neteisėto vertimosi ūkine, komercine veikla ir perdavė 5 tomų bylą Vilniaus apylinkės prokuratūrai.

Pareigūnai nustatė, kad 1969 m. gimusi vilnietė nuo 2007 m. iki 2014 m., neįregistravusi individualios veiklos ir nepranešusi mokesčių administratoriui apie pradėtą vykdyti individualią veiklą, siekdama gauti pajamų, versliškai ėmėsi komercinės veiklos – valstybinės įmonės „Regitra“ filialuose savo vardu įregistravo užsienyje gyvenančių asmenų nupirktas 406 naudotas transporto priemones. Už kiekvieno automobilio įregistravimą moteris gaudavo 50 Lt (14,48 eurų), tokiu būdu bendrai gavo 20 250 Lt (5 864,81 eurų) pajamų, nesumokėdama privalomo valstybės mokesčio.

Užsienio šalies pilietis, dažniausiai iš Moldovos, Ukrainos ar Kazachstano, išsirinkdavo turguje automobilį, po to kartu su automobilio pardavėju „Regitroje“ sudarydavo pirkimo – pardavimo sutartį ir įformindavo vilnietės vardu automobilio pirkimą. Vėliau ši pilietė pas notarą įformindavo įgaliojimą, kuriuo tikrasis automobilio pirkėjas galėdavo visiškai valdyti ir disponuoti įregistruotu jos vardu automobiliu. Automobiliai buvo perkami Marijampolės, Kauno, Vilniaus automobilių turgavietėse. Moldovos piliečiai dalį automobilių pirkdavo ir Vokietijoje, vėliau atvažiuodavo į Lietuvą, registruodavo juos „Regitroje“ šios moters vardu, gaudavo lietuviškus valstybinius numerius, o po to analogiškai įformindavo įgaliojimą disponuoti šiais automobiliais ir išveždavo juos iš Lietuvos. Moteris jokios individualios veiklos nevykdė, yra registruota darbo biržoje, gauna bedarbio pašalpą.

Vilniaus apskr. VPK informacija