Dakare triumfavęs „Mini ALL4 Racing“ – Lietuvoje

MINI ALL4 RACING_Nani Roma_3

Lietuviai turės unikalią galimybę iš arti pamatyti Dakaro maratone važiavusį bolidą „Mini ALL4 Racing“. Keturis metus iš eilės garsiausiame pasaulio maratone triumfuojantį automobilį galės apžiūrėti visi – gegužės pabaigoje Zarasuose vyksiančiame tarptautiniame „Mini“ automobilių suvažiavime „International Mini Meeting“ (IMM).

„Dar prieš pusę amžiaus „Mini“ lenktynių trasose įrodė, kad ir itin kompaktiškas automobilis gali būti preciziškai valdomas, kad trasose jis yra pavojingas varžovas ir kelis kartus galingesniems bolidams. Savo sportišką prigimtį „Mini“ automobiliai pergalėmis patvirtina ir šiais laikais. Itin patikimas „Mini ALL4 Racing“ tapo šių dienų pergalės simboliu Dakaro ištvermės maratonuose. Modelis, kuris bus eksponuojamas Lietuvoje, buvo vairuojamas ne sykį Dakarą laimėjusio lenktynininko Nani Roma“, – sakė vienas iš „IMM 2015“ organizatorių, „Mini People“ klubo narys Mindaugas Lataitis.

Į Lietuvą „Mini ALL4 Racing“ bus atvežtas pirmą kartą. Jį visi norintys galės apžiūrėti gegužės 23-iąją, šeštadienį – šią dieną apsilankyti Zarasų saloje vyksiančiame „Mini“ automobilių suvažiavime galės visi norintys. Į IMM renginį atrieda ne tik „Mini ALL4Racing“, bet iš viso apie 600 įvairiausių „Mini“ modelių, daugybės kurių Lietuvoje dar nėra buvę. Bilietais į renginį prekiauja „Tiketa“, jų kaina siekia 13,20 euro.

„Mini“ triumfavo Dakare pastaruosius ketverius metus iš eilės, taip pat tris kartus iš eilės iškovojo čempionų titulus FIA bekelės ralio pasaulio taurėje 2012-2014 metais.

„Koncerno atstovai teigia, kad „Mini ALL4 Racing“ iš kitų Dakare startuojančių bolidų išsiskiria patikimumu. 10 proc. patikimesnis automobilis Dakaro ralyje gali lemti labai daug“, – sakė M. Lataitis.

Šių metų Dakaro maratone startavo net aštuoni prestižinėms bekelės lenktynėms specialiai paruošti „Mini ALL4 Racing“. Juos vairavusios komandos pernai iškovojo aukščiausias vietas, tad ir šiemet iškart buvo priskirtos prie favoritų. Prie jų vairo sėdo patyrę ir Dakare jau triumfavę pilotai. Tad 2015 m. varžybos, vos ne tradiciškai, baigėsi „Mini“ automobilių pergale, ir tai ralyje nenustebino nei specialistų, nei sirgalių.

Bendroje įskaitoje nugalėtoju tapo antrą titulą karjeroje iškovojęs Nasseras Al-Attiyahas. Pergalę tituluotam bekelės maratonų specialistui pasiekti padėjo „Mini ALL4 Racing“. Trečias bendroje įskaitoje buvo lenkas Krzysztof Holowczyc. Analogišką „Mini ALL4 Racing“ pilotavęs sportininkas nuo lyderio atsiliko 1 val. 32 min. Šių metų Dakaro maratono automobilių bendros įskaitos pirmame dešimtuke – net penki „Mini“ automobiliai.

„Dėl itin sudėtingo maršruto ir nuožmios konkurencijos Dakaro ralis yra ne tik labiausiai jaudinantis bekelės ralis milijonams autosporto mėgėjų, bet ir vienas sunkiausių išbandymų vairuotojams, komandoms ir automobiliams, – sakė „Mini“ vyresnysis viceprezidentas Jochenas Golleris. – Netgi kruopščiausiai pasirengusiems Dakaras visuomet žada didžiulį nuotykį su nenumatytais iššūkiais ir užduotimis, kurias pergalės siekiančios komandos turi įvykdyti kuo geriau. Todėl mes leidomės į Dakaro nuotykį kartu su profesionalia strateginių partnerių „X-raid Team“ komanda, talentingais vairuotojais ir savo gebėjimą nugalėti įrodžiusiu „Mini ALL4 Racing“ automobiliu.“

UAB „Krasta Auto“ yra oficiali BMW ir MINI atstovė Lietuvoje. Įmonė užsiima naujų ir naudotų BMW ir MINI automobilių, motociklų prekyba bei teikia visas techninio aptarnavimo paslaugas ir turi oficialias atstovybes bei techninio aptarnavimo servisų tinklą Vilniuje, Kaune ir Klaipėdoje. „Krasta Auto“ priklauso tarptautinei įmonių grupei „Modus grupė“.

Organizatorių nuotr.

www.auto-bild.lt