Palanga laukia elektromobilių lenktynių finišo

WASK3451w

Penktadienį, 9.30 val. iš Europos aikštės šalia Vilniaus miesto savivaldybės startavusių „Lietuvos energija“ įmonių grupės narės UAB „Energijos tiekimas“ ir VšĮ „Autoeventus“ surengtų pirmųjų šalyje elektromobilių lenktynių „Įsikrauk su „Energijos tiekimu“. Vilnius – Palanga“ finišo jau laukia Palanga.

Kas pirmas kirs finišo liniją iš dešimties ekipažų, startavusių Vilniuje, dar mįslė, kurios įminimo liudininkais panoro tapti būrys palangiškių, žiniasklaidos atstovų ir kurorto svečių.

„Ko gero šias unikalias, ateities automobilių transportą ir visą jo infrastruktūrą propaguojančias lenktynes, laimės ne greičiausias, o racionaliausiai visą netrumpos kelionės maršrutą suplanavęs ekipažas, – išlydėdamas lenktynių dalyvius penktadienio rytą kalbėjo UAB „Lietuvos energija“ valdybos pirmininkas ir generalinis direktorius Dalius Misiūnas. – Kita vertus, elektromobiliai – ne greičio siekimo, o racionalaus ir labai ekonomiško važiavimo priemonė“.

Ko gero šie žodžiai įstrigo į lenktynių dalyvių atmintį, nes šturmanai turėjo darbo į valias rinkdamiesi optimaliausią kelionės taktiką ir strategiją, o vairuotojai neatitraukė akių nuo nuo automobilio prietaisų skydelio, kuriame nuolat keitėsi ekonominio važiavimo parametrai.

Kol Palanga dar laukė didžiųjų lenktynių finišo, saugaus eismo ir vairavimo įgūdžius susirinkusiems demonstravo jaunieji automobilių sporto entuziastai. Mat jiems lenktynių organizatoriai parengė tikrą siurprizą – specialiai J.Basanavičiaus gatvėje įrengtoje „drag“ ir slalomo lenktynių trasose varžėsi 4-10 metų vaikai, susikovę dėl geriausio vaikiško elektromobilio vairuotojo titulo.

WASK2906w

WASK3285w

WASK3375w

 

Nuotraukose – pirmųjų šalyje elektromobilių lenktynių „Įsikrauk su „Energijos tiekimu“. Vilnius – Palanga“ dalyviai kelyje 

Algirdo VENSKAUS nuotraukos

www.auto-bild.lt