Pirmajame Baltijos žiedinių lenktynių čempionato etape greičiausias – Dainius Matijošaitis

© Valdis Zageuss_1

Gegužės 2-3 dienomis, Estijoje, „auto24 Ring“ trasoje startavo pirmasis Baltijos šalių žiedinių lenktynių čempionato (BaTCC) etapas, kuriame sau lygių neturėjo sportininkai iš Lietuvos. Ypač greitas – Dainius Matijošaitis, laimėjęs viską, ką buvo galima laimėti.

BaTCC lenktynės

Lenktynininkams iš Lietuvos savaitgalis Estijoje ir pirmasis Baltijos šalių žiedinių lenktynių čempionato etapas buvo išties sėkmingas – jame triumfavo Dainius Matijošaitis, į Estiją atvykęs nauju pirkiniu – „Renault Megane Trophy“. Sportininkas trasą įveikė per 15:34.329 min.

Antras liko estas Tonu Soomer su rėminės konstrukcijos BMW bolidu (15:57.573), trečia – Ernesta Globytė su „Ginetta“ automobiliu (16:29.978). Į geriausiųjų dešimtuką pateko net 8 lietuviai.

Danius Matijosaitis © Valdis Zageuss

Dainius Matijošaitis.

BEC čempionato etapas

Lietuviai, užėmę pirmas tris prizines vietas, sau lygių neturėjo ir 4 valandų ilgų distancijų lenktynių Baltijos šalių čempionato (BEC) etape. Čia ant aukščiausio nugalėtojų pakylos laiptelio ir vėl lipo D.Matijošaitis su komandos draugais Andriumi Jasionausku ir Simu Juodviršiu iš „BRUM BRUM Sport” komandos. Jie maratone varžėsi BMW M3 automobiliu.

Antrąją vietą iškovojo „Bauer racing” su 3 serijos BMW, treti liko „Rotoma“ komandos lenktynininkai, vairavę identiško modelio BMW automobilį.

Pirmas lietuvis „BMW 325 Cup“ lenktynėse

Estijoje ir Suomijoje populiarioje „BMW 325 Cup“ lenktynių serijoje startavo pirmas lietuvis – Mantas Mikuckas. Dalyviai čia varžosi bene identiškais vieno modelio automobiliais. Vienodi varikliai, dauguma techninių sprendimų, padangos.

M.Mikuckas debiutinėse lenktynėse finišavo šeštas.

Antras BaTCC ir BEC čempionatų etapas sportininkų laukia birželio 6-7 d. „Nemuno žiedo“ trasoje, Lietuvoje.

3 etapas – liepos 4-5 d., „Bikernieki“, Latvija*
4 etapas – rugpjūčio 22-23 d., „Bikernieki“, Latvija
5 etapas – rugsėjo 26-27 d., „Nemuno žiedas“, Lietuva

*BEC 3 etapo įskaita bus vedama Palangoje liepos 15-18 dienomis vyksiančių „ENEOS 1000 km lenktynių” metu.

Apie LASF

LASF (Lietuvos automobilių sporto federacija), įkurta 1990 metais Kaune, vienija automobilių sportą propaguojančius ar remiančius asmenis. Šiuo metu veikia 11 komitetų, kuriuose sprendžiami atskirų automobilių sporto šakų klausimai. LASF tikslas yra ne tik populiarinti saugų automobilių sportą, bet ir puoselėti bei kelti bendrą vairavimo kultūrą Lietuvoje: nuo mažiausių iki vyriausių vairuotojų. http://www.lasf.lt/, https://www.facebook.com/lasf.automobiliu.sporto.federacija, http://instagram.com/lasf.lt/