„Samsonas Motosrport Rally Utena“ žiūrovus žavės „Gazelkos“

gazelkos rally7

Archaiškus dar rusiškus laikus menančius GAZ 51 ir GAZ 53 sunkvežimius pamatyti važinėjant mūsų šalies keliais šiandien jau beveik neįmanoma. Tačiau Estijos keliais keletas tokių automobilių vis dar važinėja. Jie ne tik važinėja, bet ir sugeba žavėti ralio fanus lenktynių trasose.

Estijos ralyje yra rengiama atskira įskaita šiems archajiškiems ir gremėzdiškiems, tačiau keliantiems begales teigiamų emocijų sunkvežimiams. Šiais metais birželio 12-13 dienomis Utenos apylinkėse vyksiančio ralio trasose taip pat pasirodys šie monstrai.

gazelkos rally13

Dvejus metus iš eilės po du ar tris šiuos sunkvežimius pasirodo Zarasų apylinkėse vykstančiame ralyje, tačiau į Uteną iš Estijos atvažiuos net šeši GAZ markės raliui ruošti sunkvežimiai, tiek šių sunkvežimių Lietuvoje vienoje vietoje ralio greičio ruožuose dar niekada nebuvo. Net į kai kuriuos ralius Estijoje susirenka mažiau GAZ klasės dalyvių.

„Įkalbinome lenktynininkus atvažiuoti kartu su draugais ir tiesiog puikiai praleisti savaitgalį. Suteiksime jiems progą pasigrožėti Utenos apylinkėmis,“ – sako „Samsonas Motorsport Utena Rally 2015“ organizatorius Martynas Samsonas.

Šie automobiliai ralio greičio ruožuose visada pasitinkami ovacijomis, o neretai žiūrovai specialiai dėl jų pasilieka iki pat pabaigos stebėti ralį.

Kadaise tais senais tarybiniais laikais tai buvo išties masinis reiškinys ne tik ralio, bet ir kroso lenktynėse – dešimtys GAZ ir ZIL sunkvežimių dalyvavo varžybose ir žavėjo žiūrovus. Turbūt niekur pasaulyje nebuvo tokių lenktynių bolidų. Sunkiai valdomi ir itin sunkūs jie ypač džiugina žiūrovus kai pašoka nuo tramplino…

Birželio 12-13 dienomis Utenos apylinkėse vyks ralis, į kurį suvažiuos ne tik šie monstrai, bet ir turbūt gausiausias būrys lenktynininkų iš užsienio. Ralyje laukiama kelių dešimčių sportininkų iš Didžiosios Britanijos, Suomijos, Lenkijos, Jungtinių Amerikos Valstijų ir, žinoma, Baltijos šalių.

Renginys nemokamas, bet žada ko gero patį gausiausią būrį užsienio sportininkų, kokio lietuviškuose raliuose nebuvo jau daugelį metų.

gazelkos rally10

 

Organizatorių nuotr.

www.auto-bild.lt