Vairuotojo pažymėjimus teks grąžinti, reikalavimų nesilaikę egzaminuotojai atleisti

Du pradedantieji vairuotojai iš Alytaus ir Kauno valstybės įmonei „Regitra“ (toliau – įmonė) turės sugrąžinti jiems išduotus B kategorijos pradedančiojo vairuotojo pažymėjimus, įmonei nustačius, kad VĮ „Regitra“ Kauno filialo egzaminų centre šių vairuotojų praktinio vairavimo įgūdžius vertinę egzaminuotojai nesilaikė nustatytų reikalavimų.

Alytiškės egzaminą vertinęs darbuotojas egzamino protokole nepažymėjo 9 nekritinių klaidų, 1 specifinės pasikartojančios klaidos ir 1 kritinės klaidos, nepatikrino, kaip ji sugeba atlikti specialiuosius transporto priemonės pastatymo laikinai stovėti atbuline eiga manevrus.

Kauniečio egzaminą vertinęs darbuotojas egzamino protokole nepažymėjo 2 nekritinių klaidų ir 1 kritinės klaidos.

„Vadovaujantis Motorinės transporto priemonės valdymo įgūdžių ir gebėjimų vertinimo kriterijų bei metodų aprašo nuostata, nurodančia, kad egzaminas vertinamas kaip neišlaikytas, jei egzaminuojamasis padaro 1 kritinę klaidą, praktikos egzaminas turėjo būti įvertintas kaip neišlaikytas“, –  sakė VĮ „Regitra“ generalinio direktoriaus pavaduotojas Saulius Šuminas.

Minėtas patikrinimas buvo atliktas gavus Marijampolės apskrities vyriausiojo policijos komisariato Imuniteto skyriaus pranešimą apie komisariate atliekamą ikiteisminį tyrimą dėl galimo VĮ „Regitra“ Kauno filialo darbuotojų kyšininkavimo ir papirkimo, leidžiančio neteisėtai išlaikyti praktinio vairavimo egzaminus, kurių pagrindu asmenys neteisėtai įgyja vairuotojo pažymėjimus.

Reikalavimų nesilaikę egzaminuotojai po įmonės patikrinimo iš einamų pareigų atleisti, o jų vertintiems dviems asmenims išduoti vairuotojo pažymėjimai pripažinti negaliojančiais.

Teisė vairuoti jiems galės būti suteikta išlaikius vairavimo praktikos egzaminą.

www.auto-bild.lt