Zarasuose baigėsi „Mini“ automobilių mylėtojų fiesta

013

Keturias dienas trukęs „International Mini Meeting“ (IMM) į Zarasų salą sukvietė daugiau nei 1500 „Mini“ markės automobilių mylėtojų iš visos Europos ir tokių užjūrio valstybių kaip JAV. Organizatoriai iš Lietuvos „Mini People“ klubo skaičiuoja, kad į pirmą kartą Lietuvoje vykusį tarptautinį renginį suvažiavo apie pusė tūkstančio įvairių kartų ir interpretacijų „Mini“ automobilių.

„Šį savaitgalį Zarasų sala tapo savotiška „Mini“ automobilių pasaulio sostinė. „Mini“ mylėtojai iš kitų automobilių fanų išsiskiria savo nuotaika ir linksmybėmis. Didžioji dalis „miniukų“ mylėtojų į šį renginį važiuoja jau eilę metų, todėl „International Mini Meeting“ yra puikus kasmetinis susitikimas, kurį šiemet turėjome garbės surengti būtent Lietuvoje, unikalioje Zarasų ežero saloje. Labai džiaugiamės, kad lietuviai aktyviai prisijungė prie šio renginio ir iš arčiau susipažino ne tik su „Mini“ markės automobilių istorija ir jų dizainu, bet ir pačia bendruomene,“  – sako vienas iš „IMM 2015“ organizatorių, „Mini People Lietuva“ klubo narys Mindaugas Lataitis.

Daugiausiai užsiregistravusių „Mini“ dalyvių organizatoriai sulaukė iš Vokietijos. Taip pat nemažai dalyvių atvyko iš Olandijos, Suomijos, Baltijos šalių, tačiau kai kam kelionė iki Lietuvos užtruko ir apie dvi savaites. Keliautojai savo kelionės į Lietuvą įspūdžiais aktyviai dalinosi socialiniuose tinkluose specialiai šiam renginiui sukurtose grupėse.

002 (1)

Svečių akį traukė niekur nematyti „Mini“

Kadangi vieną iš renginio dienų – šeštadienį, gegužės 23-ąją – „IMM 2015“ organizatoriai padarė atvirą visuomenei, pamatyti unikalius eksponatus ir Lietuvoje viešintį ralio grandą galėjo visi norintys. Svečių akį traukė, ne tik spalvingi ir patobulinti dalyvių „Mini“ automobiliai, bet ir specialūs gamintojo atvežti eksponatai.

Daug dėmesio sulaukė „Mini ALL4 Racing“ – pergalėms ralio maratonuose sukurtas bolidas, triumfavęs Dakare pastaruosius keturis metus iš eilės. Taip pat svečius stebino išskirtiniai „art-car“ automobiliai – du klasikiniai ir du dabartinės epochos „Mini“. Istoriniai pirmos kartos „Mini“ – tai „Designer Mini Kate Moss“ ir „Designer Mini Time Machine“ serijų automobiliai. Tuo tarpu „MINI Red Mudder by Dsquared2“ jau yra šių laikų automobilio pagrindu sukurta vizija, pažymint gamintojo ir pagalbos ŽIV aukoms fondo „Life Ball“ partnerystę. „MINI Danny o’Connor” – automobilis tapęs britų dailininko iš Liverpulio Danny o’Connor drobe.

009 (1)

Netrūko ir pramogų

Penktadienį „International Mini Meeting“ renginio dalyviai ir svečiai turėjo progą susipažinti su specialiai į „Mini“ fiesta atvykusiu suomių lenktynininku Rauno Aaltonen dar vadinamu „Skrajojančiu suomiu“. Dabar jau garbaus amžiaus „ralio profesorius“ nemažai pergalių iškovojo sėdėdamas ir prie „Mini“ automobilių vairo. Šeštadienį renginio dalyviai demonstravo savo išskirtinius „Mini“ specialiame parade ir rodė savo įgūdžius šešias valandas trukusiose ralio lenktynėse. Vakare dalyviai linksminosi tradiciniame kostiumų vakarėlyje, kuriam savo aprangą rinkosi dar gerokai prieš suvažiavimą.

012 (1)

Pasibaigus renginiui dalyviai ir svečiai negailėjo padėkų renginio organizatoriams, pasirūpinusiems ne tik unikalia renginio vieta, skaniu lietuvišku maistu, bet ir suorganizavusiems išskirtinę galimybę pabendrauti su suomių lenktynininku Rauno Aaltonen.

Lietuvoje „Mini“ automobilių suvažiavimas vyko pirmą kartą per 37 metus. Iki šiol analogiškus festivalius rengdavo tik didžiųjų Europos valstybių „Mini“ gerbėjų klubai. Kitais metais gegužės mėnesį prisiekusių „Mini“ gerbėjų keliai ves į Belgiją.

UAB „Krasta Auto“ yra oficiali BMW ir MINI atstovė Lietuvoje. Įmonė užsiima naujų ir naudotų BMW ir MINI automobilių, motociklų prekyba bei teikia visas techninio aptarnavimo paslaugas ir turi oficialias atstovybes bei techninio aptarnavimo servisų tinklą Vilniuje, Kaune ir Klaipėdoje. „Krasta Auto“ priklauso tarptautinei įmonių grupei „Modus grupė“.

Organizatorių nuotr.

www.auto-bild.lt