Audi vadovas reikalauja visuotinės skaitmenizacijos

VOR150003_medium

Antradienį įvykusiame Vokietijos krikščionių demokratų partijos (CDU) organizuotame Berlyno ekonomikos kongrese Audi vadovas Rupertas Štadleris pasakė kalbą, kurioje išreiškė visuotinės eismo infrastruktūros objektų skaitmenizacijos būtinybę. Jis akcentavo, kad būtina sukurti vieningą operacinę sistemą, kurios pagalba automobiliai galėtų skaitmeninio ryšio priemonėmis komunikuoti su įvairiais eismo infrastruktūros objektais (kelio ženklais, šviesoforais, administracinio padalijimo riboženkliais, tiltų, viadukų ir geležinkelio pervažų skaitmeniniais blokais ir pan.) Esą, tokia automobilio ir jį supančios aplinkos sąveika padėtų geriau atskleisti dabarties ir ateities automobilinių skaitmeninių bei informacinių technologijų potencialą ir įgyvendinti autonominio vairavimo bei išmaniųjų ateities miestų vizijas.

„Politikai ir ekonomistai privalo bendromis pastangomis sukurti automobilių skaitmeninės revoliucijos įgyvendinimo prielaidas. Ateities miestai turi būti tokie pat išmanūs, kaip ir ateities automobiliai” – kalbėjo R. Štadleris prieš 2500 Berlyno ekonomikos kongreso dalyvių auditoriją.

Jis pasidalino savo įžvalgomis, jog šiuo metu įdiegta ir veikia gal tik 25 procentai tos eismo infrastruktūros, kuri bus maždaug 2050 metais.

Kaip pavyzdį R. Štadleris paminėjo šiuo metu sudarinėjamą visos Vokietijos šviesoforų duomenų bazę ir su ja siejamas esamas bei perspektyvines technologijas. Pasak jo, jeigu ši bazė būtų ne tik paprastas šviesoforų sąrašas, kaip yra dabar, bet kiekvienas šviesoforas būtų prijungtas prie interneto tinklo, tai Audi bendrovė vos ne tuoj pat galėtų įdiegti technologiją, leidžiančią automatiškai parinkti optimalų automobilio greitį pagal tai, kiek jo kelyje bus šviesoforais reguliuojamų perėjų bei sankryžų.

Šitaip optimizuoti automobiliai galėtų suformuoti visiškai sklandų eismo srautą su minimaliais kamščiais bei trikdžiais ir taip taupyti degalus. R. Štadlerio skaičiavimais, masinis tokios technologijos įdiegimas vien Vokietijoje leistų per metus sutaupyti iki 900 mln. litrų degalų ir neužteršti atmosferos beveik milijonu tonų anglies dvideginio.

Audi taip pat norėtų diegti autonominio parkavimo technologiją, kuri leistų išlipti iš automobilio šalia garažo arba statymo vietos, o automobilis prisiparkuotų automatiškai – jau be vairuotojo. Taip būtų taupoma vairuotojo įlipimui/išlipimui skirta erdvė, suteikiant galimybę optimaliau projektuoti stovėjimo aikšteles ir garažus.

Audi vadovas taip pat akcentavo išmaniojo mobilumo svarbą šiuolaikinėje visuomenėje ir prognozavo, kad tai įdiegus bus galima užtikrinti iki šiol nematytą eismo saugumą, energinį efektyvumą, mobilumo tvarumą bei neprilygstamą gyvenimo kokybę ateities miestuose.

Audi nuotr.

www.auto-bild.lt