Deividas Jocius nekantriai laukia Utenos ralio

Deividas Jocius car

Vienas greičiausių mūsų šalyje ralio lenktynininkų Deividas Jocius jau devintą sezoną lenktyniauja „Mitsubishi Lancer Evo IX“ automobiliu.

„Teko išbandyti ir „Evo VIII“, ir „Evo X“, testavau ir galingesnius automobilius, bet mūsų komanda pasiliko tie dabar mūsų naudojamu modeliu, nes tai turbūt geriausias kainos ir kokybės santykis šiandieniniame ralyje. Per tiek metų jau darosi nebesvarbu kur toks automobilis ruoštas, tiesiog persidedu savo vairą ir jaučiuosi jame kaip namie,“ – pasakoja Deividas Jocius.

Šį sezoną Deividas lenktyniauja su nauju šturmanu, ekipažas dar tik mokosi suprasti vienas kitą iš pusės žodžio, todėl jeigu tektų priprasti dar ir prie automobilio, siekti gerų rezultatų būtų tiesiog neįmanoma.

Šiuo metu D. Jociaus vairuojamas „Mitsubishi Lancer Evo IX“ atitinka tarptautinės N grupės standartus, jo variklis išvysto 344 AG ir 711 Nm sukimo momentą.

Utenos apylinkėse esantys greičio ruožai Deividui Jociui yra vieni gražiausių ir įdomiausių. Šiose apylinkėse ji jau yra laimėjęs vieną ralį, tiesa, tai buvo žiemą. Birželio 12-13 dienomis vyksiančiame „Samsonas Motorsport Rally Utena“ Deividas taip pat tikisi gero rezultato.

Deividas Jocius

„Žinau, kad žiūrovams labiausiai patinka tie Utenos ralio greičio ruožai, kuriuose dideli tramplinai arba tos vietos, kur verčiasi automobiliai. Man tokios labiausiai nepatinka,“ – juokiasi D. Jocius.

Prieš keletą savaičių Utenoje jam su Vytautu Švedu teko vesti paskaitą vaikams apie lenktynes ir saugų eismą, tad sportininkai ne tik lenktyniauja, bet ir palaiko šiltus santykius su savo gerbėjais.

Tikėdamasis sėkmės lenktynėse Deividas atskleidė ir vieną nedidelę paslaptį – prietarą, kurio laikosi ne tik jis, bet ir nemažai jo kolegų.

„Važiuodamas į lenktynes nesirengiu visų rūbų ką tik išskalbtų, būtinai užsidedu vieną kokį nors neplautą,“ – šypsosi D. Jocius.

Organizatorių nuotr.

www.auto-bild.lt