Devyni „Ne vienas kelyje“ laidos vedėjo titulai

ABR_7660Prabėgo savaitė, kai finišavo jubiliejinis, dvidešimtasis „Press ralis 2015“ ir kai jo nugalėtojų Dainiaus Leonavičiaus ir Adomo Šablevičiaus garbei vakaro dangų skrodė margaspalviai šventiniai fejerverkai.

„Išvykstu atsipūsti po įtempto televizinio sezono ir ne mažiau aršaus kolegų ralio, kurio vaizdai dar gyvi pasąmonėje“,- prisipažino Dainius, paprašytas dar kartą prisiminti devintosios jo pergalės sudedamąsias dalis.

Leonavičius nutraukė kovoje dėl Press ralių karaliaus sosto vyravusią lygiavą. Mat iki šiol kartu su Renaldu Gabartu jie buvo laimėję daugiausia, po aštuonis tokius ralius. Dainiui įsirašius devintąjį titulą, dvivaldystė pagaliau baigėsi.

Nugalėtojas neslėpė džiaugsmo laimėjęs sunkias, daug pastangų ir atidos pareikalavusias dviejų dienų batalijas, tačiau neslėpė apmaudo dėl Renaldo nesėkmės, kuris buvo priverstas sudėti ginklus dėl jo vairuojamo „Renault ClioSport“ siurblio gedimo.

„Tikrai nelinksma dėl kolegos ir lygiaverčio varžovo nesekmės. Nors šįkart su Renaldu kovėmės vienoje klasėje ir kažkuris, suprantama, turėjo užleisti sostą, tačiau laimėti lygiavertę dvikovą akivaizdinėje kovoje – dvigubas džiaugsmas“, – tikino Dainius.

Kas ne kas, o devynis analogo pasaulyje neturinčius Press ralius laimėjęs D. Leonavičius tikrai žino pergalės skonį ir jos sudedamąsias dalis. Į klausimą kuri pergalė iš visų devynių brangiausia, Dainius atsakymo ilgai neieškojo. Paskutinė, iškovota prieš savaitę, ir dar dvi, laimėtos tik paskutiniuose trasos metruose Klaipėdoje prieš Kristijoną Kaikarį ir Druskininkuose – irgi paskutiniajame etape dvikova su nuolatiniu žurnalistų ralių dalyviu, rungtyniaujančiu VIP įskaitoje, Kęstučiu Taškūnu.

„Šiemetinė todėl, kad buvo nepaprastai malonu lenktyniauti vairuojant visais atžvilgiais puikią, tiesiog tobulą „Toyota GT86“, todėl galėjome leisti sau tokią prabangą važiuoti ne tik savo, bet ir žiūrovų malonumui. Kita vertus laimėjome ne vienvaržytuves savo klasėje, bet ir buvome absoliučiai greičiausi tarp visų žurnalistų, priedo – trečią kartą paeiliui mūsų „Dream Toyota Team“ ekipa laimėjo komandų įskaitą“,- vardija Dainius.

O kitų dviejų pergalių tituluočiausias Press ralių dalyvis negali pamiršti, nes jos buvo iškovotos prieš pajėgius varžovus labai trapia, tokia kaip 0,9 sekundės ir panašia persvara.

Visame D. Leonavičiaus laimėjimų arsenale svariausias jo bemaž nuolatinio šturmano A. Šablevičiaus indėlis. Su Adomu Dainius laimėjo penkias pergales, su dukra Lina – dvi, o dar vieną iškovojo su Almantu Jacevičiumi.

Beje, Almantas kartu su Linu Butkumi laimėjo pirmuosius du žurnalistų ralius.

Leonavičių daugelis pažįsta ne tik kaip puikų lenktynininką, Lietuvos standartinių-gamyklinių automobilių ralio čempioną, ralio „Aplink Lietuvą“ absoliučios įskaitos antrosios vietos laimėtoją, Lietuvos slalomo vicečempioną, skynusį pergales bei prizines vietas ir daugelyje kitų varžybų, bet ir kaip populiarios LNK laidos „Ne vienas kelyje“ vedėją.

Tačiau tik nedaugelis žino, jog Dainius – diplomuotas fizikas, kurio gyvenimą aukštyn kojom apvertė jau pats pirmasis žurnalistų ralis. Jis tapo ne tik lenktynininku, bet ir TV laidas apie automobilius kuriančiu žurnalistu.

Dainiau, ar Lietuva prarado talentingą fiziką, ar surado įdomias temas gvildenantį žurnalistą – išgirdęs tokį klausimą pašnekovas, regis, ir laukė tokio posūkio pokalbyje.

„Visas mano gyvenimas nebuvo tikslo siekimas čia ir dabar. Tikslų siekiau pamažu, tačiau nuosekliai, o ką darau dabar – mano širdžiai yra mieliausia, – tvirtina D. Leonavičius, kartu su dar dviem kolegomis – L. Butkumi ir R. Gabartu – nepraleidę nė vieno iš dvidešimties jau įvykusių Pressralių ir vėl susitiksiantys XXI-ajame, kurio trasos kitąmet nudrieks maršrutu Panevėžys – Ryga – Piarnu.

Algimanto BRAZAIČIO nuotr.

www.auto-bild.lt