„Eneos 1000 km lenktynėms“ sportiniai automobiliai iš patikimų rankų

30-05-15:  HANKOOK 12H Zandvoort,Race zaterdag ,Photo: 2015 © Roel Louwers

Iki „Eneos 1000 km lenktynių“ Palangoje liko kiek daugiau nei 20 dienų. Artėjant renginio dienai, aiškėja galutinis dalyvių sąrašas. Net du BMW klasės automobilius į šias varžybas išlydės ir „Martin Sport“ techninis personalas. „RIMO“ komandos sportininkai varžysis BMW 335D automobiliu, o „Inter RAO Lietuva“ komandos lenktynininkai – BMW M3 bolidu. Abu šie automobiliai pagrįstai gali būti vadinami pretendentais užimti prizines vietas tiek savo klasėse, tiek bendroje lenktynių įskaitoje.

Ne pirmus metus „1000 km lenktynėms“, vykstančioms Palangoje, „Martin Sport“ technikai ruošia bei aptarnauja automobilius varžybų metu. 2011 metais jų ruoštas „Honda Civic Type-R“ automobilis pelnytai iškovojo pirmąją vietą.

„Martin Sport“ vadovas Martynas Samuitis net neabejoja, kad ir šiais metais jų ruošiami automobiliai į namus parsiveš apdovanojimų.

„Techniniame sporte yra labai daug faktorių, lemiančių pergales. Tačiau mūsų aptarnaujami automobiliai ne kartą yra įrodę, kad gali varžytis su greičiausiais automobiliais, o svarbiausia – pasiekti finišą“, – sakė M. Samuitis.

Savo patikimumą ne vienose varžybose jau įrodė „Inter RAO Lietuva“ komandos sportinis automobilis „BMW M3“.

„Visose varžybose tiek Lietuvoje, tiek užsienyje, komanda, važiuojanti su šiuo automobiliu, grįžta ne tuščiomis. Automobilis – prizininkas“, – taip apibūdino „Inter RAO Lietuva“ komandai ruošiama automobilį „Martin Sport“ mechanikas Vaidas Glinskis.

Honda Civic Type-R

Praėjusių metų „1000 km lenktynių“ vicečempionų automobilio komplektacija šių metų lenktynėms nepakito. Jame yra įmontuotas iki 400 AG išvystantis 4 litrų V8 variklis, tačiau šį automobilį valdysiantis sportininkai galės džiaugtis nauja elektronika. Automobilyje sumontuota sportinė ABS sistema.

Tuo tarpu „RIMO“ komandai ruoštą „BMW 335D“ galima pavadinti visiškai nauju automobiliu. Nors tokios pačios komplektacijos automobiliu 2014 metais važiavusi komanda „1000 km lenktynėse“ finišavo, savo klasėje užėmė 4-ąją vietą, o bendroje įskaitoje pateko į TOP 15, tačiau šiemet „Martin Sport“ komandos mechanikai senus agregatus pakeitė naujais. Beje, šio automobilio konkurencingumas su gamyklinėmis komandomis jau yra ištestuotas gegužės mėnesį Olandijoje vykusiose lenktynėse „Hankook 12 H Zandvoort“.

Jau netrukus bus galima išvysti šių automobilių galimybes liepos 15–18 dienomis vyksiančiose „Eneos 1000 km lenktynėse“.

Organizatorių nuotr.

www.auto-bild.lt