Kaip naudotis mėgėjišku alkotesteriu?

Pastaruoju metų mūsų giminėje vienerios vestuvės seka kitas. Kadangi visi gyvena toli vieni nuo kitų, tai vėliausiai kitą dieną po renginio tenka sėsti prie vairo. Taigi nusipirkau mėgėjišką alkotesterį ir norėčiau būti tikras, kad galiu saugiai vairuoti. Prietaisas nebuvo pigus (kainavo apie 100 eurų) ir kurį laiką veikė gerai, bet keletą kartų panaudojus ėmė ir „numirė“ ir dabar rodo kažin kokius duomenis. Kas galėjo atsitikti? Deja, kažkur pamečiau naudojimo instrukciją. Romas

Kai kalbama apie nebrangius alkotesterius, jie veiks tinkamai tik tuomet, jei bus griežtai laikomasi instrukcijos nurodymų. Profesionalūs prietaisai, pavyzdžiui, tie, kuriuos naudoja policija (ir kainuoja jie daug daugiau nei klausime nurodytas prietaisas), yra daug atsparesni naudotojo klaidoms.

Žinoma, jums galėjo papulti brokuotas gaminys, bet taip pat kyla įtarimas, kad ir jūs šiek tiek „padėjote“ alkotesteriui rodyti klaidingus duomenis. Reikia atminti, kad tokių prietaisų negalima naudoti iš karto pavartojus alkoholio – tuomet rezultatas bus ne tik netikslus, bet ir pakenks alkotesteriui. Tą patį galima pasakyti ir apie cigarečių dūmus. Alkotesteris gali streikuoti ir dėl maisto, pavyzdžiui, saldainių su alkoholio įdaru. Labai svarbu tinkamai sukalibruoti prietaisą. Jei įtariate, kad rodmenys ne visai tikslūs, pavyzdžui, trys matavimai, atlikti vienodais intervalais (20–30 min), rodo vienodus rezultatus – prietaisą reikėtų nuvežti į techninį centrą.

Dėmesio! Alkotesteriai, net nenaudojami, kartais išsikalibruoja, taigi juos reikia tinkamai prižiūrėti ir nepamiršti juos sukalibruoti.

ABL, 2015 m. Nr. 3