Lietuviai pirmauja Lenkijos kartingo čempionate

M4UU4609

Net per didžiulį motorų skleidžiamą gausmą puikiai girdėjosi gausiai susirinkusių žiūrovų atodūsis, kai 8 Lenkijos čempionato finale Bydgoščiaus trasoje dėl gedimo sustojo Danieliaus Vavilovo kartingas. Jis pasitraukė važiuodamas antroje pozicijoje, kuri būtų užtikrinusi trečią vietą bendroje čempionato įskaitoje po 8 iš 14 etapų. Tuo tarpu finalą laimėjęs Gustas Grinbergas tapo čempionato lyderiu.

Gausiausioje čempionate Mini Rok klasėje (klasifikuoti 28 lenktynininkai) dalyvaujantys dvylikamečiai „BirelArt Poland by WTR“ komandos sportininkai Danielius Vavilovas ir Gustas Grinbergas ir toliau išlieka vienais iš labiausiai pastebimų ir gerbiamų lenktynininkų Lenkijoje, o praėjusį savaitgalį kartu su jais treniruotis vykęs komandos naujokas aštuonmetis Ąžuolas Jotautas dar tik pradeda savo kelią autosporto pasaulyje ir ruošėsi Lietuvos čempionato lenktynėms Vilniuje.

Jau keturis Lenkijos čempionato etapus iš eilės Lietuvos lenktynininkai lipa ant nugalėtojų pakylos. Prieš dvi savaites Zielona Gora vykusiame penktame etape savo pirmą pergalę šventė Danielius Vavilovas, kitą dieną toje pačioje trasoje pliaupiant lietui trečią vietą iškovojo Gustas Grinbergas. „Abu mūsų lenktynininkai tikrai yra pajėgūs visose trasose kovoti dėl pirmų vietų. Zielona Gora šiek tiek nepasisekė Gustui. Važiuojant pirmoje pozicijoje jam stabdymo metu užgeso variklis. Kol pavyko užvesti, varžovai jau buvo toli. Tačiau tada visą savo pajėgumą pademonstravo Danielius, užtikrintai iškovojęs pirmą savo pergalę Lenkijoje“,- lenktynininkų pasiekimais džiaugėsi komandos vadovas Viktoras Turkievičius.

Praėjusį savaitgalį Bydgoščiuje Lietuvos sportininkai kovas dėl aukščiausių vietų pradėjo taip pat užtikrintai. G.Grinbergas buvo greičiausias septintojo etapo kvalifikacijoje, pusfinalyje ir finale, o D.Vavilovas, startavęs iš 5 vietos, sėkmingai pakilo į antrą vietą pusfinalyje ir ją išlaikė finale. Aštuntame čempionato etape savo pirmą pergalę kvalifikacijoje pelnė jau D.Vavilovas. Pusfinalyje jis finišą pasiekė antras, deja, finale pasitraukė iš kovos dėl gedimo. G.Grinbergas startavo iš 6 starto vietos ir pusfinalyje finišavo 4, o finale ir vėl šventė pergalę.

Po dviejų savaičių lenktynininkus galima bus išvysti Vilniaus kartodrome vyksiančiame Lietuvos kartingo čempionate, kur po pirmų dviejų etapų taip pat pirmauja G.Grinbergas, o D.Vavilovas užima trečią vietą.

Jaunuosius Lietuvos lenktynininkus remia Olimpinė loterija „Perlas“, VĮ „Oro navigacija“, UAB „Himėja“, Tarptautiniai Lietuvos oro uostai, „Columbia“ ir „Pro Diax“.

Organizatorių nuotr.

www.auto-bild.lt