Pasisiūlymas nupirkti kompiuterį – su pasekmėmis

Birželio 1 d. 15 val. 20 min. Jonavoje, Riešutų g., 42-ejų metų vyras, siekdamas išvengti administracinės atsakomybės už Kelių eismo taisyklių pažeidimą (vairavo automobilį neblaivus (1,92 prom. alkoholio)), tarnybiniame automobilyje Kauno apskr. VPK Jonavos r. PK Viešosios policijos skyriaus pareigūnams siūlėsi nupirkti naują kompiuterį.

Pareigūnams įspėjus, kad tai yra kyšio siūlymas ir užtraukia baudžiamąją atsakomybę, asmuo savo veiksmų nenutraukė, todėl buvo pristatytas į policijos komisariatą, kur pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl papirkimo pagal Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 227 str. 1 d. Vyras sulaikytas ir uždarytas į areštinę.

Birželio 2 d. 15.30 val., praėjus parai po nusikalstamos veikos padarymo, baudžiamuoju įsakymu, Kauno apygardos prokuratūros Kauno apylinkės prokuratūros penktojo skyrius prokuroras baudžiamąją bylą perdavė nagrinėti supaprastinto proceso tvarka Jonavos rajono apylinkės teismui.

Kauno apskrities policija primena: siūlydami ar duodami kyšį policijos pareigūnui, būsite patraukti baudžiamojon atsakomybėn pagal požymius nusikaltimo, numatyto Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 227 str. „Papirkimas“.

Taip pat primename, norėdami pranešti apie neteisėtus policijos pareigūnų veiksmus, galite skambinti pasitikėjimo telefonu (8 37) 30 30 50 arba bendruoju pagalbos telefonu 112.

Kauno apskr. VPK informacija