Vaidotas Žala: Utenos ralyje laukia aštri konkurencija

Talsi ralis V.Zala7Jau rytoj prasidėsiančiame „Samsonas Motorsport Rally Utena“ Vaidotas Žala, kaip ir daugelis jo konkurentų, tikisi sunkios kovos. Paskatintas puikaus pasirodymo Latvijoje, Talsi ralyje, kai V. Žala užėmė trečią vietą tarp lietuvių, lenktynininkas neslepia, kad Utenoje išlaikyti tokį tempą bus daug sunkiau.

„Manau šį savaitgalį mūsų laukia rimta konkurencija ir pakartoti tokį patį pasiekimą bus labai sunku,“ – sako „Trygg Racing“ komandos lyderis.

Anot Vaidoto, kuris Utenoje startuos „Mitsubishi Lancer EVO IX“ automobiliu, pažymėtu antruoju numeriu, lietuviams šįkart namų sienos gali ir nebepadėti. Į trečią Lietuvos ralio čempionato etapą renginio organizatoriaus Martyno Samsono kvietimu užsiregistravo įspūdingas užsienio dalyvių skaičius.

Lietuvį slegia ir nemaža atsakomybės našta – tokiu aukštu startiniu numeriu Lietuvos ralio čempionatuose Vaidotas Žala dar nėra startavęs.

„Tokio startinio dalyvių sąrašo Lietuvoje per ketverius metus savo ralisto karjeros, dar nesu matęs. Į Lietuvą po kurio laiko vėl atvažiuoja tikras ralio „vunderkindas“ iš Rusijos Alexey Lukyanuk, vienas greičiausių Estijos ralio meistrų Kaspar Koitla, itin greiti lenktynininkai iš Suomijos, Airijos, Latvijos, Lenkijos. Greičiausiųjų dešimtukas bus labai stiprus,“ – sakė V. Žala.

Vaidotas pripažįsta, kad namų sienos turi pranašumų, o nors dauguma greičio ruožų ir bus nepažįstami, tačiau bendra konfigūracija ir kelio danga lietuviams vis tiek yra žinoma.

„Trygg Racing“ komandos lenktynininkas pagyrė Martyną Samsoną, kuris sugebėjo į Lietuvą, į pirmą kartą savo organizuojamą ralį pritraukti tokią gausybę užsienio sportininkų.

„Tai puikus pavyzdys, kad ir į Lietuvą galima sutraukti pasaulinio lygio ralio lenktynininkus, jei teisingai parenkamas organizatorius, kuris supranta sporto specifiką ir prioritetus, turi reikiamų kontaktų kitose šalyse,“ – sakė V. Žala.

Vaidotas tikisi, kad šis ralis netaps vienkartiniu renginiu ir ateityje sulauks paramos ir iš Lietuvos automobilių sporto federacijos, ir iš Utenos savivaldybės, nes ralis be stipraus dalyvių sąrašo ir užsienio lenktynininkų neturi didelės ateities.

„Mūsų ekipažas startui pasiruošęs, tikimės išlaikyti stabilų tempą ir toliau tobulinti vairavimo įgūdžius. Svarbiausia „neperkaisti“ ir išlaikyti šaltą protą,“ – sako geros nuotaikos niekada nestokojantis Vaidotas Žala.

Kai emocijos liejasi per kraštus, joms pasiduoti labai lengva, o tada ir klaidos tikimybė gerokai padidėja.

„Tikiuosi, kad mano brolis Žygis, kuris sėdės šturmano vietoje, laiku trinktelės man per šalmą ir mes visą ralį pravažiuosime tvarkingai,“ – juokiasi V. Žala.

Šiuo metu „Trygg Racing“ komandos sportininkai Lietuvos ralio čempionate po pirmų dviejų etapų bendroje įskaitoje žengia ketvirtoje vietoje.

Organizatorių nuotr.

www.auto-bild.lt