Vežkite dviračius be rūpesčių, turėdami vežamiems dviračiams skirtą registracijos numerio lentelę

Vasaros kelionės dviračiais – ne tik malonus laisvalaikio leidimo būdas, bet ir puiki galimybė sportuoti gryname ore, stiprinti savo sveikatą ir grūdintis. Dviračiai vis labiau populiarėja, tad nenuostabu, kad ir kelyje vis dažniau sutinkame keliautojus, dviračius besivežančius kartu su savimi.

Jei ir jūs susiruošėte savo vasaros poilsiui kartu gabentis dviračius, nepamirškite, kad juos vežant būtina laikytis tam tikrų reikalavimų. Prie automobilio pritvirtinti vežami dviračiai neturėtų uždengti registracijos numerio. Pažeidžiantiems šį reikalavimą nustatyta atsakomybė Lietuvos Respublikos administracinių teisės pažeidimų kodekse.

Vežkite dviračius be rūpesčių, turėdami valstybės įmonės „Regitra“ išduodamą specialiai vežamiems dviračiams skirtą transporto priemonės registracijos numerio lentelę. Ją galima tvirtinti prie paties vežamo dviračio ar specialaus dviračių laikiklio. Dviračių entuziastams VĮ „Regitra“ jau yra išdavusi apie 7 tūkst. tokių lentelių.

Lentele patariama pasirūpinti iš anksto, prieš planuojant kelionę. Ją galima užsisakyti svetainėje regitra.lt prisijungus prie elektroninės VĮ „Regitra“ kelių transporto priemonių registravimo sistemos ar atvykus į transporto priemones registruojantį VĮ „Regitra“ padalinį. Lentelė išduodama per 10 darbo dienų nuo prašymo pateikimo dienos, paslaugos kaina – 14,77 Eur (51 Lt).

Saugaus eismo automobilių keliais įstatyme nustatyta: jeigu vežamas prie motorinės transporto priemonės ir (ar) priekabos galinės dalies pritvirtintas dviratis (dviračiai) uždengia registracijos numerio ženklą, motorinės transporto priemonės ir (ar) priekabos gale gerai matomoje vietoje turi būti pritvirtinta VĮ „Regitra“ išduota lentelė su valstybiniu numeriu.

Nuotraukoje: lentelės pavyzdys.