Ekonomiško sunkvežimių vairavimo varžybų nugalėtoju Baltijos šalyse tapo Estijos atstovas

Foto-1889Praėjusį savaitgalį automobilių sporto komplekse 333 Latvijoje susitiko devyni ekonomiško sunkvežimių vairavimo profesionalai iš Lietuvos, Latvijos ir Estijos. Geriausius taupaus vairavimo įgūdžius „The Drivers‘ Fuel Challenge“ Baltijos šalių finale pademonstravo ir nugalėtoju tapo estas Virgo Unt iš „Carnet“. Latvis Gatis Zeltinš („GRT Latvija“) užėmė antrąją vietą, trečioji vieta atiteko estui Raimo Rand iš „Zintarex“. Baltijos šalių čempionas pelnė pagrindinį prizą – kelionę į „Volvo Trucks“ sunkvežimių gamyklą Belgijoje.

Šiemet finaliniame ture Latvijoje dalyvavo po tris geriausiai pasirodžiusius nacionaliniuose finaluose vairuotojus iš kiekvienos Baltijos šalies. Jiems teko važiuoti 32 km maršrutą bendrojo naudojimo keliais su 31 t bendrosios masės „Volvo FH“ 500 AG sąstatu ne ilgiau nei per 37 minutes, važiavimui sunaudojant kaip galima mažiau degalų. Geriausią rezultatą pademonstravo ir 2015 m. varžybų čempionu Baltijos šalyse tapo estas Virgo Unt, trasą įveikęs su vidutinėmis 22,75 l/100 km sąnaudomis.

„Degalų sąnaudoms skiriame daug dėmesio, ir tai yra mūsų transporto įmonės kultūros dalis. Važiuodamas finale stengiausi vengti bereikalingo stabdymo bei greitėjimo, taip pat maksimaliai išnaudoti sunkvežimio inerciją,“ – sakė varžybų nugalėtojas Virgo Unt, „Carnet“ OÜ savininkas, dažnai sėdantis prie vieno iš aštuonių savo bendrovės sunkvežimių vairo.

Lietuvos atstovams Baltijos šalių finale nepavyko iškovoti prizinių vietų. Mindaugas Tumas („Finėjas“) užėmė 5 vietą, „Gran Taralrud“ atstovai Piotr Pavliukevič ir Mindaugas TumasVadimas Jevgrafovas – atitinkamai 6 ir 7 vietas.

„Ekonomiško važiavimo varžybose dalyvauju jau trečią kartą, bet tai buvo pirmosios mano tarptautinės varžybos, – sakė geriausiai iš lietuvių pasirodęs Mindaugas Tumas. – Trasa nebuvo labai sudėtinga, bet situaciją gerokai apsunkino nepastovios oro sąlygos. Teko prisitaikyti ir prie naujos transporto priemonės ir jos valdymo, kadangi mūsų įmonė neturi „Volvo“ sunkvežimių. Matau nemažai galimybių tobulinti savo vairavimo techniką, šiose varžybose stengsiuosi dalyvauti ir toliau,” – sakė UAB „Finėjas“ atstovas.

Tarptautines „The Drivers’ Fuel Challenge“ varžybas „Volvo Trucks“ rengia nuo 2009 m., o Baltijos šalių vairuotojai jose varžosi nuo 2012 m. Per šį laikotarpį varžybose Latvijoje buvo atlikta 720, Lietuvoje – 530, o Estijoje – 400 kvalifikacinių važiavimų.

Ekonomiško vairavimo varžybos yra patrauklus būdas paskatinti vairuotojus tobulinti ir dalintis taupaus vairavimo įgūdžiais bei palyginti savo pasiekimus su kolegų rezultatais. Daugelis kompanijų jau pastebėjo vairuotojų mokymų bei „Dynafleet“ sistemos finansinę naudą visam transporto verslui. Varžybas „Volvo Trucks“ pradėjo organizuoti siekdami pabrėžti vairuotojo vaidmens svarbą taupiai naudojant degalus ir didinant transporto įmonių pelningumą.

Kiekvienais metais Baltijos šalyse vežėjų įmones kvalifikaciniuose važiavimuose atstovauja vis daugiau vairuotojų. Tai ne tik skatina konkurenciją tarp dalyvių ir daro varžybas įdomesnes, bet ir didina vairuotojų žinias bei tobulina jų įgūdžius. Kai kurie vežėjai pradėjo rengti panašias varžybas transporto įmonių viduje, ir remiantis jų rezultatais nustatomi vairuotojų atlyginimai ar mokami priedai. Tokiu būdu užtikrinama ekonomiška ir saugi sunkvežimių eksploatacija, geresnė techninė būklė, rečiau patiriamos nenumatytos prastovos.

 

The Drivers’ Fuel Challenge 2015“ finalininkai:


Latvija

Andris           Pļavenieks, „Kreiss“ SIA

Gatis Zeltiņš, „GRT Latvija“ SIA

Aleksandrs Baribins, „Albars un Partneri“ SIA

 

Lietuva

Piotr Pavliukevič, „Gran Taralrud“ UAB

Vadimas Jevgrafovas, „Gran Taralrud“ UAB

Mindaugas Tumas, „Finėjas“ UAB

 

Estija

Raimo Rand – „Zintarex“ OU

Virgo Unt – „Carnet“ OU

Illar Bergmann – „Zintarex“ OU

Faktai apie Baltijos šalių „The Drivers’ Fuel Challenge“ finalą:

  • 325 kelyje praleistos minutės;
  • Nuvažiuota 288 km;
  • Finalinių varžybų metu sunaudota 68 l dyzelino;
  • Vidutinės devynių finalininkų degalų sąnaudos 23,64 l/100km.

„Volvo Trucks“ teikia kompleksinius transporto sprendimus profesionaliems ir reikliems klientams. Kompanija siūlo vidutinio svorio ir sunkiasvorius sunkvežimius. Klientus aptarnauja pasaulinis tinklas, kurį sudaro 2 200 prekybos atstovų ir serviso centrų daugiau nei 125 šalyse. „Volvo“ sunkvežimiai surenkami 16 šalių. 2014 m. visame pasaulyje pristatyta daugiau nei 117 tūkst. „Volvo“ sunkvežimių. „Volvo Trucks“ yra „Volvo Group“ dalis, kuri yra viena iš pirmaujančių pasaulyje sunkvežimių, autobusų ir statybinės technikos, jūrinių ir pramoninių jėgos agregatų gamintojų ir paslaugų tiekėjų. „Volvo Group“ taip pat teikia finansinius sprendimus ir paslaugas. „Volvo“ veikla paremta pagrindinėmis vertybėmis: kokybe, saugumu ir aplinkos apsauga.

UAB „Volvo Lietuva” „Volvo” sunkvežimių pardavimų ir rinkodaros veiklą Lietuvoje pradėjo 1997 m. Po rinkos restruktūrizacijos 2005 m. sausį „Volvo Lietuva“ tapo vienintele Švedijos gamintojo įgaliotąja bendrove, teikiančia „Volvo” sunkvežimių ir autobusų priežiūros bei serviso paslaugas visoje šalyje. „Volvo“ sunkvežimių centrai yra įsikūrę Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje ir Šiauliuose. Visi „Volvo Lietuva“ sunkvežimių centrai turi ISO 9001:2008 kokybės atitikties naujų ir naudotų „Volvo“ sunkvežimių sertifikatą.

Organizatorių nuotr.

www.auto-bild.lt