Svečiai iš Vokietijos „300 Lakes Rally“ trasas šturmuos „Trabantu“

Svečiai iš Vokietijos_1

Likus vos dviem savaitėms iki didžiausio vasariško ralio starto Zarasuose, jo dalyvių sąrašas kasdien vis sparčiau ilgėja. Čia puikuojasi ne tik daugeliui gerai pažįstami ekipažai bei automobiliai, bet ir iki šiol Lietuvoje nematyti egzotiški egzemplioriai. Vienas tokių – anuometinės Rytų Vokietijos pasididžiavimu laikytas „Trabant“.

Pierre Roemer ir Moriz Falk ekipažas rugpjūčio 6-8 dienomis Zarasų apylinkėse debiutuos „IFA Trabant 601 RS ITRM“ automobiliu. Retro stiliaus sportinis ralio bolidas, anot jo šeimininkų, nepasižymi ypatinga galia, tačiau šį trūkumą atperka azartiškas ekipažo nusiteikimas.

„Apie „300 Lakes Rally“ varžybas girdėjome daug puikių atsiliepimų. Viename ralyje Vokietijoje sutikome „Kauno autoklubo“ atstovus Dovilą Čiutelę su Aleksandru Dainiu. Jiedu papasakojo, kokia didelė šventė kasmet vyksta Zarasuose. Taigi neatsispyrėme pagundai atvykti bei išmėginti jėgas šiose lenktynėse“, – apie vokiečių komandos „Ziesche Racing“ apsisprendimą sukarti daugiau kaip 1200 km iš Chemnico miesto į Zarasus pasakoja ekipos atstovas Sven Unger.

Pirmą kartą į Lietuvą atvykstantys lenktynininkai tikisi Zarasuose atrasti naujų iššūkių važiuojant dar nematytomis, išskirtiniu kraštovaizdžiu pasižyminčiomis trasomis. Pagrindiniu prioritetu svečiai laiko ne rezultatą, bet gerai praleistą laiką. Vokietijos atstovai neabejoja, kad jų vairuojamas kultinis  „Trabant“ automobilis pelnys daugelio sirgalių simpatijas.

Pagal Vokietijos automobilių sporto federacijos techninius reglamentus paruoštą „Trabant“ automobilį varo modifikuotas dvitaktis dviejų cilindrų ir 600 kub. centimetrų darbinio tūrio variklis. Tokia jėgainė vietoje standartinių 23 AG išvysto dukart didesnę galią – iki 50 AG, kurią ratams perduoda kiek patobulinta keturių pavarų transmisija.

„Mūsų automobilio galia neprilygsta veikiausiai nė vienam iš Lietuvos ralyje važiuojančių automobilių, tačiau turime ambicijų bent keletą iš jų vis tiek aplenkti, – optimistišką nusiteikimą prieš „300 Lakes Rally“ demonstruoja svečių komandos narys S. Unger. – Linkime sirgaliams puikių įspūdžių ir tikimės, kad bent mūsų automobilį varančio dvitakčio motoro skleidžiamas garsas Zarasų apylinkių trasose nepaliks abejingų.“

Svečiai iš Vokietijos_5

Nuo praėjusių metų sezono viename ekipaže važiuojantys atvykėliai iš Chemnico – ne naujokai ralyje. Sportinį „Trabant“ vairuojantis 34-erių P. Roemer šiuo retro automobiliu ralyje važiuoja jau aštuntus metus. Pilotas dalyvauja „ADMV Trabant Rallye Cup“ varžybose ir tarptautiniame „Trabant“ ralio čempionate. Dvejus metus iš eilės geltonąjį „Ziesche Racing“ komandos automobilį vairuojantis tandemas tapo pirmenybių bronzininkais.

Už tikslią navigaciją ekipaže atsakingas 56-erių M. Falk – patyręs Vokietijos automobilių sporto veteranas, savo jėgas išmėginęs ne tik prie ralio automobilio vairo, bet ir motociklų lenktynėse.

Didžiausia vasaros ralio šventė „300 Lakes Rally 2015“ šiemet dalyvius ir tūkstantines žiūrovų minias kvies atvykti į Zarasus rugpjūčio 6-8 dienomis. Varžybų organizatoriai sportininkams parengė apie 140 kilometrų išskirtinių greičio ruožų, o žiūrovai turės galimybę ne tik patys išbandyti organizuojamą išskirtinę pramogą – „Rally taxi“, bet ir ketvirtadienio bei penktadienio vakarus praleisti organizuojamuose pramoginiuose „Stokker“ kokteilių ir BBQ renginiuose, kur lauks puiki šventinė atmosfera.

www.auto-bild.lt