24-tą kartą „Aplink Lietuvą“

318

Lygiai mėnuo beliko iki rugsėjo 18-20 dienomis vyksiančio tradicinio ralio „Aplink Lietuvą 2015“, kurį nuo pat pradžių rengia Lietuvos automobilių klubas (LAK) ir kurio dalyviai varžosi dėl  garbingiausio šių lenktynių trofėjus – Lietuvos Respublikos Prezidentės Dalios Grybauskaitės taurės.

Ralio finiše sostinės S. Daukanto aikštėje ji bus įteikta bendrosios automobilių įskaitos absoliutiems nugalėtojams.

Raliai „Aplink Lietuvą“ – seniausios automobilių lenktynės Lietuvoje. Neatsitiktinai šalies automobilių sporto federacija (LASF) oficialia automobilių sporto pradžia šalyje laiko 1931m. liepos 24-ąją, kai pirmą kartą buvo duotas startas pirmajam raliui „Aplink Lietuvą“, kurio dalyviams pagrindinį prizą tada įsteigė Lietuvos Respublikos Prezidentas Antanas Smetona.

Nors planuota šiuos ralius organizuoti kasmet, tačiau prieškaryje įvyko tik keturi raliai -1931, 1932, 1937 ir 1938 metais.

Prestižiniai raliai „Aplink Lietuvą“ buvo atgaivinti tik 1996 m., – lygiai , po 65 metų, prabėgusių nuo pirmojo.

524

„Po mėnesio lenktynių trasose vienintelis jų rengėjas, 1926 m. įkurtas Lietuvos automobilių klubas, kartu su šių lenktynių organizatoriais ir dalyviais paminės ir pirmąjį reikšmingesnį jubiliejų – 1996 m. atgaivinto ralio „Aplink Lietuvą“ 20-ečio jubiliejų, – sako LAK prezidentas Rolandas Dovidaitis. – Džiaugiuosi, kad nuo tol, nepaisant įvairių pasitaikiusių ekonominių sunkumų ar kitokių trukdžių, prestižinis renginys niekad nebuvo nutrūkęs, o jau po mėnesio mes ir vėl leisimės į bemaž 1000 kilometrų trijų dienų ralio maratoną.“

Turint omenyje ir keturis prieškario metais įvykusius ralius „Aplink Lietuvą“, tai bus jau 24-osios lenktynės, kurių nugalėtojai džiaugsis svarbiausiu jų kolekcijoje trofėjumi.

Šiemetinis ralis „Aplink Lietuvą“ bus kartu ir Lietuvos automobilininkų sąjungos rengiamų „LAS taurės 2015“ lenktynių šeštojo etapo varžybos. Todėl sportininkai turėtų paskubėti ir anksčiau pateikti paraiškas, nes renginio organizatoriai leis dalyvauti lenktynėse ne daugiau kaip 100 ekipažų.

Priminsime, kad masiškumu kol kas dar nepranoktas 2010 m. vykęs ralis „Aplink Lietuvą“, kurio maršrutais riedėjo 105 ekipažai iš 11 šalių (šių varžybų rekordas) ir kurie rungėsi šešiose įskaitose.

505

Be svarbiausiojo trofėjaus – Lietuvos Respublikos Prezidentės taurės – ralio „Aplink Lietuvą 2015“ nugalėtojų ir prizininkų laukia – Lietuvos Respublikos Socialinės apsaugos ir darbo, Susisiekimo, Krašto apsaugos ir šiemet pirmą kartą savo taurę įsteigusios Žemės ūkio ministerijų, LASF, LAS, Kūno kultūros ir sporto departamento, rajonų ir miestų savivaldybių taurės ekipažams, pasiekusiems geriausių rezultatų konkrečioje teritorijoje, ir kiti įspūdingi prizai.

Neliks nepastebėti ir neįvertinti vyriausias pagal amžių (sudėjus abiejų ekipažo narių metus), o taip pat jauniausias lenktynių dalyviai, kurių laukia vienų iš tituluočiausių šalies ralio meistrų Kastyčio ir Arvydo Girdauskų atminimo, ralio organizatoriaus – Lietuvos automobilių klubo taurės ir kitos dovanos.

Algimanto BRAZAIČIO nuotr.

www.auto-bild.lt