Audi akumuliatorius gamins kartu su LG ir Samsung

Powerful battery in Audi electric car with cell modules from LG and Samsung

Audi neseniai anonsavo debiutui rengiamą SUV klasės elektromobilį, pasižymintį ypač ilga vienos įkrovos rida. Bendrovės specialistai teigia, kad naujasis modelis pilnai įkrautu akumuliatoriumi lengvai įveiks 500 km kelią. Kol kėbulų meistrai gludina naujo silueto kontūrus, o elektros inžinieriai triūsia prie pažangaus elektrino pavaros mechanizmo, Audi elektros kaupiklių gamybos padalinys šiam SUV konstruoja itin didelio energinio efektyvumo akumuliatorių, užtikrinsiantį iki šiol neregėtą talpą ir beprecedentinę ridą. Kuriant akumuliatorių, Audi specialistai glaudžiai bendradarbiauja su šios ūkio šakos lyderiais – Pietų Korėjos koncernų LG ir Samsung baterijų gamybos padaliniais. Korėjiečiai tieks aukštų technologijų energijos celes, iš kurių, pasitelkus Audi elektros kaupiklių kūrėjų įdirbį, bus surenkami naujieji akumuliatoriai.

Komentuodamas šią naujieną, Audi tiekimo skyriaus viršininkas dr. Berndas Martensas atskleidžia bendradarbiavimo su Pietų Korėjos kolegomis formatą.

Su LG Chem ir Samsung SDI sukurtos bendros įmonės, kurios, išnaudodamos ES šalyse egzistuojančių gamybos bazių techninį potencialą, gamybą sutelks Europos žemyne. Dr. B. Martensas džiaugiasi, jog pavyko šiomis technologijomis sudominti bei pritraukti stambius ES investuotojus ir inovacijų turėtojus. Jo nuomone šiose gamyklose bus gaminami tik aukščiausių technologijų gaminiai, o įgyvendinus visą šią programą padidės ir visos ES konkurencingumas pasaulinėje rinkoje.

Audi vyr. inžinierius dr. Ulrichas Hackenbergas teigia, jog iš drauge su korėjiečių kolegomis pagamintų elektros celių surinkti akumuliatoriai nebus skirti tik vienam šiam Audi SUV modeliui, kad ir koks pažangus jis bebūtų. Jis tvirtina, kad naujieji akumuliatoriai taps vienu iš esminių Audi elektrinio mobilumo strategijos elementų, padėsiančių papildyti modelių gamą energiškai efektyviais ilgų nuotolių elektromobiliais.

www.auto-bild.lt