Najasis Subaru Outback: didesnis, tylesnis, saugesnis

 

Naujas paveikslėlis (4)

Naujasis Outback išsiskiria geresnėmis važiavimo savybėmis ir turi daugiau pagalbinių sistemų, kurios padeda vairuotojui valdyti automobilį tiek ant asfalto, tiek žvyrkeliuose.

Outback – tai vidutinės klasės universalas, sukurtas Legacy modelio pagrindu. Tai tiesioginis Audi Allroad ar Volvo XC70 konkurentas, bet kartu ir šios klasės pirmtakas (debiutavęs 1995 metais). Kaip tik dabar prekybos salonuose pradėta siūlyti šio modelio penktos kartos atstovo versijas. Išorėje pakeisti žibintai, kitaip atrodo variklio dangtis, pakeistas buferio dizainas. Priekiniai statramsčiai pastumti į priekį, o priekinėse durelėse atsirado trikampiai langeliai. Atstumas tarp ašių nepasikeitė, bet visas automobilis tapo 25 mm ilgesnis ir 20 mm platesnis. Viduje padaugėjo vietos keleiviams ir bagažui. Gerokai daugiau erdvės atsirado gale keliaujančiųjų kojoms. Bagažinės talpa padidėjo nuo 490 iki 512 litrų. Serijinės „Comfort“ ir „Exlusive“ versijos siūlomos su elektra valdomu bagažinės dangčiu.

Naujas paveikslėlis (5)

Prietaisų skydelyje atsirado didelis liečiamasis ekranas, kuriame galima valdyti multimedijos sistemos įrenginius, tarp kurių yra ir telefonas su Mirror Link funkcija. Po ekranu atsirado naujo dizaino oro kondicionavimo sistemos valdymas. Prietaisų ekranai įtaisyti tūbose, tarp kurių dabar įrengtas didesnis spalvotas ekranas. Po Outback kapotu gali būti vienas iš dviejų jau gerai žinomų variklių: 2.5/175 AG benzininis arba 2.0/150 AG turbodyzelinis. Abu „Boxer“ varikliai modernizuoti taip, kad pasiektų geresnius parametrus, sunaudotų mažiau degalų ir skleistų mažiau triukšmo. „Lineartronic“ greičių dėžė (dabar siūloma ir su dyzeliu) įgijo naują valdymą ir „rankinę“ septynių pavarų perjungimo sistemą.

Pakeisti naujojo Outback pakabos nustatymai ir panaudota iš WRX modelio žinoma „Active Torque Vectoring“ sistema, kuri įveikiant posūkį „vejasi“ išorinį ratą ir kartu mažina vidinio rato greitį. Gerą stabilumą važiuojant bekele užtikrina šiek tiek „nudrožti“ kėbulo kampai ir iš Forester žinomas „X-Mode“ režimas su nuvažiavimo nuo kalno kontrolės funkcija. Naujovė (Europos rinkoje) yra dviejų kamerų sistema „EyeSight“, kuria naudojasi aktyvus pastovaus greičio palaikymo asistentas su stabdymo funkcija ir nuo susidūrimo sauganti sistema. Naujasis Outback su dviejų litrų dyzeliniu varikliu ir automatine greičių dėže Lietuvoje kainuoja nuo 32 400 eurų.

Daugiau komforto salone

Atliktus pakeitimus sunku pavadinti dideliais, nes jie tik kosmetiniai: nauji ekranai, kitoks raktelis ir nauja CVT dėžė dyzelinėje versijoje.

Kompaktinis Subaru SUV debiutavo 1997 metais. Šiuo metu parduodama trečioji šio modelio karta, kuri 2013 m. pabaigoje buvo nuodugniai atnaujinta. Pradėjus prekiauti 2015 m. automobiliais, „Subaru“ nusprendė atlikti keletą, šį kartą smulkių, Forester pakeitimų. Neliestas buvo kėbulas, nekeisti ir atskiri jo silueto elementai. Naujausią versiją iš išorės atpažinsime iš ryklio peleko formos stogo antenos.

Automobilio viduje matyti pakeistas prietaisų skydelis ir vairas. Vidurinėje prietaisų skydelio dalyje ir toliau liko du ekranai: viršutinis, kuris rodo sukimo momento paskirstymą į ašis, ir apatinis su liečiamąja valdymo funkcija. Pirmajam suteiktas naujas grafinis dizainas, antrajam – gerokai didesnio dydžio ekranas, be to, jo valdymas dabar daug aiškesnis. Kitokie yra ir oro kondicionavimo sistemos valdymo reguliatoriai bei ant vairo esantys valdymo mygtukai. Kitaip atrodo ir raktelis, orapūtės grotelės ir „Lineartronic“ greičių dėžė, kuri dabar siūloma ir su dyzeliniu varikliu. 2015-ųjų Forester kainuoja nuo 28 900 eurų.

Naujas paveikslėlis (5)7

ABL, 2015 m. Nr. 4