Pasivažinėjimas ant vieno rato – priežastis ilgam netekti teisės vairuoti

 Lietuvos kelių policijos nuotr.

Lietuvos kelių policijos tarnybos pareigūnai praėjusios savaitės pabaigoje Panevėžio apskrityje vykdė specialią policinę priemonę, skirdami dėmesį ir motociklus vairuojantiems asmenims.

Reidų metu buvo vykdomas viešasis ir neviešasis patruliavimas. Dienos viduryje, Panevėžyje, Ramygalos gatvėje, policijos pareigūnai pastebėjo dideliu greičiu iš prekybos centro aikštelės išvažiavusį motociklą „Yamaha  YZF-R1″, kuris dar padidino greitį. Pakėlęs priekinę motociklo dalį į viršų, motociklas važiavo ant vieno rato. Policijos pareigūnai gatvėje, kurioje leistinas greitis yra 50 km/val., užfiksavo motociklo greitį – 113,2 km/val. Važiuodamas kelio viduriu, motociklas sukėlė sąmyšį tarp taisyklingai važiuojančių automobilių, privertė juos keisti važiavimo kryptį, staigiai stabdyti.

Toks važiavimo būdas neabejotinai sukėlė pavojų eismo saugumui. Pareigūnai pasivijo motociklą „Yamaha“ ir motociklą sustabdė. Skiriamąja juosta ant vieno rato lėkęs 22 metų jaunuolis negalėjo paaiškinti, kodėl taip neatsargiai ir pavojingai vairavo. Pramuštgalvis jaunuolis sukėlė grėsmę ne tik tai sau, o ir kitų eismo dalyvių  sveikatai ir gyvybei.

Lietuvos kelių policijos tarnybos pareigūnai surašė jaunam motociklo vairuotojui administracinio teisės pažeidimo protokolą. Teismas spręs, kokia nuobauda bus paskirta už pavojingą ir keliantį grėsmę saugiam eismui vairavimą, kelis kartus pažeidžiant Kelių  eismo taisyklių reikalavimus, bei greičio viršijimą daugiau nei du kartus.

Įstatymas už tokius pažeidimus numato nuo 115 iki 434 eurų piniginę baudą, teisė vairuoti gali būti atimta nuo vieno iki šešių mėnesių.

Šiemet šalies keliuose įvyko 106 eismo įvykiai, kuriuose dalyvavo motociklų vairuotojai, žuvo 7 motociklais važiavę asmenys (6 vairuotojai ir 1 keleivis), sužeisti 92 motociklų vairuotojai ir 20 keleivių.

Lietuvos kelių policijos informacija