Rugsėjo viduryje ralio gerbėjus kvies „DHL Elektrėnai 2015”

R.Capkauskas

Rugsėjo 12 dieną vyks penktasis, prieš paskutinis Lietuvos ralio čempionato etapas. Ralio sostine taps naujas miestas, iki šiol dar neturėjęs savo vardu pavadinto ralio – Elektrėnai.

Žinomas kaip Lietuvos ledo ritulio meka, Elektrėnai bent vienam savaitgaliui taps tuo traukos centru, į kurį suvažiuos visi greičiausi Lietuvos ralio meistrai ir daugybė šios azartiškos sporto šakos žiūrovų.

Šiame ralyje kaip organizatoriai debiutuos vieni greičiausių mūsų šalies ralio meistrų Ramūnas Čapkauskas ir Žilvinas Juršys. Du Lietuvos automobilių sporto meistrai kaip niekas kitas puikiai žino, ko reikia geram raliui.

Iškovojęs turbūt visus įmanomus titulus Lietuvos automobilių sporte, Ramūnas šiais metais debiutuoja naujame, jam dar nepažįstamame amplua.

„Nežinau, kodėl taip pasielgiau. Turbūt tiesiog subrendau tam. Pažiūrėkite, juk visose trijose Baltijos šalyse geriausius ralius daro žinomi lenktynininkai. Ar tai būtų žiemos ralis Utenoje, ar 300 ežerų ralis, ar šių metų Utenos ralis – visus juos organizuoja lenktynininkai. Juk jie geriausiai žino, koks ralis turi būti geras ne tik žiūrovui, bet ir sportininkui,“ – sako Ramūnas Čapkauskas.

Pirmasis „DHL Rally Elektrėnai“ bus labai kompaktiškas ir sportininkams tikrai patiks, nes lenktynės vyks tik vieną dieną, šeštadienį. Sportininkams teks įveikti aštuonis greičio ruožus (4 greičio ruožai bus važiuojami po du kartus).

Dauguma jų yra neblogai žinomi tiek sportininkams, tiek ir ralio gerbėjams, nes šiuose keliuose jau daug metų vykdavo raliai, tik jie turėjo kitus pavadinimus. Tai ko gero vieni įspūdingiausių ir greičiausių ralio greičio ruožų mūsų šalyje.

Naujas pavadinimas reiškia, kad ralis taps ir didžiule švente Elektrėnų gyventojams. Pirmą kartą Elektrėnų centre prie ledo arenos bus įrengta visų lenktynių serviso zona, o ralio štabas įsikurs ledo arenoje.

Šalia nuo pat ryto šurmuliuos didelė mugė, ant scenos vyks įvairių kolektyvų pasirodymai, čia pat milžiniškame ekrane bus galima stebėti ralio rezultatus ir vaizdus iš greičio ruožų.

„Vienas pagrindinių mūsų uždavinių rengiant šį ralį buvo suorganizuoti nepamirštamą šventę žiūrovams ir miestelėnams. Elektrėniškiams nebus būtina vykti į greičio ruožus žiūrėti ralio – ralis atvyks pas juos tiesiog į kiemą,“ – pasakoja vienas šio ralio organizatorių Ž. Juršys.

Ralio gerbėjai gali tikėtis įdomios ir atkaklios kovos, nes kova dėl Lietuvos ralio čempiono titulo tiek bendroje, tiek ir atskirose klasėse toli gražu nėra pasibaigusi, o sportininkai, gerai žinodami šiuos greičio ruožus lėks tikrai labai greitai ir užtikrintai.

„Visą ralio maršrutą sudėliojome taip, kad gerai suplanavęs stebėjimą ralio gerbėjas turės galimybę pamatyti visus greičio ruožus. Bus daug gražių vaizdų ir Elektrėnų gyventojams, kurie dėl vienokių ar kitokių priežasčių negali nuvažiuoti stebėti ralio. Mes surengėme nemažai serviso zonų, tad miestelėnai visą šeštadienį matys, kaip sportiniai automobiliai zuja miesto gatvėmis. Neabejoju, kad šios lenktynės miestui taps puikia švente,“ – sako R. Čapkauskas.

Tai vienas nedaugelio lietuviškų ralių, kuris bus visiškai nemokamas žiūrovui, nes Elektrėnai šiemet švenčia savo 55 metų jubiliejų ir visiems ralio gerbėjams suteikė galimybę savo miesto vardo ralį stebėti visiškai nemokamai.

www.auto-bild.lt