Žvilgsnis į naująjį FOCUS universalą

universalas

Ką tik atnaujintas Ford Focus modelis šiame palyginamajame teste susikaus net su penkiais patyrusiais varžovais. Ar jam pavyks užlipti ant aukščiausios pakopos?

Šiuolaikinė mada akivaizdi – šiandien visi nori važinėti SUV automobiliais. Bet ar tikrai visi? Prieš išsirenkant modelį, siūlome gerai pasvarstyti, ko jums iš tiesų reikia iš automobilio ir pirmiausia, ar tikrai reikalinga didesnė prošvaisa ir visi varantieji ratai?

Jei jums reikia erdvios mašinos visai šeimai, praktiško salono, tačiau nepatinka vienatūriai, tuomet tiesiog būtina pagalvoti apie kompaktinius universalus. Jie nedideli, taupesni, valdomi geriau nei SUV, o nauji dar ir kainuoja mažiau už pastaruosius. Be to, šie automobiliai siūlo itin daug vietos keleiviams ir dažniausiai gali pasigirti talpesne nei SUV modelio bagažine. Kompaktinių universalų pasiūla šiandien išties nemaža. Visai neseniai debiutavo nauji Peugeot, Seat ir Toyota modeliai. Peugeot 308 SW pasirodė prieš pusmetį, Leon ST – 2014 metų pradžioje, o Toyota Auris Touring – 2013-ųjų viduryje.

Kai kalbama apie kompaktinius universalus, įdomu tai, kad pirmosios dvi Seat Leon kartos buvo gaminamos išskirtinai tik penkerių durelių hečbeko kėbulu. Ir tik pernai, kai debiutavo trečia šio Seat modelio karta, pradėta siūlyti ir versiją universalo kėbulu. Panašiai nutiko ir su Auris – universalas draugiją hečbekui sudarė tik pristačius antros kartos modelį. O štai Ford ir Opel savo gamoje visada turėjo automobilius universalo kėbulu. Be to, po ketverių gamybos metų „Ford“ atnaujino savo modelį – buvo pakeista priekinės dalies išvaizda ir automobilio interjeras. Šiuo metu „Opel“ intensyviai darbuojasi kurdami naują Astra modelį, kuris debiutuos rugsėjo mėnesį. Automobilis turės JAV sukurtą naują platformą ir visiškai naujus variklius. Tad iki to laiko dėl šeimos garbės kausis dabartinis modelis (hečbekas pristatytas 2009 m., universalas – 2010 m.).

Visi penki kandidatai turi benzininius motorus, kurie komplektuojami su šešių pavarų mechaninėmis greičių dėžėmis. Mus ypač domina mažo darbinio tūrio trijų cilindrų turbobenzininiai Ford ir Peugeot motorai. Pasižiūrėkime, ar pavyks atnaujintam Ford kompaktiniam universalui aplenkti savo konkurentus?

TOYOTA AURIS TOURING SPORTS 1.6

auris

„Toyota“ ką tik trečius metus iš eilės laimėjo „Auto Bild“ kartu su TÜV rengiamą „Kokybės ataskaitą“. Nėra jokių abejonių, kad japonai gamina patikimus automobilius. Nepriekaištingai atrodo ir prietaisų skydelis, kuriame viskas išdėstyta aiškiai ir logiškai, o valdikliais naudotis patogu. Tačiau erdviu salonu automobilis pasigirti negali. Labiausiai ankšta ant galinės sėdynės, ant kurios suaugusiems patogiai įsitaisyti nepavyks. Kur kas geresnė situacija yra, kai kalba pakrypsta apie bagažinę – jos talpa siekia nuo 530 iki 1658 litrų, o galinių sėdynių nugarėles galima nulenkti truktelėjus už bagažinėje esančių rankenėlių. Mažiau pagyrų nusipelno variklis ir pakaba – irzliai ir pavargusiai veikiantis 1.6 motoras suteikia apgailėtiną dinamiką, nors sunaudoja daugiausiai degalų tarp šio testo penketo – 7 l/100 km. O su netiksliai funkcionuojančia pakaba ir dirbtinai veikiančiu vairo stiprintuvu Auris valdomas sunkokai ir yra nerangus.

auris2

 

OPEL ASTRA SPORTS TOURER 1.4 TURBO

opel

Pastarieji metai Opel gamintojams buvo prieštaringi: uždaryta gamykla Bochume, bet kartu debiutavo perspektyvūs Mokka ir Adam modeliai. Lygiai toks pat prieštaringas yra ir Opel Astra Sports Tourer. 2010 metais pasirodęs universalas yra šiai klasei įspūdingo 4,7 m ilgio. Tačiau nemažesnę nuostabą kelia tai, kaip inžinieriai sugebėjo taip neapgalvotai iššvaistyti visą naudingą automobilio erdvę. Pirmiausia todėl, kad ant galinių sėdynių gana ankšta, o nuo 500 iki 1550 litrų talpos siekianti bagažinė nėra e rdviausia tarp šios klasės atstovų. Vairuotojo darbo vieta gera, labai rekomenduojame papildomai užsakomas priekines ergonominės sėdynes (691 euras). Papildomai kainuoja ir adaptyvi pakaba (923 eurai), su kuria Astra važiuoja švelniai ir užtikrintai.

Tačiau tai negelbsti – Sports Tourer ne tik sveria 200 kilogramų daugiau nei lengviausias testo dalyvis, bet ir važiuoja vangiai ir nuobodžiai. Be to, jam nepadeda ir
grubus, irzliai veikiantis variklis, tad automobilį galima pavadinti suglebusiu. Įsigyti dabar jį verta nebent tik su nuolaida arba laukti rudens, kada pasirodys naujos kartos Astra modelis.

opel2

opel3

opel4

opel5

PEUGEOT 308 SW PURETECH 130

peugeot

Trijų cilindrų variklis varo ne tik Ford Focus, bet ir Peugeot 308 SW automobilį. Bet tai nereiškia, kad kasdieniame gyvenime jums pavyks sutaupyti degalų – nei Ford Focus (6 l/100 km), nei Peugeot 308 (6,1 l/100 km) jų nedegina mažiau nei konkurentai su keturių cilindrų motorais. Tačiau šie varikliai išties smagūs. Urzgiantį garsą skleidžiantis Peugeot turbobenzininis 1.2/130 AG motoras „traukia“ smagiai ir užtikrintai.

Šis temperamentingas trijų cilindrų variklis puikiai tinka patraukliam ir grakščiam Peugeot, nors kai kurie vairuotojai gali pasigesti minkščiau veikiančios pakabos. Elegantiška vairuotojo darbo vieta taip pat patiks ne visiems –  kadangi prietaisų skydelis sumontuotas virš neįprastai žemai esančio vairo, ne visiems bus patogu stebėti rodmenis. O ant galinės sėdynės ankšta kaip Toyota ir Opel automobiliuose, taip pat galinių sėdynių atlošai yra pernelyg statmeni. Bet bagažinė nekelia jokių abejonių – jos talpa siekia nuo 610 Užimta iki 1660 litrų.

peugeot2

FORD FOCUS TURNIER 1.0 ECOBOOST

ford

Jis dar niekada nebuvo toks geras kaip šiandien. Nors tai skamba kaip įkyri reklama, bet šis teiginys naujam Focus išties tinka, o modelis visai neseniai buvo atnaujintas. Išorėje buvo pakeistos priekinės grotelės, kurios dabar tokios pat kaip ir kituose Ford modeliuose. Taip pat buvo visiškai atnaujintas prietaisų skydelis. Nuo šiol vietoje centrinėje konsolėje sumontuotos mygtukų mišrainės atsirado aštuonių colių liečiamasis ekranas – jame valdomas garsas, navigacijos ir klimato sistemos, taip pat telefonas. Visa tai puikiai veikia (plačiau aprašyta skyrelyje „Connected Car“ („Automobilio jungiamumas“). O daug kitų dalykų liko tie patys – ir tai nėra blogai. Kaip ir anksčiau čia sumontuotos komfortiškos sėdynės, taip pat mums itin patinkantis trijų cilindrų turbobenzininis 1.0 motoras.

Važinėti automobiliu kasdien išties smagu – žvalus variklis greitai didina sūkius ir skleidžia malonų, ausį glostantį garsą. Nors Leon trasoje greitesnis ir valdomas dar tiksliau, Ford jam nusileidžia nedaug. Be to, jis turi puikiai subalansuotą važiuoklę, o pakaba veikia komfortiškiau nei Seat. Tad, kaip ir minėjome, Focus dar niekad nebuvo toks geras.

ford2

ford3

SEAT LEON ST 1.4 TSI

seat

Jei prisimintume istoriją, joje yra štai toks įdomus faktas: kai Ferdinandas Piechas tapo „Volkswagen“ koncerno vadovu, pagrindiniu Seat markės konkurentu jis įvardino… Alfa Romeo automobilius. Bet žinant, kiek nuo to laiko buvo parduota Seat, o kiek Alfa Romeo automobilių, šiandien iš to galima tik smagiai pasijuokti. Žinoma, visą tą laiką Seat automobiliams trūko dailios išvaizdos ir tik dabar padėtis ėmė keistis į gerąją pusę. Vienas tokių pavyzdžių gali būti ir šiame teste dalyvavęs naujasis Seat Leon ST. Taip, beje, galėtų atrodyti ir šiuolaikiniai Alfa Romeo modeliai – kampuotų ir aštrių kėbulo formų, kurios nė ištolo neprimena tradicinio universalo. Kita vertus, šis efektingas dizainas nėra tik tuščias pažadas – Seat važiuoja itin tiksliai ir užtikrintai. Valdymo rungtyje šis žvalus vikruolis aplenkė pripažintą šios srities specialistą Ford Focus! Tai išties didelis netikėtumas. Po kapotu čia sumontuotas keturių cilindrų 1.4 TSI motoras, kuris dirba labiau subalansuotai nei Ford ir Peugeot trijų cilindrų varikliai. O be puikių važiavimo savybių Seat pasižymi ir nemažais praktiškais privalumais: jo salonas erdviausias, itin daug vietos gale, bagažinė – aukščiausia, be to, jis gali vilkti didžiausio svorio priekabą. Būtent visos šios savybės ir užkėlė Seat ant aukščiausio laiptelio – jis to išties nusipelnė.

seat2

testas2

testas

ABL, 2015 NR. 4