Ant slenksčio – naujasis Touran

DB2015AU01087_small

Jau nuo spalio pradžios kiekviena Volkswagen įgaliotoji atstovybė kviečia iš arčiau apžiūrėti bei įsigyti naująjį Volkswagen Touran. Naujasis vienatūris spinduliuoja atnaujintą dizainą ir sportiškesnę išvaizdą. Salonas tapo erdvesnis ir dar universalesnis – padaugėjo sėdynių išdėstymo ir perstumdymo galimybių bei kraulumo funkcijų. Itin išplėstas vairavimo pagalbininkų ir šiuolaikiškų elektroninių pramogų sąrašas. Daužymo testus jau atlikę EuroNCAP ekspertai tvirtina, kad į rinką žengiantis Volkswagen Touran – vienas iš saugiausių automobilių Europoje. Svarbiausia, jog visi šie atnaujinimai bei patobulinimai nedaug įtakojo Touran kainą. Naujojo modelio kaina prasidės nuo 20926 eurų ir, kaip ir pirmtakas, jis išliks vienu iš geriausios kainos atstovų savo klasėje.

Naujasis Touran – puikus veržlios išvaizdos ir šaunių transportavimo sprendimų derinys. Naujai suprojektuotoje vidaus erdvėje galima sutalpinti iki 1980 l tūrio krovinį. Sulanksčius sėdynes, jos visiškai pasislepia grindyse, sudarydamos visiškai lygias krovinių skyriaus grindis. Visos sėdynės turi ISOFIX vaikiškų kėdučių fiksatorius, o salone yra net 47 stalčiai, daiktadėžės ir kitokios smulkios mantos pasidėjimo vietos.

Naujajame Touran įdiegta antrosios kartos modulinė informacinių pramogų sistema (MIB II), užtikrinanti maksimalų junglumą, įskaitant pačią naujausią „App Connect“ Car-Net funkciją. MirrorLinkTM, Android Auto (Google) ir CarPlay (Apple) junglumo standartų dėka, prie automobilio elektroninių pramogų platformos galima prijungti beveik bet kokio modelio išmanųjį telefoną ir jo taikomosiomis programėlėmis valdyti daugelį automobilio informacinės ir pramogų sistemos funkcijų: padidinti/sumažinti garso stiprumą, įjungti, pasirinkti arba pakeisti atkuriamą garso įrašą arba radijo stotį, sudaryti ir peržiūrėti turimų įrašų grojaraščius, valdyti kai kurias navigacinės sistemos funkcijas ir pan. Užsakomos Volkswagen „Guide & Inform“ internetinės paslaugos teikia vairuotojui operatyvias eismo sąlygų suvestines, informuoja apie pakeliui esančias degalines ir laisvas parkavimo vietas, įspėja apie susidarančius eismo kamščius.

Prie MIB II sistemos vienu metu gali būti prijungta iki 2 išmaniųjų įrenginių, kurių naudotojai gali naudotis visomis automobilio pramogų ir junglumo funkcijomis nepriklausomai vienas nuo kito.

Šeimas ir didesnes keliautojų grupes nudžiugins vadinamoji interkomo funkcija. Pirmojoje eilėje sėdintys keleiviai per mobiliojo telefono laisvųjų rankų įrangą ir automobilio garso sistemą gali puikiai girdėti, kas vyksta antrojoje ir trečiojoje sėdynių eilėje ir netrukdomai kalbėtis su ten sėdinčiais keleiviais – garsas sustiprinamas ir perduodamas automobilinės garso sistemos garsiakalbiais. Tokias pat galimybes turi ir antrosios ir trečiosios (jeigu yra) sėdynių eilių keleiviai.

Touran bazinėje komplektacijoje yra automatinis pakartotinio smūgio išvengimo stabdys ir PreCrash aktyvi susidūrimo išvengimo sistema. Ypač gausus papildomos saugos įrangos ir vairavimo pagalbininkų sąrašas, kuriame yra ACC adaptyvinis tempomatas, Front Assist priešais automobilį esančios erdvės stebėjimo pagalbininkas su miesto avarinio stabdžio funkcija, važiavimo per kamščius pagalbininkas, šoninės erdvės stebėjimo pagalbininkas, už automobilio esančios erdvės stebėjimo sistema su daugybe glaudžioje sąveikoje veikiančių pagalbininkų, priekabos buksyravimo pagalbininkas.

Naujajame Volkswagen Touran maloniai nustebins ir kitos funkcijos. Tai automatiškai varstomos galinės krovinių skyriaus durelės su kojiniu jungikliu, automobilio parametrų suderinimo pagal vairavimo stilių sistema ir galingi LED priekiniai žibintai.

Variklių asortimente – du visiškai nauji benzininiai (TSI) ir du taip pat naujos konstrukcijos dyzeliniai (TDI) varikliai. Vėliau variklių gama bus išplėsta dar labiau.

Degalų sąnaudos, Touran TSI 81 kW ( l/100 km): 5.6-5.4 (vidutinės); CO2 tarša, g/km: 128-124 (vidutinės); energinio efektyvumo klasė: B

Degalų sąnaudos, Touran TSI 110 kW (l/100 km): 5.6-5.4 (vidutinės); CO2 tarša, g/km: 129-125 (vidutinės); energinio efektyvumo klasė: B

Degalų sąnaudos, Touran TDI 81 kW (l/100 km): 4.5-4.4 (vidutinės); CO2 tarša, g/km: 118-115 (vidutinės); energinio efektyvumo klasė: A

Degalų sąnaudos, Touran TDI 110 kW (l/100 km): 4.5-4.4 (vidutinės); CO2 tarša, g/km: 118-115 (vidutinės); energinio efektyvumo klasė: A

www.auto-bild.lt