Čekijos ambasadorius Vilniuje atidarė istorinę „Škoda“ parodą

Bohumil Mazanek 2

Čekijos ambasadorius Bohumil Mazanek.

Vilniuje, prekybos ir laisvalaikio centre „Panorama“, Čekijos ambasadorius Bohumil Mazanek atidarė istorinę 120 metų „Škoda“ jubiliejaus parodą. Jos metu susirinkusieji galėjo pamatyti tiek senuosius, tiek visiškai naujus, vos kelis mėnesius prekyboje atsiradusius „Škoda“ automobilių modelius. Mobili 120 metų jubiliejaus paroda Lietuvą pasiekė apkeliavusi pusę Europos, o keli parodos eksponatai buvo pasiskolinti iš vienintelio „Škoda“ muziejaus Čekijoje. Ši paroda veiks visą savaitę (iki lapkričio 1 d.), prekybos centre „Panorama“.

Prieš 120 metų du Vaclavai – Laurinas ir Klementas – draugais tapę čekiškoje aludėje, kupini nacionalinio pasididžiavimo, nusprendė neberemontuoti sugedusio vokiško dviračio, o pagaminti savo, geresnį.  Taip gimė kompanija „Laurin & Klement“, kurią dabar visi puikiai žinome kaip didžiausią Čekijos eksportuotoją „Škoda“.

„Ši istorinė paroda simboliškai pažymi du jubiliejus: Čekijoje „Škoda“ švenčia jau 120-ajį gimtadienį, o Lietuvoje „Škoda“ pasitinka 20-uosius metus. Šio sutapimo proga, visi, apsilankę parodoje, galės iš arti apžiūrėti legendinius „Škoda“ automobilius, pamatyti naujuosius „Škoda Superb“ ar „Škoda Octavia RS“ modelius bei sužinoti, ką iš tikrųjų reiškia dažnai dėmesio susilaukiantis „Škoda“ logotipas. Taip pat parodoje galima išsamiai susipažinti su šio automobilių gamintojo istorija bei apžiūrėti gausią nuotraukų galeriją“, – parodą pristato „Škoda“ rinkodaros ir komunikacijos vadovas Lietuvoje Linas Barščevičius.

069

Ekspozicijos puošmena – tobuliausias iki 2015 metų sukurtas „Škoda“ sportinis ralio automobilis „Škoda Fabia S2000“. Lygiai tokį patį automobilį gali pamatyti ir Čekijoje esančio „Škoda“ gamyklos muziejaus lankytojai. Šį automobilį parodos lankytojų apžiūrai pristato vieni tituluočiausių Lietuvos lenktynininkų – Martynas Samuitis ir Ramūnas Šaučikovas.

„Šį automobilį šių metų vasarą įsigijome iš Belgijos Čempiono Freddy Loix ir tęsiame sėkmingą jo istoriją. Savo dvejų metų karjeroje, vairuojant Freddy bei vėliau Martynui, šis automobilis užėmė vien tik prizines vietas. O kalbant apskritai, būtent šis sportinis „Fabia“ modelis Europoje yra laikomas pačiu šlovingiausiu ir karaliauja svarbiausiose Europos varžybų serijose jau nuo 2010 metų“, – ypatingą parodos automobilį pristato vienas „WELLMAN Rally Team“ lenktynininkų Ramūnas Šaučikovas.

020

Parodos atidaryme apsilankė ir Čekijos prekybos atstovas Baltijos šalims Jirí Rejl bei Prancūzijos ambasados Ekonomikos skyriaus vedėjas Jack Pillain.

120 metų „Škoda“ jubiliejui skirtos parodos atidarymo Vilniuje proga, „Unicredit“ visiems savo „Škoda“ klientams paruošė specialų lizingo pasiūlymą, su kuriuo galima susipažinti parodoje esančiame stende.

www.auto-bild.lt