Federalinė automobilių transporto agentūra (KBA) nusprendė atšaukti automobilius su dyzeliniais EA 189 varikliais

Volfsburgas, 2015 m. spalio 15 d. Volkswagen sveikina neatidėliotiną Federalinės automobilių transporto agentūros (KBA) sprendimą numatytais terminais pagal praėjusią savaitę priimtą priemonių planą pradėti automobilių atšaukimo procedūrą. Šis sprendimas reiškia, kad vartotojai toliau gali naudotis automobiliais be apribojimų.

Pasak KBA atstovų, iš viso Europoje (EU28 rinkose) Volkswagen Group atšauks maždaug 8,5 milijonus automobilių, tame tarpe ir apie 2,4 milijonus Vokietijoje esančių mašinų. Ne EU28 rinkos šalyse kiekviena valstybė atskirai įvertins, kurių emisijos klasių automobiliai su EA 189 varikliais bus atšaukti.

Volkswagen tiesiogiai susisieks ir apie tai informuos automobilių savininkus. Papildomai kiekvienas Volkswagen klientas gali apsilankyti nuo spalio 2 dienos veikiančioje vokiškoje http://info.volkswagen.com/lt/lt/home  svetainėje ir, įvedęs automobilio važiuoklės numerį, iš karto sužinoti ar automobilis yra atšaukiamas. Panašios Audi, Seat ir Škoda markių svetainės veikia ir kitose Europos Sąjungos šalyse.

Šiuo metu priemonių plane nurodyti techniniai sprendimai yra vykdomi pilnu pajėgumu. Automobilių korekcijos bus pradėtos 2016 m. sausio mėnesį ir klientams tai papildomai nekainuos. Techniniai sprendimai apims programinės įrangos, taip pat techninės dalies pakeitimus. Šiuo metu šios priemonės yra kuriamos kiekvienai su atšaukimu susijųsiai serijai ir skirtingų gamybos metų modeliams. Bet pirmiausiai jos bus pateiktos atsakingoms institucijoms. Vėliau kitomis savaitėmis ir mėnesiais apie tai bus informuoti ir automobilių savininkai.

Nuo šiol klientai aiškiai informuoti, kad ir toliau gali be apribojimų naudotis automobiliais. Visi automobiliai yra techniškai saugūs ir tinkami važinėjimui keliuose.

Tai neapima dabartinės kartos EA 288 dyzelinių variklių (montuojamų į automobilius nuo 2012 metų).

 www.auto-bild.lt