Į „Metų automobilio 2016“ karūną – net 39 pretendentai

PEUGEOT_208 (3)

Savaitgalį baigėsi paraiškų priėmimas į „Metų automobilio 2016“ konkursą.

Renginio organizatoriai tikėjosi per 30 konkurso dalyvių, tačiau rezultatai pranoko lūkesčius : šiemet konkurse varžysis 39 naujausi automobiliai, daugumai kurių tai kartu bus ir debiutas Lietuvoje.

39 dalyviai lietuviškosiose geriausiojo automobilio paieškose – tai naujas šio renginio masiškumo rekordas. Iki šiol daugiausia pretendentų – 38 – varžėsi 2012 metais vykusiame „Metų automobilio 2013“ konkurse.

PEUGEOT_208 (2)

Nors iki renginio starto dar liko pora savaičių, tačiau vienas laureatas jau žinomas. Mat per aštuoniolika metų, kai vyksta geriausiųjų rinkimai, vertinimo komisija iki šiol jau buvo išbandžiusi 473 naujausius automobilius, iš kurių 106 buvo išrinkti į finalinius penketukus, o vėliau – septynetukus. Todėl nesunku paskaičiuoti, kad šiemet 27-asis pretendentas tapo jubiliejiniu, 500-uoju konkurso dalyviu.

Tokia garbė atiteko UAB „Autovici“ deleguotam Prancūzijos gamintojų automobiliui „Peugeot 208“.

„Didelis automobilių kiekis liudija renginio reikalingumą. Tačiau komisijai tai nelengva  užduotis išbandyti ir objektyviai įvertinti visus automobilius, – sako konkursą rengiančio Lietuvos žurnalistų autoklubo vadovas ir projekto koordinatorius Valdas Valiukevičius. –Komisijos narių misiją palengvins geros, vienodos bandymų sąlygos – specialiai mūsų žiemoms pritaikytos „Continental WinterContact TS 850 P“ padangos bei vienodi, aukščiausios kokybės degalai iš „Neste“.

PEUGEOT_208 (4)

Nemažai vertingų idėjų ketina pateikti ir renginio bičiulių gretas šiemet papildęs Šiaulių banko kolektyvas.

„Užduotį lengvina tai, kad daugeliui vertinimo komisijos narių jau yra tekę bandyti dalį šių automobilių jų europinėse premjerose, įvairiuose pristatymuose, – sako konkurso vertinimo komisijos narys, žurnalo „Auto Bild Lietuva“ leidėjas ir vyriausiasis redaktorius Vitoldas Milius. – Kita vertus, dar nebuvo atvejo, kad kažkuris stokotų laiko tokiai svarbiai užduočiai, todėl ir šiemet, tikiu, pateisinsime pasitikėjimą“.

 

www.auto-bild.lt