„Porsche“ pasiūlys dar vieną sportinio kompaktinio visureigio versiją – „Macan GTS“

P15_0950_a5_rgb

Štutgartas. Šiandien Vokietijos sportinių automobilių gamintojas „Porsche“ paskelbė išleidžiantis naują kompaktinio sportinio automobilio „Macan“ versiją – GTS. Ji pasižymi didesne variklio galia, patobulinta važiuokle ir galingesniais stabdžiais, taip pat turi išskirtinių dizaino elementų.

„Pernai vos tik pasirodęs prekyboje „Macan“ iškart sulaukė didelės sėkmės tiek Lietuvoje, tiek ir kitose šalyse ir tapo vienu perkamiausiu „Porsche“ modeliu, nes „Macan“ yra vienintelis pasaulyje sportinis kompaktinis visureigis. Su „Macan GTS“ versija prestižinių automobilių gamintojas iš Vokietijos tik dar sustiprins šias pozicijas, nes ji geriau perteiks „Porsche“ būdingą sportiško vairavimo malonumą“, – sakė įgaliotosios „Porsche“ atstovės Lietuvoje „Prime Auto“ direktorius Oleg Martyniuk.

P15_0947_a5_rgb

„Porsche Macan GTS“ ratus suka 3 litrų V6 bi-turbo variklis, išvystantis 360 AG galią. Nuo 0 iki 100 km/val. automobilis įsibėgėja per 5,2 sek., o su „Sport Chrono“ paketu – per 5,0 sek., maksimalus greitis – 256 km/valandą. Vidutinės degalų sąnaudos važiuojant mišriomis sąlygomis siekia 9,2-8,8 l/100 kilometrų. Pagal minėtus techninius parametrus GTS įsiterps tarp „Macan S“ ir „Macan Turbo“ versijų.

Kaip ir būdinga „Porsche“ modeliams, sportiškasis „Macan GTS“ puikiai suderintas ir dinamiškam važiavimui, ir kasdieniam važinėjimui. Į GTS modelius montuojama nejuntamai greitai pavaras perjungianti dvigubos sankabos greičių dėžė „Porsche Doppelkupplung“ (PDK) ir „Porsche Traction Management“ (PTM) sistema, kuri paskirsto galią visiems keturiems automobilio ratams priklausomai nuo sukibimo ir situacijos kelyje. Inžinieriai taip pat 15 mm sužemino GTS automobilį, jame įdiegė dar sportiškesnę „Porsche“ aktyvios pakabos valdymo sistemą (angl. „PASM“) bei galingo variklio griausmą perteikiančią sportinę išmetimo sistemą.

P15_0945_a5_rgb

„Macan GTS“ atpažįstamas ir iš išorės – ši versija turi išskirtinių juodos spalvos apdailos elementų, pavyzdžiui, stilingus matinės juodos spalvos 20 colių skersmens ratlankius, išilgai automobilio šono esančią juodą juostą. Pasirinkus „Sport Design“ paketą šios juostos galės būti nudažomos tokia pat išskirtine spalva, kuria dažomi ir GTS modelių kėbulai. Pirmą kartą su GTS versija „Macan“ gavo LED priekinius artimųjų šviesų žibintus su „Porsche“ dinaminio apšvietimo sistema („Porsche Dynamic Light System Plus“). Jie gerai apšviečia kelią esant net ir nepalankioms oro sąlygoms ir automatiškai reguliuoja šviesos srautus užfiksavę priešinga kryptimi atvažiuojančius automobilius. Automobilio salone – išskirtinės GTS  sportinės sėdynės su Alcantara oda, nauja PCM informacinė ir pramoginė sistema su papildomomis funkcijomis, lietimui jautriu ekranu dar intuityvesniu valdymu.

„Prime Auto“ skelbia, kad Lietuvoje prekyba „Macan GTS“ versija pradeda nuo šiandien, kaip ir visame pasaulyje. Automobilio kaina su mokesčiais prasideda nuo 74,6 tūkst. eurų.

„Porsche“ atstovas Lietuvoje „Prime Auto“ priklauso tarptautinei įmonių grupei „Modus grupė“, kuri vykdo veiklą automobilių prekybos ir techninio aptarnavimo, nekilnojamojo turto vystymo, automobilių aikštelių valdymo ir energetikos srityse. Įmonių grupei iš viso priklauso 20 įmonių.