Skandinavijos specialistai išrinko geriausias žiemines padangas

Continental VW Golf in Snow Winter cmyk, Continental VW Golf im Schnee Winter cmyk,

Populiariausio automobilininkams skirto Švedijos žurnalo ir internetinės svetainės „Teknikens Värld“ specialistai atliko 18 žieminių padangų testą, kurio rezultatai buvo paskelbti spalio mėnesio žurnalo numeryje.

Nuo 1948 metų Švedijoje leidžiamas žurnalas „Teknikens Värld“ pasaulyje išgarsėjo, kai šio leidinio specialistai 1997 metais atliko garsųjį „briedžio“ arba kliūties apvažiavimo testą, kurio metu apsivertė ką tik rinkoje debiutavęs pirmosios kartos A klasės „Mercedes“ automobilis.

Kilus skandalui gamintojui teko atšaukti visus naujus automobilius ir juose įdiegti ESP stabilumo sistemą, o nuo 2014 metų ši sistema tapo privaloma visuose Europos Sąjungoje parduodamuose naujuose automobiliuose.

„Teknikens Värld“ specialistai kasmet atlieką ir padangų bandymus, kurių rezultatus skelbia prieš prasidedant žiemos ir vasaros sezonams. Šių metų spalio mėnesio numeryje (Nr. 22) buvo išspausdinti išsamių padangų bandymų rezultatai, kuriuose įvertintos žieminės dygliuotos ir nedygliuotos, taip pat Vidurio Europos žiemai skirtos naujausių modelių padangos.

Padangos buvo bandomos skirtingose – stabdymo, valdymo, akvaplanavimo, kliūties apvažiavimo, komforto ir pasipriešinimas riedėjimui – disciplinose. Kiekvienas testas buvo vertinamas atskirai, o galutiniai įvertinimai paskelbti susumavus visus gautus rezultatus.

2_ContiVikingContact6

Nedygliuotos padangos pranoko dygliuotas

Bandant bene pačias svarbiausias žiemą – stabdymo savybes, geriausius rezultatus pasiekė nedygliuotos „Continental ContiVikingContact 6“ ir dygliuotos „Nokian Hakkapeliitta 8“ padangos. Specialistai išskyrė, kad nedygliuotos padangos stabdymo savybėmis ant sniego ir ledo pasižymėjo tokiais pat aukštais rodikliais kaip ir dygliuotos padangos, todėl buvo įvertintos maksimaliu balu.

Ne mažiau svarbioje valdymo ant sniego ir ledo, taip pat šlapio asfalto rungtyje geriausiomis savybėmis pasižymėjo dygliuotos „Pirelli IceZero“ ir „Continental IceContact 2“ padangos, taip pat nedygliuotos „Continental ContiVikingContact 6“, „Goodyear Ultra Grip Ice 2“ ir „Nokian Hakkapeliitta R2“ padangos. Tačiau jei vertinti tik važiavimo šlapiu asfaltu savybes, geriausią valdymą užtikrino nedygliuotos Vidurio Europos žiemai skirtos „Continental ContiWinterContact TS 850“ ir „Michelin Alpin 5“ padangos.

Šie du padangų modeliai buvo ir akvaplanavimo bandymų, važiuojant šlapiu asfaltu, lyderiai – pro nedygliuotų Vidurio Europos žiemai skirtų padangų standesnio gumos mišinio, todėl mažiau besideformuojantį protektorių prasiskverbdavo daugiau vandens, taip išvengiant nepageidaujamo ir automobilio kontrolės praradimu gręsiančio akvaplanavimo.

WinterContact TS 850 P - SUV 2 275/40R20 SUV RGB-file,

Tuo tarpu kliūties apvažiavimo teste aukščiausius rezultatus pasiekė ir maksimaliai balais buvo įvertinti visi trys „Continental“ padangų modeliai, tyliausią riedėjimą užtikrino „Continental ContiVikingContact 6“ modelis, o mažiausiu pasipriešinimu riedėjimui pasižymėjo abu „Nokian“ padangų modeliai ir absoliučiomis padangų bandymų nugalėtojomis tapusios nedygliuotos „Continental ContiVikingContact 6“ padangos.

Atliktų bandymų rezultatai (vieta, markė, modelis, tipas, galutinis įvertinimas balais):

band

* Geriausios nedygliuotų padangų kategorijoje, testo nugalėtojos.

** Geriausios dygliuotų padangų kategorijoje.

*** Geriausios Vidurio Europos žieminių padangų kategorijoje.

**** Vidurio Europos žieminės padangos.

***** Vienodą įvertinimą pelniusios padangos išdėstytos abėcėlės tvarka.