Vilniuje į gatves išriedės taksi elektromobiliai

Smart taksi

Sostinėje didėjant kokybiškų taksi paslaugų poreikiui, šias paslaugas teikiančios įmonės turi ieškoti inovatyvių būdų išlaikyti esamus ir pritraukti naujų klientų. Viena didžiausių sostinės premium taksi bendrovių „Smart taxi“ didina savo automobilių parką, įsigydama 100 proc. elektrinį „Nissan e-NV200“ ir 8 „Nissan Leaf“ elektromobilius, kuriuos skirs bendrovės partnerė, „Lietuvos energijos“ grupės įmonė „NT Valdos“,  valdanti vieną didžiausių transporto parkų Lietuvoje. Sandorio vertė – kiek daugiau nei 300 tūkst. eurų. Bendrovės planuose – tapti moderniausia taksi paslaugų teikėja Vilniaus mieste, tad, pasak „Smart taxi“ vadovo Vytauto Reiso, investicijos į elektromobilius – natūralus plėtros žingsnis.

„Taksi paslaugų rinkoje esame jau 3 metus, tad suspėjome „užsiauginti“ lojalių klientų ratą, kurių vertybės nesiskiria nuo mūsų įmonės: kviečiantys „Smart taxi“ – inovatyvūs, pasaulietiški ir socialiai atsakingi žmonės, kuriems svarbus ne tik važiavimo komfortas, tačiau ir socialinė kelionės pusė. Reaguodami į sparčiai didėjančią miestų taršą, nusprendėme prisidėti prie ekologiškumo skatinimo ir siekio mažinti aplinkos užterštumą bei populiarinti elektromobilius. Šių tikslų įgyvendinimui įsigijome „Nissan e-NV200“, skirtą didesnių kompanijų vežimui ir 8 „Nissan Leaf“ elektromobilius. Šiuo metu įmonės automobilių parke – 55 taksi automobiliai, tačiau pastebėję didėjantį kokybiškų paslaugų poreikį, kas mėnesį savo autoparką planuojame padidinti 5 naujais automobiliais. Iki metų galo jų turėtų būti 70“, – sako „Smart taxi“ vadovas V. Reisas.

Pasak jo, viena didžiausių kliūčių elektromobilių populiarinimui specialistai įvardija pakrovimo stotelių trūkumą – jų Vilniaus mieste veikia tik 4. Sparčiai taksi parko plėtrai tai nėra pakankama, tad „Smart taxi“ kartu su partneriais ketina patys įrengti 3 tradicines degalines pakeisiančias įkrovimo vietas, tačiau prieš tai planuojama atlikti tyrimą, padėsiantį išsiaiškinti pakrovimo stotelių vietų poreikį. Prie projekto noriai prisideda tiek esami, tiek nauji partneriai, padėsiantys pakrovimo stoteles įrengti prie viešbučių ir kitų pačių valdomų strateginių objektų.

„Elektromobiliai yra ateitis ir, būdami atsakingi visuomenės nariai, plėtrai šioje srityje skiriame vis daugiau dėmesio. Džiaugiamės, kad mūsų mintys ir tikslai sutampa su „Smart taxi“, su kuria mus sieja ilgalaikis bendradarbiavimas. Tikime, kad mūsų indėlis padės „Smart taxi“ įgyvendinti savo siekius ir kartu mes ženkliai prisidėsime prie aplinkos tausojimo, gyvenimo sąlygų mieste gerinimo ir sostinės inovatyvumo“, – sako bendrovės NT Valdos generalinis direktorius Olaf Martens.

Planuojama investicija į stotelių įrengimo projektą – 40 tūkst. eurų, tačiau poreikiui augant, V. Reisas svarsto, kad bus statoma ir daugiau stotelių: „Vienos tokios įkrovimo stotelės įrengimas kainuoja apie 10 tūkst. eurų, tad kitose Europos Sąjungos šalyse – tai valstybės finansuojami objektai. Tikimės, kad šių stotelių daugiau įrengs ir Vilniaus savivaldybė bei kitos įmonės, nes elektromobiliai sulaukia vis daugiau visuomenės susidomėjimo – esame tikri, kad šiuos automobilius norės išbandyti (o vėliau, galbūt, patys įsigyti) ir mūsų klientai, nes dabar, dėl stotelių stokos, „išmanieji“ elektromobilio įkrovimu turi pasirūpinti namie.“

„Smart taxi“ autoparką nuo rugsėjo mėnesio papildysiantis 100 proc. elektrinis septynvietis „Nissan e-NV200“ – pirmasis įmonės elektromobilis. Iki metų pabaigos Vilniuje įmonė planuoja į gatves išleisti 8 elektromobilius bei įrengti 3 greitojo pakrovimo stoteles. Šiuo metu klientai vežiojami benzininiais „Toyota Verso“, „Toyota Corolla“ ir hibridiniais „Toyota Prius“ automobiliais. Keleivių patogumui sukurta elektroninė užsakymų sistema leidžia internete administruoti ir stebėti savo taksi užsakymus, taksi automobiliuose įrengti kortelių skaitytuvai bei belaidis interneto ryšys.

www.auto-bild.lt