Volkswagen išvada: EU5 ir EU6 standartų EA 288 modelio varikliai nėra probleminiai

VW logo

Šiandien Volkswagen patvirtino, kad ES teritorijoje parduodamų dyzelinių automobilių su EU5 ir EU6 standarto EA 288 modelio variklių valdymo sistemose nėra įdiegta taršos parametrus klastojančios neteisėtos programinės įrangos. Taigi, visi ES teritorijoje parduodami automobiliai su minėto tipo varikliais visiškai atitinka teisinius reikalavimus ir aplinkosaugos standartus.

Volkswagen AG kruopščiai tiria susidariusią situaciją visame pasaulyje. Įmonių grupė siekia visus galiojančius standartus tenkinančio kompleksinio sprendimo.

Atlikus išsamų patikrinimą paaiškėjo, kad EA 288 EU5 varikliuose nėra jokios neteisėtos programinės įrangos. Šiek tiek anksčiau Volkswagen Group patvirtino, kad ir visi EU6 varikliai visiškai tenkina teisinius reikalavimus ir aplinkosaugos standartus.

Volkswagen klientai gali apsilankyti viename iš korporacinių tinklapių, pavyzdžiui, 2015 m. spalio 2 d. įjungtame www.volkswagen.de/info, ir, įvedę savo automobilio važiuoklės numerį, nedelsiant įsitikinti, ar jų automobilis yra probleminis. Panašūs klientams skirti tinklapiai jau veikia ir kitose ES šalyse bei Audi, SEAT ir Škoda markėms.

Šiuo metu itin sparčiai dirbama ieškant problemos sprendimo būdų.

Netinkamos variklių valdymo įrangos koregavimo priemonės bus pradėtos nuo 2016 m. ir klientams tai nieko nekainuos.

Šios priemonės kuriamos kiekvienai automobilių laidai ir modelių šeimynai bei pirmiausiai pateikiamos atsakingų institucijų aprobavimui. Artimiausiu laiku (per kelias savaites ar mėnesį) Volkswagen informuos probleminių automobilių savininkus, kokių priemonių būtina imtis.

www.auto-bild.lt