Ar tikrai SUV visada geriau?

2015-11-15 18-52-32 Скриншот экрана

Šiandien SUV automobiliai yra dievinami. Bet ar jie iš tiesų yra geriausias pasirinkimas? Šešių porų palyginimas su giminaičiais vienatūriais mums suteiks daugiau skaidrumo, ar tikrai jie nusipelnė tokio įvertinimo.

Sėkmė vilioja! Pastaraisiais metais sparčiai populiarėjantys SUV yra itin paklausūs. Didesnę prošvaisą ir nuotykių mašinos įvaizdį turintys automobiliai atrodo išties puikiai ir mėgaujasi dideliu populiarumu. Apgailestaujame, bet „Auto Bild“ šį idilišką SUV automobilių pasaulį turi išbandyti tikroviškomis sąlygomis. Vien tik geri pardavimo rezultatai mūsų neįtikina, kad SUV išties yra tokie geri. Taigi tai jiems reikės įrodyti. Šiame teste mes palyginsime dviejų skirtingų klasių automobilius. Pirmiausia, tai atskleis bendrus jų talentus. Pavyzdžiui, vienatūriai. Jie dažniausiai apibūdinami kaip neypatingai išvaizdūs automobiliai ir bent jau anksčiau buvo itin geidžiami dėl savo praktiškų savybių. Vėliau jų populiarumas išblėso, tačiau neseniai pasirodė nauji ir žavesio nestokojantys vienatūriai. Pavyzdžiui tokie, kaip 2 serijos BMW Active Tourer. Ar jie pakeis padėtį rinkoje? Palyginsime šešias poras SUV ir vienatūrių automobilių su panašiais varikliais ir įranga. Pagaliau turime išsiaiškinti, ar SUV automobiliai, be savo žavingos išvaizdos, gali prilygti vienatūriams ir praktiškomis savybėmis.

2015-11-15 18-54-50 Скриншот экрана2015-11-15 18-54-50 Скриншот экрана2

Kia Sportage prieš Kia Carens

Šio SPORTAGE grožis – dar ne viskas

2015-11-15 18-56-18 Скриншот экрана

Korėjietiški Kia SUV automobiliai dominuoja rinkoje, bet jų važiavimo savybėms trūksta preciziškų manierų. Visiškai kitoks yra nepretenzingasis Carens.

Taigi tokia yra tiesa: grožis – dar ne viskas. Tai tinka apibūdinant ir Kia automobilį. Viena vertus, efektingos ir proporcingos Sportage linijos atrodo itin dailiai, kita vertus, po šiuo išvaizdžiu kėbulu slepiasi ne patys geriausi sprendimai. Pradėkime nuo sėdėjimo padėties. Aukštiems vairuotojams tiesiog trūksta vietos, o sėdynės aukščio reguliavimas galėtų būti geresnis. Nuvilia ir Sportage važiavimo savybės. Dyzelinis Kia variklis sunkiai susitvarko su automobilio svoriu, kuris siekia 1700 kg, todėl neužtikrina pakankamos dinamikos ir vargsta važiuojant bet kokiu greičiu.

Prie viso to dar pridėkite triukšmingai veikiančią važiuoklę, kuri amortizuoja itin kietai ir net mažiausius kelio nelygumus perduoda į SUV saloną. Kad galima geriau, puikiai demonstruoja Carens. Žinoma, automobilio išvaizda neišskirtinė ir jis greitai pasimeta kompaktinių vienatūrių minioje. Tačiau Carens daugiau nei užtikrintai džiugina savo vidinėmis vertybėmis. Galima nesunkiai rasti patogią sėdėjimo padėtį, vietos daug net ir ant antros sėdynių eilės. Dyzelinis 1.7 variklis dirba tyliai ir užtikrina kur kas geresnę automobilio dinamiką. Ir, kas labai svarbu, 100 kilometrų kelio pareikalavo beveik 2,5 l mažiau dyzelino. Važiuoklė džiugina ir stangrumu, ir užtikrina pakankamą komfortą. Tad be jokių klausimų Carens turėtų pelnyti kur kas didesnę pirkėjų meilę.

2015-11-15 18-57-49 Скриншот экрана

2015-11-15 18-57-49 Скриншот экрана2

IŠVADA

Mums patiko Sportage išvaizda, tačiau jo charakterio savybės – nuvylė. Ankštas salonas ir nekomfortiška važiuoklė lėmė, kad jis gerokai atsiliko nuo Carens vienatūrio.

Nugalėjo vienatūris: 1:0

 

Volkswagen Tiguan prieš Volkswagen Golf Sportsvan

Šis SUV atrodo pasenęs

2015-11-15 18-59-11 Скриншот экрана

Sportsvan vienatūris debiutavo 2014 metais ir gali pasigirti itin geromis savybėmis. Ar jam turės kuo pasipriešinti senstelėjęs Tiguan?

Naujasis Golf Sportsvan mėgaujasi tuo, kad debiutavo tik 2014 metais. Nuo to laiko šis kompaktinis automobilis aukštu stogu mus spėjo pradžiuginti savo erdviu ir puikiai transformuojamu salonu, šiek tiek aukštesne sėdėjimo padėtimi ir vikriu valdymu. Versija su silpnesniu 1.4 TSI motoru, kurio galingumas siekia 125 AG, tinka važinėti kasdien. Be to, ji dar ir ekonomiška – vidutinės degalų sąnaudos yra 6,4 l/100 km. 2003 metais debiutavęs Tiguan buvo atnaujintas 2011 metais (naujasis Tiguan bus pristatytas šių metų Frankfurto parodoje), todėl nors ir būdamas 12,5 cm aukštesnis bei 9 cm ilgesnis, jis ne tik siūlo ankštesnį saloną nei Sportsvan, bet ir turi mažesnę bagažinę.

Erdvusis Golf „apginkluotas“ šiuolaikišku 1.4 TSI varikliu su skirstomuoju dirželiu, o štai 1.4 Tiguan motoras vis dar yra su senovine skirstomąja grandine. Todėl greitkelyje 120 kg sunkesnis SUV savo varžovui nusileidžia: maksimaliu greičiu (atitinkamai 185 km/h ir 200 km/h), sekunde lėčiau įsibėgėja iki 100 km/h ir 100 km kelio sudegina daugiau nei vienu litru benzino. Nors Tiguan ir neturi visų ratų pavaros, taip yra dėl didesnio šio automobilio aukščio. Gera dviejų sankabų automatinė Sportsvan pavarų dėžė nesiūloma Tiguan automobiliui su 122 AG varikliu. „Sport&Style“ komplektacijos Tiguan su priekiniais varančiaisiais ratais kainuoja 833 eurais daugiau nei „Comfortline“ komplektacijos Sportsvan su DSG pavarų dėže (šiame teste nurodyta Sportsvan automobilio su mechanine pavarų dėže kaina), o kiekvieną kilometrą nuvažiuoti SUV automobiliu kainuoja 7 centais daugiau nei Sporstvan. Štai tokie yra naujesnio automobilio privalumai.

2015-11-15 18-59-11 Скриншот экрана2

2015-11-15 19-00-57 Скриншот экрана

IŠVADA

Žinoma, Tiguan vis dar yra vienas geriausių SUV automobilių. Bet nė vienoje rungtyje jis negali prilygti Sportsvan – praktiškasis Golf Sportsvan ne tik erdvesnis, bet ir mažiau kainuoja.

Nugalėjo vienatūris: 2:0

 

Opel Mokka prieš Opel Meriva

Šis Mokka mums „gardesnis“

dghhfjs

Vienatūris Meriva vilioja savo praktiškomis savybėmis ir originaliomis durelėmis, o Mokka siūlo visus varančiuosius ratus ir gerą matomumą.

Jis iš tiesų originalus! Vienatūris su kaip Rolls Royce automobilio durelėmis – tokias turi tik Meriva. Tačiau į priešingą pusę atsidarančios durelės daug privalumų jam nesuteikia. Taip, mamoms bus lengviau į kėdutes sodinti vaikus, bet daugiau privalumų neradome. O kaipgi Mokka? Šiam mažajam SUV būdingos tokios savybės, kokių ir tikiesi iš miesto džiunglių automobilio. Jame sėdima aukštai ir džiaugiamasi (kitaip nei Meriva) labai geru matomumu. Nors automobilis aukštas, bet važiuoja ne tik komfortiškai, bet ir stabiliai, tik lengvai siūbuodamas ties posūkiais.

Priežastis, kodėl Meriva pradeda greičiau slysti įveikdamas posūkį, bet sudegina šiek tiek mažiau degalų, slypi tame, kad SUV automobilis turi visus varančiuosius ratus. Ši sistema ne tik didina pravažumą – Mokka automobiliu galima vilkti ir sunkesnes priekabas. Giminaičiai Meriva ir Mokka turi tą patį variklį. Turbodyzelinis 1.6 motoras, pasiekęs vidutines apsukas, darbuojasi uoliai, tačiau ypatingu temperamentu nenustebina. Jis girdimas važiuojant bet kokiu greičiu ir esant bet kokioms apsukoms, tad net ir dažnas pavarų perjungimas čia negelbsti. Mokka pavaros perjungiamos šiek tiek sunkiau, bet keleiviams tai, žinoma, nerūpi – jiems svarbiau erdvus salonas, kuriuo Mokka gali pasigirti. Priekyje čia vietos ne daugiau nei Meriva, o ant galinių abiejų automobilių sėdynių vienodai daug vietos. Tik SUV kainuoja daugiau nei vienatūris.

2015-11-15 19-02-50 Скриншот экрана

2015-11-15 19-02-50 Скриншот экрана1

IŠVADA

Nėra klausimų, kad Meriva atitinka daugumą reikalavimų. Tačiau į priešingą pusę atsidarančios jo durelės daugiau trikdo, nei padeda. Pasiekti pergalę šioje dvikovoje Mokka SUV automobiliui padėjo visų varančiųjų ratų pavara.

Nugalėjo vienatūris: 2:1

Mercedes GLA prieš B klasės Mercedes

Kasdieniame gyvenime B klasės MERCEDES pranašesnis

 

 

2015-11-15 19-04-11 Скриншот экрана

Madingas GLA atrodo gerai, todėl nekeista, kad jis yra populiarus. Tačiau B klasės Mercedes nenori nusileisti ir ketina pirkėjus įtikinti savo vidinėmis vertybėmis.

Šis GLA išties žavingas – saikingai raumeningas, bet ne per daug iššaukiančios išvaizdos ir itin miestui tinkamo dydžio. Bet ir šio mažojo SUV „brolis“ – B klasės Mercedes – išvaizda nedaug nusileidžia. O štai efektingos SUV kėbulo linijos lemia, kad salone mažiau erdvės, taip pat į bagažinę tilps mažiau daiktų. Be to, SUV automobilio varikliui tenka darbuotis sunkiau – nors į abu šios dvikovos dalyvius montuojami tie patys varikliai, vienatūris įsibėgėja lengviau.

Abu testo dalyviai turi tokį patį 156 AG benzininį variklį. Nepaisant to, veržlesnis yra vienatūris, nors SUV pakaba ir suderinta gerokai sportiškiau. Tad kuo GLA pranašesnis už B klasės modelį, nepaisant to, kad kainuoja 2323 eurais daugiau? Papildoma įranga? Tikrai ne. Už papildomą kainą GLA galima užsisakyti su didesniais ratlankiais, taip pat papildoma kėbulo apdaila. Apie saugumo įrangą galima pasakyti taip: abu automobiliai siūlo vienodai aukšto lygio sistemas.

Tad lieka tik klausimas dėl kainos ir savybių santykio. Kaip jau minėjome, GLA už B klasės Mercedes kainuoja net 2323 eurais daugiau. Tai – išties nemaži pinigai. Todėl ir nuvažiuoti vieną kilometrą SUV automobiliu bus 4 centais brangiau. Be to, GLA 100 km atstumui įveikti sudegina 0,3 litro benzino daugiau nei B 200. O prie to pridėjus didelį praktišką B klasės modelio talentą, galima drąsiai klausti – kam reikalingas šis SUV gražuolis?

 

 

2015-11-15 19-04-58 Скриншот экрана

2015-11-15 19-04-58 Скриншот экрана2

IŠVADA

Išskyrus išvaizdą, visos kitos charakteristikos uždirba balus B klasės Mercedes automobiliui. Vienatūris erdvesnis, važiuoja greičiau, o kainuoja tiek pat. Taigi žavingasis SUV pralaimėjo.

Nugalėjo vienatūris: 3:1

 

BMW X1 prieš 2 serijos BMW Active Tourer

Kitas BMW pasaulis

 

2015-11-15 19-06-32 Скриншот экрана

BMW vienatūris? Vos prieš kelerius metus to net nebūtume įsivaizdavę. Bet šiandien 2 serijos BMW Active Tourer užtikrintai karaliauja BMW X1 teritorijoje.

Tradicinės radiatoriaus grotelės, BMW „propelerio“ ženklas, klasikinė langų linija – 2 serijos BMW Active Tourer turi visus bavariško automobilio bruožus. Bent jau iš išorės, nes tai, kas slepiasi po skardomis, ištikimus markės gerbėjus verčia griebtis širdies lašų. Tris variklio cilindrus (bazinėje komplektacijoje) dar kažkaip lyg ir galima pateisinti, bet kaip paaiškinti priekinius varančiuosius ratus? Fe… Užtenka tik stipriau paspausti akceleratorių ant šlapios kelio dangos ir pasitvirtina patys nemaloniausi mūsų įtarimai – priekiniai ratai beviltiškai praslysta.

Už šį sprendimą BMW jau sulaukė kritikos žodžių, kurie yra išties pelnyti, ypač, kai naujasis Active Tourer lyginamas su „jau metuose“ esančiu X1 modeliu. Bet įvertinkime kėbulo koncepciją. Nors „antrukas“ yra 13 centimetrų trumpesnis, jis siūlo jų bagažui. O automobilio salonas yra visa karta naujesnis. Progresą atskleidžia ir automobilio elgesys kelyje, kai BMW X1 motoras pradeda atrodyti neįprastai nervingas. Nors 218d variklis yra tokio pat darbinio tūrio, pats motoras yra visiškai naujas. Jis ne tik dirba švelniau ir veržliau, bet ir 100 km kelio sudegina 0,3 l mažiau dyzelino. Keleiviams nepatiks ir kietai veikianti X1 važiuoklė – nors „antrukas“ taip pat stangriai amortizuoja, tačiau jis užtikrina kur kas daugiau komforto. Tad nėra jokių abejonių, kad 2 serijos BMW siūlo ne tik visiškai naują koncepciją, bet ir visomis savybėmis yra geresnis už X1. Geros perspektyvos!

2015-11-15 19-07-27 Скриншот экрана

2015-11-15 19-08-18 Скриншот экрана

IŠVADA

2 serijos Active Tourer yra geras, vikrus ir veržlus BMW, o štai X1 koją pakišo metų našta. Tačiau jau šiais metais išvysime naują BMW X1 miesto SUV, kuris turės tą pačią kaip ir Active Tourer platformą.

Nugalėjo vienatūris: 4:1

 

Toyota RAV4 prieš Toyota Verso

Verso – nežinomas dydis

2015-11-15 19-09-03 Скриншот экрана

Apibūdinimas „pilka pelytė“ jam puikiai tinka, nes Verso vienatūrį nedaug kas gali apibūdinti. Nepaisant to, jis pasižymi itin geromis savybėmis. Pavyzdžiui, čia sumontuotas BMW gamybos 1.6/112 AG dyzelinis motoras, kuriam būdingas saikingas apetitas – 100 km kelio jam prireikia tik 5,8 l dyzelino. Praktiškiems ir taupiems žmonėms taip pat patiks septynių vietų salonas, komfortiškas važiavimas ir sąlyginai nedidelė 21 710 eurų (septynvietė „Active Plus“ versija) kaina. Jo varžovas RAV4 yra ne tik labiau žinomas, bet ir gerokai didesnis automobilis. Jis už Verso ilgesnis, platesnis ir aukštesnis, priekyje siūlo daugiau vietos ir geresnį matomumą, o į bagažinę tilps daugiau daiktų, be to, galima vilkti ir sunkesnę, iki 1600 kg svorio, priekabą (Verso – tik 1300 kg).

Taip pat čia sumontuotas galingesnis 2.0/124 AG ir 310 Nm (Verso – 270 Nm) motoras, kuris užtikrina geresnę dinamiką, nors ir sudegina šiek tiek daugiau degalų. Taip pat šis variklis pranašesnis tolimose kelionėse. Bet SUV kainuoja beveik 5094 eurais* daugiau ir nuvažiuoti vieną kilometrą pareikalauja 52 centų – devyniais daugiau nei Verso. O tai leido mūsų „pilkai pelytei“ užtikrintai išsiveržti į priekį.

2015-11-15 19-09-03 Скриншот экрана2

2015-11-15 19-10-29 Скриншот экрана

IŠVADA 

Populiarusis RAV4 pranašesnis savo dydžiu ir galingesniu varikliu, bet to negali kompensuoti didesnė jo eksploatacijos kaina. O štai praktišką Verso galime drąsiai rekomenduoti šeimoms.

Nugalėjo vienatūris: 5:1

Galutinė išvada

Taip, daugeliu atveju SUV automobiliai yra daug greitesni nei jų giminaičiai vienatūriai. Bet dėl to jie nėra geresni automobiliai. Netgi atvirkščiai. Dėl efektingos išvaizdos nukentėjo SUV automobilių erdvė. Taip pat būdami aukštesni ir sunkesni, jie pasižymi blogesnėmis važiavimo savybėmis, be to, jų degalų sąnaudos yra didesnės. Ir beveik visuomet SUV yra brangesni nei vienatūriai.

ABL, 2015 Nr. 8