Audi A4 – 5 žvaigždutės

Audi A4 2.0 TFSI quattro

Automobilių saugumo bandymus atliekanti ir juos vertinanti Euro NCAP organizacija Audi A4 pripažino vienu saugiausių tarp vidutinės klasės sedanų ir universalų.

Šis modelis saugumo testuose pelnė aukščiausią saugumo įvertinimą – penkias žvaigždutes.

Euro NCAP ekspertai papildomu Euro NCAP Advanced apdovanojimu įvertino pagal užsakymą montuojamos įrangos kataloge esančius Audi Pre Sense Basic saugos sistemą ir pakartotinio susidūrimo išvengimo pagalbininką.

Minėta sistema prieš smūgį operatyviai uždaro langus ir stoglangį bei įtempia saugos diržus, o po jo automatiškai aktyvuoja stabdžius, neleisdama automobiliui tapti nevaldomu ir padėdama išvengti galimų pakartotinių smūgių.

Tuo tarpu pagrindinė elektroninė Audi A4 saugos sistema – bazinėje komplektacijoje esantis Pre Sense City pagalbininkas, stebintis priešais važiuojantį automobilį esančią aplinką ir, esant reikalui, automatiškai pristabdanti arba net visiškai sustabdanti automobilį.

Bazinės saugos įrangos komplekte – ir apvažiuoti netikėtai atsiradusią kliūtį padedantis susidūrimų vengimo pagalbininkas, posūkio ir apsisukimo pagalbininkas, stebintis šalimais vykstantį eismą ir įspėjantis vairuotoją, ar nėra kliūties, kai norima apsisukti į priešingos krypties eismo juostą arba darant posūkį sudėtingoje sankryžoje.

Išlaipinimo pagalbininkas įspėja užžiebdamas durelėse esančias specialias LED lemputes. Tai tarsi įspėjimas automobilyje esantiems žmonėms neatidarinėti durelių, jeigu iš užpakalio atvažiuoja kitas automobilis.

Euro NCAP (naujų automobilių saugos įvertinimo programa) – esminis automobilių saugos standartas, sukurtas 1997 m.

Jau daugelį metų „Euro NCAP“ daužymo testai laikomi vienu svarbiausių automobilio saugumo patikrinimo būdų. Taip tikrinamas visų su automobiliu sąveiką patiriančių eismo dalyvių – suaugusių ir vaikų, keleivių sauga, pėsčiųjų saugumas ir saugos įrangos veikimas.

2015 m. atlikti esminiai bandymų metodikos pakeitimai, atspindintys naujausias automobilių eismo vystymosi tendencijas bei saugumo sistemoms keliamus reikalavimus.

www.auto-bild.lt