Įvardyti pretendentai ir į kitas „Metų automobilio 2016” nominacijas

IMG_20151130_43599

Pirmadienį Belmonto pramogų ir poilsio parke įvykusioje spaudos konferencijoje konkurso vertinimo komisija, paskelbusi septynis konkurso finalininkus, įvardijo ir kitus kandidatus į gausybę renginio nominacijų.

Prognozuojama, jog bene atkakliausia kova šiemet vyks dėl vienos prestižiškiausių – „Metų visureigio 2016“ nominacijos, į kurią po jau įvykusių bandymų realiausiai pretenduoja „Audi Q7“, „Nissan Navara” ir „Volvo XC90“.

Pelnyti sportiškiausiojo titulą teisėjų nuomone labiausiai verti net keturi automobiliai. Tai BMW X1, „Mini Cooper S Clubman”, „Seat Leon Cupra“ bei „Volkswagen Golf GTE”.

Į prizą „Už dizainą” pretenduoja toks automobilių trejetukas: „Renault Espace”, „Mazda CX 3” ir „Volvo XC 90”.

Tituluočiausias šalies automobilių sportininkas, Seimo narys Stasys Brundza, kasmet teikiantis apdovanojimą saugiausiam automobiliui, spaudos konferencijoje taip pat paskelbė labiausiai vertus šios svarbios nominacijos. Tai „Volvo XC 90“, BMW 7 ir „Cadillac Escalade“.

Renginio nominacijų sąrašą šiemet papildė dar viena nauja – „Optimalus pasirinkimas“. Su ja konkurse debiutavo renginio partnerių gretas papildęs Šiaulių bankas. Taip pavadintą apdovanojimą pelnys naujas automobilis, už kurį balsavo visi lankytojai šio banko feisbuko paskyroje.

„Klientai aktyviausiai balsavo už tris pagrindinius kandidatus į šią nominaciją – „Opel Astra“, „Mazda CX-3“ ir „Fiat 500“, tačiau po bandymų, į kuriuos buvome pakviesti, labai norėtume tarp kandidatų matyti ir „Hyundai i20“, – spaudos konferencijoje kalbėjo Šiaulių banko lizingo generalinis direktorius Mindaugas Rudys.

Dėl „Metų vairo 2015“, kurį Lietuvos žurnalistų autoklubas pasibaigus sportiniam sezonui tradiciškai įteikia Lietuvos vardą užsienio trasose labiausiai garsinusiam šalies sportininkui, finalinėje stadijoje liko varžytis Dominykas Butvilas, Ignas Gelžinis ir Paulius Pleskovas.

Algimanto BRAZAIČIO ir Egidijaus BABELIO nuotraukos

www.auto-bild.lt