Kiek trunka parduoti automobilį ir kiek galima nusiderėti perkant?

Nusprendę parduoti automobilį, vairuotojai tikisi, kad pirkėjas atsiras pakankamai greitai – vidutiniškai per porą savaičių. Ne parduodate, o ieškote automobilio? Derėkitės – vidutiniškai pusė vairuotojų iš pradžių nustato šiek tiek didesnę kainą, o paskui arba patys ją sumažina skelbime, arba nusileidžia, rimtam pirkėjui ėmus derėtis.

Vairuotojai automobilį tikisi parduoti greičiau nei per mėnesį

Ketinantys parduoti automobilį negalvoja, kad pardavinėjimo procesas turėtų užtrukti ilgą laiką. Dauguma viliasi, kad savo transporto priemonę parduos per porą savaičių (trečdalis vairuotojų) arba kad laikotarpis surasti pirkėją neišsitęs ilgiau nei mėnesį (31 proc.), atskleidė transporto portalo Autogidas.lt duomenys. Beveik penktadalis dar optimistiškesni – mano, kad automobilį pavyktų parduoti per kelias dienas ar savaitę, likusieji apie konkretų terminą negalvoja, mano, kad šis neišsitęs ilgiau nei mėnesį, arba apskritai tikisi, kad jų transporto priemonę kas nors nupirks.

Portalo Autogidas.lt statistika atspindi vairuotojų lūkesčius ir dar netgi patvirtina, kad neretai automobilio pardavimo procesas trunka trumpiau, nei tikisi dauguma vairuotojų. Remiantis Autogidas.lt duomenimis, paskelbus skelbimą automobilį parduoti trunka vidutiniškai dvi savaites ir kelias dienas, nors gali pasitaikyti termino svyravimų į vieną ar kitą pusę, nagrinėjant konkrečių markių arba modelių skelbimus.

Radus tinkamą pasiūlymą, verta derėtis

Portalo Autogidas.lt tyrimo rezultatai atskleidė, kad tik pusė vairuotojų skelbimuose nurodo iš tiesų tokią kainą, kokią tikisi gauti už transporto priemonę. Kita pusė padidina lūkesčius – prašo daugiau ir žiūri, kas iš to išeis.

Daugiau kaip 30 proc. vairuotojų teigia, kad skelbimuose nurodo didesnę kainą ir paskui leidžia pirkėjui nusiderėti. Prasidėjus tikroms deryboms, atsiradus rimtam interesantui, dauguma yra linkę sumažinti transporto priemonės kainą iki 100 eurų (58 proc. vairuotojų), kiti – dar daugiau: iki 200 eurų (23 proc.), iki 300 eurų (13 proc.) ar netgi 500 eurų (4 proc.).

Apie penktadalis vairuotojų, skelbimuose nurodę per didelę kainą ir pažiūrėję, ar pasiūlymu kas nors domisi, po kurio laiko patys palaipsniui ima kainą mažinti.

Pirmiausia parduoti seną, tada žvalgytis naujo

Ketindami pirkti naują automobilį, dauguma vairuotojų pirmiausia norėtų parduoti jau turimą, tik paskui žvalgytis kito (44 proc. respondentų). Dažniausiai tokį sprendimą skatintų pinigų poreikis – už seną transporto priemonę gautas lėšas vairuotojai norėtų panaudoti naujam automobiliui pirkti, o kai kurie vis dėlto norėtų tiesiog kuo greičiau atsikratyti seno automobilio.

Apie 20 proc. vairuotojų, atvirkščiai, pirmiausia nusipirktų naują, tuomet bandytų pardavinėti seną. Likusieji elgtųsi priklausomai nuo situacijos. Šių respondentų teigimu, pinigai už seną automobilį nebūtų tokie svarbūs naujam pirkti, taigi nebūtų būtina pirmiausia parduoti seno automobilio.

Autogidas.lt informacija