Plečiamas mokamų kelių tinklas Baltarusijoje 

doroga

Nuo lapkričio 1 d. į elektroninę Baltarusijos kelių rinkliavos sistemą „BelToll“ įtraukta dar 317,5 kilometro šios šalies kelių. Ši plėtra yra ilgalaikė Baltarusijos vyriausybės kelių infrastruktūros tobulinimo programos, kurioje kelių rinkliavos sistemos vystytojas ir operatorius yra bendrovė „Kapsch“, dalis. Šios sistemos plėtra apima įvairius kelius visoje Baltarusijos teritorijoje. Pirmiausia mokesčiai bus renkami kelių P99, P23 ir P21 atkarpose, o taip pat respublikinės reikšmės maršrutuose М-5 ir М-6. Dabar mokami keliai Baltarusijoje sudaro daugiau nei 1500 kilometrų tinklą – tai yra beveik du kartus daugiau nei šis tinklas sudarė įdiegus elektroninę kelių rinkliavos sistemą 2013 metų vasarą.  „Sukūrėme tarptautiniais standartais bei šiuolaikinėmis technologijomis pagrįstą sistemą, – sakė „Kapsch TrafficCom“ tarptautinių pardavimų direktorius Michael Gschnitzer. – Vertinant geografinę Baltarusijos padėtį ir rinkliavą iš tranzitinio transporto, tai yra svarbus techninis bei administracinis sprendimas, kuris šalyje žymiai pagerins šios infrastruktūros finansavimą“.  Sistema „BellToll“ yra paremta specializuoto radijo ryšio trumpais atstumais technologija. Ji vairuotojams suteikia galimybę mokėti už pravažiavimą transporto priemonėms nesustojant prie kelių rinkliavos postų. Naudojant šią sistemą užtikrinamas nepertraukiamas judėjimas visomis eismo juostomis. Rinkliava taikoma visoms transporto priemonėms, išskyrus Eurazijos Ekonominės Sąjungos šalyse registruotus lengvuosius automobilius, kurių didžiausia leistina masė yra ne didesnė kaip 3,5 tonos. Elektroninę sistemą „BelToll“ komerciniais tikslais buvo pradėta eksploatuoti 2013 m. rugpjūčio 1 dieną. Nuo to laiko mokamų kelių tinklo ilgis palaipsniui plečiasi nuo 815 iki 1507 kilometrų – ši kelių tinklo apimtis bus pasiekta įdiegus sistemą naujai į projektą įtrauktuose keliuose. Rugsėjo mėnesio duomenimis, sistemoje buvo užregistruota daugiau kaip 224 tūkst. transporto priemonių, kurių kontrolė vykdoma pasitelkus 90 automatinių mokesčių rinkliavos stočių. Pagal sutartį bendrovė „Kapsch” skiriama “BelToll” sistemos operatoriumi 20-čiai metų. Naujos mokamų kelių atkarpos:

Kelias Kelių atkarpos,

km

Mokamas segmentas, km
P99 Baranovičiai–Valkaviskas–Pogranichny–Gardinas 16 89 73
91 111 20
121 148 27
Privažiavimas iš P99 prie Lenkijos Respublikos sienos (Berestovitsa) 0 6 6,5
P21 Vitebskas–siena su Rusijos Federacija link Liozno 9 40 31
42 52 10
P23 Minskas–Mikaševičiai 10 74 64
M6 Gardinas–siena su Lenkijos Respublika Bruzguose–atkarpa iki Ščučino 211 214 3
M5 Žlobinas–Gomelis 212 295 83

 

Kelių rinkliavos dydžiai:

Motorinės transporto priemonės, kurių didžiausias leistinas pakrautas svoris neviršija 3,5 tonos 0,040 EURO / km
Dviašės motorinės transporto priemonės, kurių didžiausias leistinas pakrautas svoris viršija 3,5 tonos 0,090 EURO / km
Triašės motorinės transporto priemonės, kurių didžiausias leistinas pakrautas svoris viršija 3,5 tonos 0,115 EURO / km
Keturašės (ir daugiau) motorinės transporto priemonės, kurių didžiausias leistinas pakrautas svoris viršija 3,5 tonos 0,145 EURO / km

 

„Kapsch TrafficCom“ yra intelektualių transporto sistemų (ITS) tiekėjas. Kompanijos produkcijos ir paslaugų rinka apima rinkliavos už naudojimąsi keliais, transporto srauto kontrolės miesto aplinkoje ir eismo saugumo sritis, taip pat komercinio transporto valdymo, elektroninės transporto priemonių registracijos, eismo valdymo bei V2X sistemų sritis. „Kapsch TrafficCom“ siūlo savo klientams visą eilę sprendimų iš vienų rankų: pradedant atskirais produktais bei sistemomis ir baigiant kompleksiniu sistemų įrengimu, eksploatavimu ir aptarnavimu. „Kapsch TrafficCom“ sprendimai padeda finansuoti kelių infrastruktūrą, didinti transporto saugumą, optimizuoti transporto srautų valdymą bei sumažinti neigiamą transporto poveikį aplinkai. Pagrindinė kompanijos veikla – projektuoti, gaminti ir eksploatuoti elektronines kelių rinkliavos sistemas, leidžiančias užtikrinti nepertraukiamą transporto judėjimą visomis eismo juostomis.

Bendrovė „Kapsch TrafficCom“ turi savo atstovybes 44 šalyse visuose penkiuose žemynuose, todėl ji yra pasaulyje pripažintas mokesčių rinkimo už pravažiavimą elektroninių sistemų tiekėjas. „Kapsch TrafficCom“ priklauso aukštųjų technologijų srityje dirbančiai Austrijos šeimos verslo kompanijų grupei, įkurtai 1892 metais. Grupės būstinė yra Vienoje (Austrijoje), kur yra įsikūrusios trisdešimt trijų grupės dukterinių įmonių atstovybės. Grupės įmonių akcijomis nuo 2007 metų prekiaujama Vienos vertybinių popierių biržoje (KTCG). Įmonėje dirba daugiau nei 3300 darbuotojų, kompanijos pajamos 2013–2014 finansiniais metais sudarė 487 mln. eurų.

Daugiau informacijos: www.beltoll.by.