Sostinėje duris atvėrė itin modernus „Škoda“ autocentras

Vilniuje, šalia Gariūnų, duris atveria pirmasis A energinio efektyvumo klasės autocentras šalyje. Apie 4,6 mln. Eur. investicijų pareikalavęs 4500 kv. m. „Škoda“ autocentras yra vienas pirmųjų projektų, kuriais siekiama gaivinti aplink Gariūnus esančią teritoriją. Naujas ir didžiausias „Škoda“ autocentras Lietuvoje pasiūlys per 15 naujų darbo vietų.

„Škoda“ autocentre įdiegtos modernios inžinerinės sistemos, suteikiančios A energinio efektyvumo pastato privalumus. Nors Lietuvoje A energinio efektyvumo klasės pastatų yra ir daugiau, pastatyti tiek į naudingumą aplinkai, tiek į būsimus darbuotojus orientuotą autocentrą buvo iššūkis.

„Statant naująjį autocentrą buvo panaudotos visos pažangiausios technologijos: geoterminis šildymas, daug dėmesio skirta pastato sandarumui. Tokio tipo pastatui –  automobilių centrui – atitikti A energinio efektyvumo klasę yra sunkiau nei gyvanamajam namui ar biurų pastatui. Tačiau mūsų prioritetai yra gamtos tausojimas ir klientų patogumas, todėl naujas autocentras pasižymi gerokai mažesne oro tarša, o pačiame centre įgyvendinti šiuolaikiški vėdinimo ir apšiltinimo sprendimai“, – teigia Bendrovės ARX, importuojančios „Škoda“ automobilius į Lietuvą vadovas Česlavas Antonovičius.

Šiuo metu didžiausiame Lietuvos „Škoda“ autocentre yra 800 kv. m. ekspozicinė salė, kurioje vienu metu eksponuojama visa įmonės automobilių gama (13 automobilių). Taip pat naujajame salone įmontuota 14 keltuvų. Šalia autocentro įrangta daugiau nei 200  parkavimosi vietų, o naudotiems automobiliams įrengta dengta stoginė, talpinanti 40 automobilių.

Anot Č. Antonovičiaus, sprendimas persikelti į didesnį ir modernesnį centrą susijęs ir su šiemet švenčiamu dvigubu įmonės jubiliejumi.

„Šiais metais „Škoda“ švenčia 120 metų jubiliejų, o tuo metu Lietuvoje įmonė sėkmingai užbaigia jau 20-us metus. Natūralu, kad nuo savo veiklos pradžios Lietuvoje „Škoda“ paprasčiausiai išaugo pirmąjį autocentrą. Tačiau įmonei persikėlus į naująjį autocentrą, dabartinio salono nebus atsisakoma – po rekonstrukcijos jis veiks toliau. Tuo metu naujam autocentrui pasirinkta viena iš judriausių Vilniaus vietų. Pagal plėtros planą, šalia autocentro atsiras apie 20 tūkst. kv. m. Prekybos centras bei išdygs nauji pastatai“, – sprendimą atidaryti naują autocentrą komentuoja Č. Antonovičius.

www.auto-bild.lt