“Auto Bild” Nr. 2

Nr2_2016Ieškokite šių metų antrojo žurnalo numerio pardavimo vietose!

Žiema. Vairuotojus ir kelininku ji, kaip visuomet, užklumpa netikėtai. Visi vairuojantys turi progos paburnoti dėl to, kaip kiti nemoka važiuoti ar tinkamai neatlieka savo pareigų. Tebūnie tai lietuviško žiemos vairuotojiško bendravimo ypatumai. Teisybės dėlei reikėtų pasakyti, kad žiemą Lietuvos vairuotojai vairuoja visai neprastai. Sausio vidury keliavau iš Prancūzijos namo. Važiuojant per Vokietiją netikėtai užklupo pūga.

Pasirodo, ir ten jos yra visiškai netikėtos. Kelininkai reagavo žaibiškai, bet jų galimybės susidoroti su gamtos stichija net ir Vokietijoje nėra beribės. Kelininkai, kaip kelininkai, bet vairuotojai pasimetė visiškai. Greitkelyje, kuriame nėra greičio ribojimo ir net esant šlapiai dangai nemažai vairuotojų „spaudžia“ didesniu nei 200 km/h greičiu, eismas beveik sustojo. 20–30 km/h – tokiu greičiu sau leido judėti dauguma eismo dalyvių.

Lietuviai vairuotojai tikrai nepasimestų, nes tokias pūgas mes matome dažnai. Iš tiesų, turime pasidžiaugti tuo, kad žieminės padangos mums yra privalomos ir mes jau mokame vertinti jų kokybės svarbą. Vokietijoje šiuo klausimu taisyklės liberalesnės, tai ir sumaišties bei galimybių pasimesti gerokai daugiau. Vairuokite lengvai ir su malonumu. Gero kelio ir malonaus skaitymo!

Vyr. redaktorius
VITOLDAS MILIUS