Erdvusis Honda Jazz

2016-01-31 13-52-03 Скриншот экрана

Visiškai naujas, bet su visomis senomis geromis savybėmis.

Labai talpus, nors ir nedidelis automobilis. Taip teigė gamintojas, kai 2002 metais, ieškodamas naujų pirkėjų, pradėjo reklaminę kampaniją Vokietijoje. Ir tai nebuvo melas. Kad gale išgautų kuo daugiau vietos, Honda kūrėjai degalų baką perkėlė po priekinėmis sėdynėmis. Taip buvo sukurtas vienas dinamiškiausių ir erdviausių salonų, kurį gali pasiūlyti mažųjų automobilių klasės atstovas. Į prekybos salonus atriedėjo jau trečios kartos Jazz modelis – tokia pati koncepcija kaip ir anksčiau, bet dabar jis visais 9,5 centimetro ilgesnis.

Tie centimetrai suteikė daugiau erdvės automobilio galui. Sulanksčius galines sėdynes naujasis modelis „praryja“ 1314 litrų bagažo, taigi čia užteks vietos net ir kontrabosui. Jau iš pirmtako sėdynių transformavimo sistema: galinės sėdynės sėdimosios dalys paprasčiausiai užverčiamos viršun. Kadangi apačioje nėra degalų bako, vietos užteks net labai aukštiems kroviniams. Važiuojame. Nedideliam automobiliui, kurio variklio galingumas siekia 102 AG, o svoris – 1104 kg, atrodo, nieko nestinga.

Na, ne visai… Po kapotu esančiai keturių stūmoklių kapelai trūksta talentingo chorvedžio (jo vaidmenį turėtų atlikti turbina), kuris būtų atsakingas už geresnę dinamiką. Kodėl „Honda“ sukurė visiškai naują keturių cilindrų variklį be turbinos, kuris aukščiausią 123 Nm sukimo momentą pasiekia tik nuo 5000 aps./min.? Palyginimui: litro 100 AG turintis trijų cilindrų „Ford“ turbovariklis „įsuka“ 170 Nm esant 1400 aps./min. Taigi „jazzistas“ turėtų iš paskutiniųjų pasistengti įsukti daugiau nei 3000 apsukų, jei nori bent kiek dinamiškiau pajudėti iš vietos.

2016-01-31 13-53-21 Скриншот экрана

Atnaujinta šešių bėgių pavarų dėžė dirba maloniai, bėgiai santykinai trumpi, jungiami labai sklandžiai. Važiuojant erdviuoju Jazz nepastebimos duobės, akmeninis grindinys ir kelio bangos – priešingai, nei kietesnę važiuoklę turėję pirmtakai, naujasis Jazz turi specialiai europiečiams pritaikytą viską sugeriančią pakabą. Vertindami ergonomiką, vis dėlto turime šiokių tokių priekaištų priekinėms sėdynėms: nors reguliavimo padėčių yra daug, tačiau jų bėgeliai sumontuoti per daug priekyje. Net iki galo atstūmus sėdynę, daugiau nei 1,85 metro ūgio žmogus priverstas sėdėti truputį sulenkęs kojas.

2016-01-31 13-53-21 Скриншот экрана2

2016-01-31 13-54-57 Скриншот экрана

Priekaištų dėl saugumo naujasis Jazz nenusipelno. Aktyviojo stabdymo mieste sistema yra serijinė. ESP suveikia greitai ir preciziškai, tad kritiškų važiavimo situacijų visuomet pavyksta išvengti. Jazz smagu važiuoti ramiai ir saugiai. Ar ne toks ir turi būti šeimyninis miesto automobilis?

IŠVADA

Naujasis HONDA JAZZ liko ištikimas savo vertybėms Važiuoja minkščiau nei anksčiau ir gale gali pasiūlyti daugiau vietos – tai patys reikšmingiausi dalykai, kurie skiria naująjį Jazz modelį nuo senojo. Tiems, kuriems reikia labai daug vietos nedideliame automobilyje, jis išlieka vienu geriausių pasirinkimų. Tačiau tie, kurie nori dinamikos, turės palaukti turbininių variklių. „Honda“ juos jau turi (mums teko juos išbandyti), tik kažko dar delsia…

 ABL, 2015 Nr. 11