„Istorinės, karinės technikos muziejus“ plečiasi

_MG_4229

Kaune įsikūręs ir 2014 metais duris atvėręs „Istorinės, karinės technikos muziejus“ plečiasi ir steigia filialą Šiaurės Lietuvoje.

2016-01-21 Radviliškio rajono savivaldybės taryba „Istorinės, karinės technikos muziejų“ įkūrusiai asociacijai „Retromobile“ perdavė 730 kv.m. patalpas bei šalia esantį žemės sklypą Šeduvoje, Panevėžio g. 36. Asociacijai perduotose patalpose „Retromobile“ įkurs „Istorinės, karinės technikos muziejaus“ filialą.

Asociacijos „Retromobile“ prezidentas Ramūnas Kardelis neslepia, jog asociacija jau senokai ieško patalpų muziejaus plėtrai. Į kreipimąsį suteikti patalpas atsiliepusi Radviliškio rajono valdžia, išnagrinėjo pateiktą siūlymą, įvertino asociacijos jau nuveiktus darbus ir skyrė miestelio centre esančias patalpas, kurios anksčiau buvo naudotos kaip kultūros namai. Patalpos įsikūrusios strategiškai patogioje vietoje ties Panevėžio bei Šiaulių magistrale.

Kaip ir „Istorinės, karinės technikos muziejuje“, taip ir muziejaus filiale asociacija planuoja vykdyti istorinės technikos pristatymus, vesti seminarus, paskaitas, vykdyti edukacinę programą ne tik jaunimui, tačiau vyresnės kartos atstovams. Patalpose planuojama teikti naudą visuomenei ar jos daliai socialinėje srityje – užimtumo ir socialinės integracijos skatinimui per neformalųjį vaikų ir jaunimo švietimą, suaugusiųjų švietimą ir kultūrinę veiklą

R.Kardelis pažymėjo, jog pirminiame etape asociacijos nariai planuoja atlikti patalpų remontą, jas pritaikant muziejinei veiklai. Vėliau muziejuje planuojama eksponuoti arti 50 asociacijos narių restauruotos technikos egzempliorių, eksponatai bus nuolat keičiami kitais eksponatais.

www.auto-bild.lt