Šturmanė G. Germanavičiūtė: pramogauti žiemos ralyje – labai moteriškas užsiėmimas

G Germanaviciute Giedriaus Matulaicio nuotr

Viena iš kelių profesionalių Lietuvos ralio šturmanių Greta Germanavičiūtė sezoną pradės vėliau nei kolegos. Pirmajame metų festivalyje „Halls Winter Rally“ sportininkė laiką leis žiūrovų miestelyje. Įprastai Lietuvos ralio čempionate G. Germanavičiūtė kelio knygą skaito Benediktui Vanagui. Tačiau ką tik iš Dakaro ralio grįžęs lenktynininkas dėl užimtumo žiemos ralį praleis.

Kartu su bičiuliais žiūrovų miestelyje mergina mėgausis festivalio pramogomis – ne tik sportine dalimi, bet ir skirtingų šalių virtuvėmis, ralio sraigtasparniu, kavos puodeliu prie laužo. „Šiemet žiemos ralio šventė unikali tuo, jog viskas daroma dėl žiūrovų. Tai ypač jausis šeštadienį žiūrovų miestelyje. Kito tokio ralio festivalio Lietuvoje nėra,“- sako su renginio užkulisiais susipažinusi G. Germanavičiūtė.

 • Greta, stereotipiškai ralio varžybos – vyriškas reikalas. Kas į „Halls Winter Rallyvilioja moteris?
 • Manau, kad šiandien kalbėti apie stereotipus yra atgyvena. Pasaulyje turime konkurencingų moterų profesionalių bene visose įmanomose srityse, tad skirstyti užsiėmimus į vyriškus ir moteriškus nebėra reikalo. Manau, tiek vyrai, tiek moterys ateinantį savaitgalį gali smagiai praleisti žiemos ralyje, ypač šįkart, kai organizatoriai siūlo tiek daug papildomų pramogų žiūrovams.
 • gstančios pasilepinti čia irgi ras ką veikti?  
 • Teko girdėti, kad šiais metais netgi toms, kurioms skriejantys automobiliai nedaro didelio įspūdžio, tikrai netrūks veiklų: organizatoriai žada, kad bus galima išmėginti penkių šalių virtuvę, apsilankyti gausioje amatininkų mugėje, o sušalusios galės šildytis prie laužo gurkšnodamos kavą.
 • Kokių naujų potyrių žiemos ralyje gali patirti moterys? Kuriuos labiausiai rekomenduotumėte?
 • „Halls Winter Rally” yra vieta, kur visi drąsuoliai gali mesti sau iššūkį ir savo kailiu išbadyti, ar smagu, ar patogu sėdėti sportiniame automobilyje ir lėkti apšalusiu žvyru. Visa tai galima patirti pasinaudojus ralio taxi paslaugomis. O moterys, savo ruožtu, gali mesti iššūkį vyrams, kad jos tikrai nėra tokios bailios, kaip daug kas linkę manyti. Tos, kurios taip smarkiai nedraugauja su ekstremaliomis pramogomis, galės apžvelgti visą ralio festivalio miestelį bei lenktyniaujančius automobilius iš paukščio skrydžio – sraigtasparnyje.
 • Kokia nuotaika apskritai tvyro Halls Winter Rally” festivalyje?
 • Turbūt šis festivalis yra bene vienintelis žiemos renginys Lietuvoje, kur susirenka toks gausus būrys žmonių. Nuotaika, atmosfera jame – puiki. Kaip gali būti kitaip, kai žmonės leidžia savaitgalį pramogaudami drauge su šeima ar draugais?
 • Patarkite, kaip žiemos ralio festivaliui pasiruošti į jį vystančioms pirmą kartą? Ko svarbiausia nepamiršti ir kokios smulkmenos šaltyje yra svarbios?
 • Svarbiausia į ralį pasiimti gerą draugiją, tada oro išdaigos tikrai kels daug mažesnį rūpestį. Vykstant į šį renginį svarbu vadovautis posakiu, teigiančiu, jog nėra blogo oro, yra tik prastas pasiruošimas (šypsosi). Žvelgiant į orų prognozę šįkart tikriausiai teks kovoti ne su šalčiu, bet drėgme, tad svarbiausia apsiauti šiltus, vandeniui atsparius batus ir turėti atsarginę porą vilnonių kojinių, kad esant reikalui galima būtų jas pasikeisti.
 • Į šį reginį važiuojate kelintus metus iš eilės. Kaip šventė evoliucionuoja?
 • „Halls Winter Rally“ yra tekę matyti iš visų pusių: ne kartą dalyvauti šiose varžybose sportiniame automobilyje, pagelbėti organizatoriams bei su fanais laukti, kada atskries kolegos lenktynininkai. Žiemos ralis sportininkams asocijuojasi su geriausiu metų renginiu. Nepaisant to, žinau, kad šiais metais tiek lenktynininkų, tiek žiūrovų laukia naujiena – šeši naktiniai greičio ruožai. Manau, tai tikrai turės didelės įtakos sportininkų rikiuotei, bus įdomu pamatyti, kaip jiems seksis susidoroti su nauju iššūkiu. Kalbant apie ralį iš žiūrovų pusės, per paskutinius metus padarytas tikrai labai didelis darbas tam, kad renginys taptų kuo patrauklesnis žiūrovui. Tai, kad ralis tapo festivaliu, leidžia tikėtis galybės pramogų. Dar vienas svarbus šių metų akcentas – patogus laiko formatas. Į ralį nebereikės keltis prieš aušrą, kad pamatytum kuo dagiau greičio ruožų. Šeštadienio startas 11:45 valandą leis gerai išsimiegoti ir atvažiuoti su gera nuotaika.
 • Esate viena iš nedaugelio Lietuvos šturmanių. Jūsų žavesys varžybas tikrai papuoštų…
 • Komandoje priėmėme tokį sprendimą, jog šias varžybas praleidžiame dėl ypač įtempto kolegos Benedikto Vanago grafiko. Kadangi kiekvienas ralis reikalauja didelio pasiruošimo, nesinori jose dalyvauti neatlikus namų darbų. Šį kartą varžybas stebėsiu iš didžiosios žiūrovų zonos kartu su visais fanais. Ten ir pasimatysime!

Organizatoriai žada, jog dešimtasis, jubiliejinis, „Halls Winter Rally“ šiemet trykš pramogomis žiūrovams. Šeštadieniui įrengtas festivalio miestelis talpins visus norinčius, jiems žadamos penkių skirtingų šalių virtuvės, mugė, du renginio vedėjai, sraigtasparnis, blic konkursai, gyva rezultatų iš greičio ruožų informacija ir analizė, tiesioginė radijo transliacija, specialiųjų tarnybų bei kariuomenės zonos, uždara žaidimų erdvė vaikams.

Norintys galės nusikaldinti proginę festivalio monetą, testiniuose važiavimuose išbandyti naują „Toyota” RAV4 Hybrid ar pasijusti šturmanu ralio taksi automobilyje.

Sportiniai automobiliai šeštadienį pro žiūrovų miestelį pravažiuos keturis kartus. Pirmieji bolidai pro daugiatūkstantinę minią skries nuo 11:50 val. Sportine greičiausio žiemos festivalio dalimi susirinkę mėgausis iki 17:00 val.

Oficialus „Halls Winter Rally“ atidarymas – sausio 29, penktadienį, 17:30 val. prie Utenos dugiafunkcinio sporto centro.

„Halls Winter Rally“ programa

Penktadienis (01.29)

17:30 val. – ralio startas (Utenos arena)

18:25-23:00 val. – naktiniai greičio ruožai (Utenos apylinkės)

Šeštadienis (01.30)

11:45-17:00 val. – greičio ruožai (Utenos ir Molėtų apylinkės)

18:00 val. – koncertas ir apdovanojimai (Utenos arena)

Giedriaus Matulaičio nuotr.

www.auto-bild.lt