Vanagas aplenkė 38 konkurentus ir šiandien finišavo pirmajame trisdešimtuke

EDBU0437

Apie 19:35 val. Lietuvos laiku, oficiali Dakaro organizatorių statistika skelbia, kad B. Vanagui pavyko aplenkti 38 varžovus ir lietuvio bei lenko ekipažas finišavo 29 pozicijoje (Tikslią galutinę poziciją tikslinsime finišavus visiems lenktynių dalyviams). Nuo lenktynių lyderio lietuvio komanda atsiliko  17 min. 50 sek.

Nepaisant to, kad dėl vakarykščių incidentų trasoje, Benedikto Vanago atstovaujama „General Financing – Autopaslauga by Pitlane“ komanda šiandien turėjo startuoti iš 67 pozicijos, šiandien ekipažas važiavo greitai, stabiliu tempu. Todėl, jau pirmąjame atskaitos taške (Way Point) B. Vanagas rikiavosi 29 pozicijoje, o nuo 2 iki paskutiniojo 7 WP nuolat buvo pirmąjame trisdešimtuke.

Apie 17 val. Lietuvos laiku startavęs trečiasis greičio ruožas dėl išplautų kalnų kelių organizatorių vietoj numatytų 314 km buvo sutrumpintas 120 km., todėl važiavimo greitis įgijo dar didesnę reikšmę siekiant kilti bendroje įskaitoje. Šios dienos trasoje, dominavo techniški, siauri ir labai vingiuoti keliai. Tik dabar jie persikėlė į kalnus bei tapo kur kas labiau akmenuoti.

Primename, kad pirmadienį (01.04) Dakaro ralio antrajame greičio ruože lietuvis patyrė rimtą incidentą, prarado priekinį stiklą, pusvalandį laiko ir automobilių įskaitoje smuktelėjo į antrą rikiuotės pusę, todėl šiandien teko startuoti iš 67 vietos.

Praėjusiais metais Dakaro ralyje B. Vanagas privačių komandų įskaitoje iškovojo pirmąją vietą, o bendroje įskaitoje lenktynes baigė 24 pozicijoje. Tai geriausi visų laikų Lietuvos rezultatai sudėtingiausiose planetos lenktynėse.

www.auto-bild.lt