What Car? „Metų automobilis 2016“ – Audi A4

Londone vykusioje 39-ojoje kasmetinėje What Car? prizų įteikimo ceremonijoje geriausiu 2016 metų automobiliu nominuotas naujausios kartos Audi A4.

Pernai šis titulas atiteko automobiliui Škoda Fabia, o užpernai – Nissan Qashqai.

What Car? rinkimuose į prizus gali pretenduoti tik patys geriausi automobiliai, kuriuos galima įsigyti. Juos atrenka ekspertų komanda, įvertinusi visus automobilius ir nustačiusi, kuris siūlo geriausią kainos ir kokybės derinį.

Pretendentams į geriausiojo titulą atliekami intensyvūs testai ant įvairios dangos kelių ir bandymų poligonuose, analizuojamos eksploatacinės išlaidos ir atliekami nepriklausomi kuro sąnaudų matavimai siekiant išsiaiškinti, kuris automobilis yra ekonomiškiausias realiomis sąlygomis.

Londone vykusioje ceremonijoje triumfavo Volkswagen grupės prekės ženklų automobiliai, triumfavę net aštuoniose iš 19 „geriausio pirkinio“ kategorijose.

Volkswagen Passat Variant GTE pripažintas geriausiu elektromobiliu, Volkswagen Touran – geriausiu vienatūriu, o Škoda skynė laurus mažų automobilių, šeimos automobilių ir universalų kategorijose.

Audi TT buvo pripažintas geriausiu „kupe“ automobiliu, o A4 – geriausiu kompaktišku verslo automobiliu, kuriam atiteko ir didysis prizas – „Metų automobilis 2016“.

Nė vienas automobilių, gavusių prizus, nebuvo įsipainiojęs į vadinamąjį „dyzelio“ skandalą, nes su NOx ir CO2 išmetimu susijusios problemos neliečia naujų Volkswagen grupės variklių, kurie per pastaruosius du mėnesius buvo pakartotai sertifikuoti.

„Kai pradėjome metų automobilio paieškas, Volkswagen emisijų skandalas jau buvo pasiekęs viršūnę, o mūsų pagrindinis principas – rekomenduoti geriausius automobilius, kurie šiuo metu yra parduodami, – sakė pagrindinis Didžiosios Britanijos leidinio What Car? redaktorius Džimis Holderis. – Nepaisant šio skandalo, Volkswagen grupė ir toliau gamina automobilius, patenkančius į geriausiųjų sąrašą. Išbandžius juos pagal mūsų kriterijus, apimančius visus aspektus, svarbius automobilių pirkėjams, rezultatai yra akivaizdūs.“

Audi yra vienintelis gamintojas, kuris per pastaruosius 10 metų daugiau nei kartą gavo What Car? metų automobilio prizą – laimėtojais pripažinti A1, A3, o dabar – ir A4.  Audi atstovybė Europoje tvirtina, kad šis prizas yra pats rimčiausias pasitikėjimas, kokį tik galima gauti.

www.auto-bild.lt