Šiek tiek daugiau nei prieš dvejus metus nusipirkau 2003 m. Audi A3 su 2.0 FSI/150 AG varikliu. Automobilio rida – apie 180 000 km, bet iki šiol mašina beveik nekėlė jokių rūpesčių. Tačiau jau kelias dienas iš po kapoto sklinda įtartinas metalinis barškėjimas, kuris didėjant variklio apsukoms intensyvėja. Be to, susidaro įspūdis, kad Audi A3 nebeįsibėgėja taip gerai, kaip tai darė dar prieš keletą mėnesių. Visada pilu 98 rūšies benziną, be to, stengiuosi vengti įtartinų degalinių. Ar abu mano minėti požymiai yra kažkaip tarpusavyje susiję?
Rokas

Girdimas barškėjimas tikriausiai byloja apie išsitampiusią variklio skirstomąją grandinę. Deja, toks gedimas gana dažna minėto laikotarpio „Volkswagen“ variklių bėda – su juo paprastai grumiasi populiariosios 1.8 20VT ir 2.0 TFSI versijos. Remontas nėra labai sudėtingas, bet tenka išmontuoti variklio galvutę. Gerame nepriklausomame specializuotame Audi markės automobilių servise jums teks sumokėti apie 235–300 eurus. Atminkite, kad taip ilgai važinėdami galite sulaukti rimto ir labai brangiai šalinamo variklio gedimo.

Dėl (T)FSI variklio galios sumažėjimo gali būti kaltas, pavyzdžiui, sugedęs degalų cirkuliacijos vožtuvas. Tačiau dažniausiai taip atsitinka dėl įsiurbimo sistemoje susikaupusio purvo. Tokia bėda kamuoja daugelį variklių su tiesioginiu įpurškimu, o 2.0 FSI versijos motorams tai yra beveik taisyklė. Kaip to išvengti? Pirmiausia reikia naudoti firminę sintetinę alyvą ir ją reguliariai keisti – kas 10 000–15 000 km. Apie vadinamąjį „Long Life“ (30 000 km) intervalą geriau pamiršti. Įsiurbimo sistemos išvalymas gali kainuoti apie 50 eurų, bet to turi užtekti įveikti kitus 90 000–120 000 km.

ABL, 2016 Nr. 1