Audi A4 šeimyną papildė sportiniai Audi S4 ir S4 Avant

Audi S4

Audi gamintojai džiaugiasi atnaujinę populiariąją A4 šeimyną. Prabėgus vos keletui mėnesių po naujausios kartos Audi A4 debiuto, gamintojas pristato šių modelių padidintos galios versijas – Audi S4 sedaną ir S4 Avant universalą. Greitų ir galingų automobilių mėgėjams Audi siūlo 260 kW (354 AG) pajėgumą, spurtą iki 100 km/val. vos per 4,7 sek., visiškai naujos konstrukcijos V6 turbo variklį, veržlų ir šiuolaikišką, bet lengvai atpažįstamą dizainą, pažangias technologijas, neprilygstamą internetinį junglumą, naujausias elektronines ir informacines pramogas, įspūdingas eismo saugos priemones bei tokios klasės automobiliams sunkiai pasiekiamą energinį efektyvumą, sportinį vairavimo būdą ir vos 7,4 l vidutines degalų sąnaudas.

3.0 TFSI variklis – lengvas, galingas ir ekonomiškas

Po variklio gaubtu – visiškai naujas benzininis V6 variklis su tiesioginiu įpurškimu ir turbina. 3.0 TFSI indeksu pažymėtas agregatas išvysto 260 kW (354 AG) pajėgumą, o jo 500 Nm maksimalus sukimo momentas pasiekiamas 1300-4500 aps./min. intervale. Su tokiu motoru Audi S4 sedanas 100 km/val. greitį pasiekia per 4,7 s, o universalas – keliomis dešimtosiomis sekundės vėliau. Maksimalus elektroninėmis priemonėmis ribojamas greitis siekia 250 km/val.

Pagal NEDC metodiką nustatytos vidutinės degalų sąnaudos neviršija 7,4 l benzino 100 km kelio, CO2 tarša – maždaug 170 g/km. Nors ir ankstesnės kartos Audi S variklis nepasižymėjo aukštais sąnaudų ir taršos parametrais, naujasis 3.0 TFSI daug ekonomiškesnis, efektyvesnis ir ekologiškesnis už pirmtaką.

Veržlus dinamiškumas ir neprilygstamas stabilumas

Naujos konstrukcijos aštuonių laipsnių tiptronic transmisija pasižymi aukštu perjungimo efektyvumu ir užtikrina greitą bei sklandų pavarų perjungimą.  Visais atvejais, kai tik įmanoma, pasirenkama maksimalų važiavimo ekonomiškumą užtikrinanti pavara. Be to, vairuotojui atleidus akceleratoriaus pedalą važiuojant 55 – 160 km/val. greičiu, įjungiamas degalus taupantis saviriedos režimas.

Ratus suka quattro visų ratų pavara. Įprastomis važiavimo sąlygomis daugiausiai sukimo momento tiekiama galinei ašiai. Priklausomai nuo kelio dangos ir eismo sąlygų, šis sukimo momentas gali būti optimaliai ir operatyviai perskirstytas, užtikrinant maksimalų sukibimą su bloga arba slidžia kelio danga.

Standartinės komplektacijos Audi S4 ir S4 siūlomi su 18 colių lengvo lydinio ratlankiais ir 245/40 padangomis. Papildomai galima užsisakyti 19 colių ratlankius. Per ratlankių stipinų tarpus matosi įspūdingi perforuoti ir ventiliuojami stabdžių diskai su masyviomis juodos arba raudonos spalvos apkabomis, papuoštomis S serijos emblemomis.

Neprilygstamą komfortą ir daugelį malonaus vairavimo įspūdžių  teikia 23 mm žeminta sportinė važiuoklė su naujoviškos konstrukcijos penkių šarnyrų nepriklausoma priekinių ir galinių ratų pakaba, tiksliai valdančia visas automobiliui važiuojant susidarančias skersines ir išilgines jėgas. Visi ratų pakabos ir elektromechaninio vairo stiprintuvo mazgai pagaminti iš lengviausių tokioms dalims įmanomų lydinių. Papildomai galima užsisakyti nuo važiavimo greičio priklausantį adaptyvinį vairo stiprintuvą, operatyviai valdomus CDC reguliuojamo standumo amortizatorius ir sportinį diferencialą. Visą šį įspūdingą įrangos kompleksą patikimai valdo Audi drive select kompleksinė automobilio parametrų valdymo sistema, leidžianti vairuotojui vienu mygtuko paspaudimu suderinti automobilį sportiniam, komfortiškam arba ekonomiškam vairavimui.

Patogus ir erdvus salonas

Naujajame Audi S4 ir S4 Avant patogiai susėda 5 žmonės. Ergonomiškai suformuotas priekinis skydelis užtikrina puikų matomumą pirmyn, o apgalvotai išdėstytos orapūtės kiaurymės kartu su išmania oro kondicionavimo sistema sukuria puikų mikroklimatą. S4 sedano bagažinės tūris 480 l., o S4 Avant universalo – 505 – 1510 l (nulenkus galinį atlošą).

S serijos automobilio sportinės sėdynės aptrauktos įdomiai suderintų spalvų natūralios odos apmušalais. Priekinės sėdynės su integruota galvos atrama ir viduriniame atlošo segmente sumontuota masažo funkcija. Kaip įprasta S serijos modeliuose, salone vyrauja juoda spalva. Prietaisų skydelis ir durelės papuoštos aliuminio spalvos dekoratyviniais elementais. Salone gausu S4 emblemų – jos įspaustos sėdynių atlošuose, iškaltos ant apsauginių slenksčių antdėklų, kurie tamsiuoju paros metu apšviečiami papildomomis lemputėmis.

Borto kompiuterio pradinis ekranas taip pat papuoštas S4 logotipu. Vietoje įprasto prietaisų skydo galima užsisakyti Audi virtual cockpit daugiafunkcinį elektroninį rodmenų ekraną. Ergonomiškai perkurta MMI borto kompiuterio valdymo sąsaja primena intuityviai suprantamas šiuolaikinio išmaniojo telefono valdymo priemones ir yra lengvai perprantama. Palaikomos balso komandos, įvestis balsu, galima glaudi sąveika su išmaniaisiais telefonais ir planšetėmis. Daugelį MMI informacinės ir pramogų sistemos funkcijų galima valdyti ant daugiafunkcinio vairaračio esančiomis valdymo priemonėmis.

Universalus išmanumas ir elektroninės pramogos

Audi S4 valdymo sistemos šerdis – MMI sąsaja. Ji gali būti valdoma net trimis būdais: balso komandomis, daugiafunkcinio vairaračio mygtukais ir centrinėje konsolėje esančiomis valdymo priemonėmis. Pasirinkus aukštesnės arba aukščiausios klasės MMI navigation plus automagnetolą su navigacine sistema, atsiranda galimybė MMI sąsają valdyti 8,3 colio jutikliniu ekranu ir naujoviškos konstrukcijos daugiafunkciniu valdikliu.

MMI navigation plus – neatsiejama MIB modulinės informacijos ir pramogų sistemos dalis. Joje pritaikyti patys moderniausi pramogų ir informacinių technologijų sprendimai, kokius tik įmanoma šiuo metu įdiegti automobilyje.

Audi S4 ir S4 Avant sumontuotas Audi connect internetinių paslaugų prieigos įrenginys, užtikrinantis galimybę jungtis prie interneto greitaeigiu mobiliuoju LTE ryšiu ir, esant reikalui, galintis automobilyje suformuoti Wi-Fi belaidžio tinklo prieigos tašką. Visa tai suteikia galimybę keleiviams naršyti internete naudojantis savo turimais iOS ir Android mobiliaisiais įrenginiais.

Išmaniosios mobilios programėlės suteikia galimybę ant galinės sėdynės sėdintiems keleiviams savo planšetiniais kompiuteriais arba išmaniaisiais telefonais valdyti kai kurias automobilio pramogų sistemos funkcijas: įjungti radijo imtuvą, reguliuoti garso stiprumą, pasirinkti atkuriamą garso įrašą ir pan. Neprilygstamus garso pojūčius užtikrina Bang & Olufsen aukštos klasės 3D erdvinio garso sistema.

Išmanūs vairavimo pagalbininkai

Audi S4 ir S4 Avant automobiliuose – daugybė išmanių vairavimo pagalbininkų. Kai kurie iš jų gali būti laikomi net autonominio vairavimo sistemų sudėtinėmis dalimis.

Energinio efektyvumo prognozavimo pagalbininkas padeda taupyti degalus. Adaptyvinis tempomatas palaiko pastovų automobilio greitį ir padeda laikytis distancijos iki priekyje važiuojančio kito automobilio. Automobiliui stabtelėjus (pvz., sankryžoje) Stop&Go sistema visiškai išjungia variklį ir automatiškai jį įjungia, kai vairuotojas nori pajudėti iš vietos. Taip pat yra persirikiavimo ir važiavimo eismo juostoje pagalbininkai, įspėjimo apie išlipančius žmones pagalbininkas, eismo kliūčių įveikimo pagalbininkas, Audi pre sense sistema ir kiti.

Sportiškai veržlus dizainas

Naujasis Audi S4 traukia žvilgsnį veržliu, naujovišku, tačiau gerai atpažįstamu išorės dizainu. Priekinėje dalyje tradiciškai dominuoja Singleframe stiliaus radiatoriaus grotelės ir bamperis su masyviomis oro įsiurbimo kiaurymėmis. Visą kėbulą, ypač apatinę jo dalį, puošia pilki ir chromo spalvos antdėklai.

Pagrindiniai šoninės dalies akcentai – aptakios formos veidrodėlių korpusai ir akcentuoti slenksčių antdėklai. Galinį bamperį puošia juodos spalvos korinės struktūros grotelės, Audi S šeimynai būdingas difuzorius ir keturi sudvejintos sportinės išmetimo sistemos atvamzdžiai. Tuščio Audi S4 masė – 1630 kg. S4 Avant sedanas sveria 1675 kg. Tai maždaug 75 kg mažiau, nei pirmtakų svoris.

Turtinga komplektacija ir gausi papildoma įranga

Bazinėje komplektacijoje yra priekiniai ir galiniai LED žibintai su dinaminiais posūkio žibintais, S dizaino 18 colių lengvo lydinio ratlankiai, odinės priekinės sėdynės ir 3 stipinų daugiafunkcinis vairaratis. S4 Avant universalo komplektacijoje – elektra varstomos bagažinės durelės ir krovinių skyriaus uždanga.

Papildomai galima užsisakyti pažangius Matrix LED žibintus, lubose montuojamą papildomą ekranėlį, išmaniuosius žibintus su papildomomis šviesos srauto valdymo ir užtemdymo funkcijomis.

Planuojama, jog Europos rinkoje Audi S4 ir S4 Avant debiutuos 2016 m. vasarą. Sedano kaina Vokietijoje bus nuo 59300 eurų, o S4 Avant universalo – nuo 61150 eurų.

Audi S4 Avant

 

Modelių degalų sąnaudos:

Audi S4 ir Audi S4 Avant

Automobilis šiuo metu dar neparduodamas. Jis dar nėra aprobuotas pagal 1999/94/EB direktyvos reikalavimus.

www.auto-bild.lt