Ilgiausias „Mini“ modelis turės visais ratais varomas versijas „Mini Clubman ALL4“

P90206990_highRes

Pernai debiutavusio naujojo „Mini Clubman“ gamą netrukus papildys du „ALL4“ tipo modeliai. Versijos su su visais varančiaisias ratais bus siūlomos su benzininiu arba dyzeliniu varikliu. „Clubman ALL4“ praplės pasirinkimo galimybes tiems, kurie nori ne tik suderinti praktiškumą ir išskirtinumą su keturių varančiųjų ratų sistemos teikiamu pridėtiniu saugumu ir puikiomis pravažumo galimybėmis.         

Naujose „Clubman“ versijose sumontuota pažangi visų varančiųjų ratų technologija „ALL4“ padeda išlaikyti maksimalų sukibimą su kelio danga net sudėtingomis sąlygomis. Kartu su „ALL4“ veikia dinaminė stabilumo kontrolės sistema, kuri nuolat stebi važiuoklės darbą ir, nustačiusi ratų praslydimą, paskirsto sukimo momentą taip, kad būtų išlaikyta optimali trajektorija. Tai suteikia automobiliui daugiau dinamiškumo, leidžia veržliau pajudėti iš vietos ir užtikrintai įveikti posūkius. Kaip skelbia gamintojas, naujoji „ALL4“ technologija taip pat padeda optimizuoti degalų sąnaudas ir sumažinti emisijos rodiklius.

„Mini Cooper S Clubman ALL4“ modelyje sumontuotas benzininis 2 litrų darbinio tūrio 4 cilindrų variklis su „TwinPower Turbo“ technologija, išvystantis 141 kW/192 AG galią ir 280 Nm sukimo momentą. Šios variklio charakteristikos leidžia 100 km/val. greitį pasiekti per 7 sek. (su automatine pavarų dėže – 6,9 sek.), didžiausias išvystomas greitis siekia 225 km/valandą. Vidutinės degalų sąnaudos siekia 7-6,9 l/100 km (su automatine pavarų dėže – 6,4-6,3 l/100 km), anglies dvideginio emisija – 162-159 g/km (su automatine pavarų dėže – 149-146 g/km).

„Mini Cooper SD Clubman ALL4“ modelyje naudojamas dyzelinis 2 litrų darbinio tūrio 4 cilindrų variklis su „TwinPower Turbo“ technologija, išvystantis 140 kW/190 AG galią ir 400 Nm sukimo momentą. Variklis komplektuojamas su automatine 8 laipsnių „Steptronic“ pavarų dėže. Šis modelis nuo 0 iki 100 km/val. greičio gali įsibėgėti per 7,2 sek., maksimalus greitis siekia 222 km/valandą. Vidutinės degalų sąnaudos siekia 4,9-4,8 l/100 km, anglies dvideginio emisija – 129-126 g/km.

P90207010_highRes

Naujuosiuose modeliuose kartu su automatine „Steptronic“ transmisija montuojamos pavarų perjungimo svirtelės ant vairo, taip pat įdiegta galimybė pasinaudoti pagalbine įsibėgėjimo iš vietos funkcija „Launch Control“. Automatinė „start/stop“ sistema abiejuose modeliuose įtraukta į standartinę komplektaciją.

Naujieji „Mini Clubman“ savo išvaizda perteikia klasikinę „shooting brake“ tipo automobilių interpretaciją šių dienų kontekste. Keturiais ratais varomi „Mini“ modeliai turi ir kelias unikalias išorės detales – išraiškingesnės formos priekinį buferį, papildomą angą variklio dangtyje ir chrominį variklio grotelių apvadą su „S“ raide. Jie komplektuojami su standartiniais 17 colių ratlankiais, o iš papildomos įrangos sąrašo galima rinktis ratlankius, kurių skersmuo siekia iki 19 colių. Be visų standartinių „Mini Clubman“ kėbulo spalvų galima pasirinkti ir tik keturiais ratais varomiems modeliams skirtą mėlyną „Digital Blue Metallic“.

„Mini Clubman“ kompaktinės premium klasės automobilių segmente yra unikalūs automobiliai su išskirtinėmis proporcijomis ir praktiškumo charakteristikomis. Viena iš „Mini Clubman“ modeliams būdingų ypatybių – į šonus atsiveriančios bagažinės durelės su horizontaliais galiniais žibintais. Kita unikali „Mini Clubman“ detalė – specialūs funkciniai ortakiai priekinėje buferio dalyje ir už priekinių arkų. Šis pirmą kartą „Mini“ markės automobilyje pritaikytas sprendimas padeda sumažinti oro pasipriešinimą ir padidina automobilio efektyvumą.

P90207067_highRes

Daugiau patogumo ir praktiškumo „Mini Clubman“ suteikia pailginta, palyginti su ankstesniu modeliu, ratų bazė, 4 įprasto dydžio durelės, 5 visavertės sėdimos vietos, iki 360 litrų padidėjęs bagažinės tūris, kuris, užlenkus galinę sėdynių eilę, gali išaugti iki 1250 litrų.

„Mini Clubman“ pasirenkamos įrangos sąraše – projekcinis ekranas, asistavimo funkcija „Driving Assistant“, galinio vaizdo kamera ir parkavimo režimas „Parking Assistant“, taip pat LED žibintai, bekontaktis galinių durelių atidarymas su funkcija „Comfort Access“, elektroniniu būdu valdomos priekinės sėdynės, panoraminis stogas. „Mini Driving Modes“ režimai ir „Mini Excitement Package“ paketas įskaitant LED interjero ir foninį apšvietimą su „Mini“ logotipo projekcija prie vairuotojo durelių išorėje. Užsakomiems automobiliams taip pat galima pasirinkti specialius „Mini Yours“ ar „John Cooper Works“ apdailos elementus.

UAB „Krasta Auto“ yra oficiali BMW ir MINI atstovė Lietuvoje. Įmonė užsiima naujų ir naudotų BMW ir MINI automobilių, motociklų prekyba bei teikia visas techninio aptarnavimo paslaugas ir turi oficialias atstovybes bei techninio aptarnavimo servisų tinklą Vilniuje, Kaune ir Klaipėdoje. „Krasta Auto“ priklauso tarptautinei įmonių grupei „Modus grupė“.

www.auto-bild.lt