„Mega“ svarsto didinti elektromobiliams skirtų įkrovimo stotelių skaičių

elektromobilis

Nuo praėjusių metų birželio mėnesio prekybos ir laisvalaikio centras „Mega“ pasiūlęs nemokai pasikrauti elektromobilius, šią paslaugą svarsto plėsti. Per pusmetį prie „Megos“ elektromobiliai buvo kraunami 249 kartus, vidutiniškai tokių automobilių vairuotojai elektromobilius krovė apie  1 val.

„Geografiškai esame labai patrauklūs elektromobilių savininkams, kuriems Lietuvoje vis dar galvos skausmas, kur greitai pasikrauti automobilį. Pasiūlę šią nemokamą paslaugą sulaukėme daug gerų atsiliepimų, nes ne tik kauniečiai, bet ir keliaujantieji iš Vilniaus į Klaipėdą bei atgal gali patogiai, neišsukę iš magistralės, nemokamai pakrauti elektromobilius“, – sako   PLC „Mega“ valdančios bendrovės Baltic RED rinkodaros vadovė Rasa Vyšniauskienė.

Anot jos, per pirmąjį pusmetį „Megoje“ buvo išduotos 47 nemokamos EM įkrovimo kortelės, kuriomis daugiausia buvo naudojamasi šiltuoju metų laiku. 5 korteles įsigijo moterys, kitas – vyrai. Dažniausiai prie „Megos“ pasikrauti sustodavo „Nissan“ ir „Tesla“ markės elektromobiliai. Artėjant pavasariui, svarstome didinti įkrovimo stotelių skaičių, kad vienu metu galėtų naudotis daugiau elektromobilių savininkų. Lietuvos elektromobilių asociacijos duomenimis, elektromobilių mūsų šalyje daugės.

„Įvertinus pasaulio tendencijas, kurios rodo, kad elektromobilių kiekiai per metus išauga trigubai, galime prognozuoti, kad ir Lietuvoje tokių automobilių gatvėse tik daugės. Pernai dar skaičiavome, kad Lietuvoje rieda kelios dešimtys elektra valdomu automobilių, o šiemet jų – apie 200“, – sako Lietuvos elektromobilių asociacijos valdybos pirmininkas Laurynas Jokužis. Anot jo, augant elektromobilių skaičiui, turės natūraliai daugėti ir pakrovimo jiems vietų.

Elektromobilių įkrovimo stotele prie „Megos“ gali naudotis skirtingų elektromobilių modelių savininkai – įkrovimo stotelė yra su dviem skirtingų tipų įkrovimo lizdais: Europos Komisijos patvirtintas vidutinio įkrovimo greičio europietiškas „Type 2 (Mannekes)“ lizdas ir lėtojo įkrovimo lizdas „Shucko“. Vienu metu gali krautis du elektromobiliai.

Elektromobilio baterijos įkrovimo laikas priklauso nuo jo galios, talpos bei įkrovimo lizdo tipo: kraunantis bateriją europietišku „Type 2″ lizdu – procedūra trunka apie 2-4 valandas, „Shucko“ lizdu – apie 6-8 valandas.

Kortelę, skirtą įkrauti elektromobilį stotelėje, galima nemokamai atsiimti PLC „Mega“ informacijos centre, užpildžius prašymą.

www.auto-bild.lt