Lenktynės ieško lenktynininkų, lenktynininkai – varžybų

WRC_5475

Vis mažiau laiko belieka iki tarptautinių, didžiausių Baltijos šalyse „ENEOS 1000 km lenktynių“, kurioms startas bus duotas liepos 20-ąją. Tai bus jau septynioliktosios paeiliui maratoninės lenktynės Palangoje, į vasaros kurortą sutraukiančios pajėgiausius ne tik mūsų ir užsienio šalių sportininkus, bet ir estrados bei pramogų pasaulio žvaigždes.

Nuo pat pirmųjų lenktynių 2000-aisiais lietuviškąjį automobilių maratoną rengianti VšĮ „Promo Events“ praėjusią savaitę savajame interneto puslapyje atvėrė naują skelbimų lentą – http://racing.lt/dalyviams/skelbimu-lenta/

„Mes neišradome ir net nebandėme išradinėti dviračio, – sako pagrindinis „Eneos 1000 km lenktynių“ organizatorius, „Promo events“ direktorius Darius Jonušis. – Jau seniai pastebėjau, kad daugelio šalių ilgų distancijų automobilių lenktynių organizatoriai siūlo paslaugą, padedančią lenktynininkams susirasti komandą arba atvirkščiai – komandai galutinai sukomplektuoti lenktynininkų ekipažą“.

ABR_9954

Praktika parodė, jog ir Lietuvoje apstu sportininkų, norinčių ir galinčių lenktyniauti, tačiau neturinčių su kuo, o tiksliau – komandos, be kurios tokios lenktynės, kaip maratoninės Palangoje – tiesiog neįsivaizduojamos. Yra ir ekipų, turinčių puikų automobilį, darnią aptarnaujančio personalo komandą, tačiau iki pilnos laimės trūksta vienintelio, pagal patirtį bei sugebėjimus tolygaus kitiems ekipos nariams, galinčio juos bet kuriuo momentu pakeisti, lenktynininko.

Būtent tokiu atveju abiems pusėms ši „skelbimų lenta“ – tarsi ištiesta tikra pagalbos ranka.

Lenktynių organizatoriai viliasi, jog sportininkai, ieškantys komandos, su kuria norėtų lenktyniauti arba atvirkščiai, komanda, kuriai, tarkim, trūksta vieno-dviejų vairuotojų, pasinaudos galimybe apie tai paskelbti internete lenktynių organizatoriaus puslapyje.

„Mes nesiimame tarpininkų veiklos iki derybų galo ir nerekomenduojame atskiroms komandoms jų sudėtį papildyti vienu ar kitu lenktynininku. Lygiai kaip ir lenktynininkams, kuriems neparenkame komandų, – sako D. Jonušis. – Organizatoriai apsiriboja tik tokių skelbimų paviešinimu, tarsi suvedančių komandas ir sportininkus, kurie vėliau jau tariasi tiesiogiai. Tad svarbiausias mūsų tikslas – paskelbti abiems pusėms naudingą žinią“.

Naujovę jau spėjo pastebėti bei įvertinti kai kurie sportininkai, treneriai, komandų vadovai, besirengiantys „Eneos 1000 km lenktynėms.

„Manau, kad tai iš tiesų puiki galimybė, kuria pirmiausia pasinaudos apie šį vasaros maratoną svajojantys, bet dėl vienokių ar kitokių priežasčių jo dar neišbandę sportininkai ir komandos, – lenktynių spaudos centrui, viešųjų ryšių agentūrai „Visus Bonus“ sakė nekarūnuotas šių lenktynių karalius, Palangoje iškovojęs net penkias pergales Jonas Gelžinis. – Kita vertus tai dar viena organizatorių paslauga, serviso požiūriu lietuviškąjį maratoną priartinusi prie geriausiųjų analogiškų renginių užsienio šalyse“.

 

www.auto-bild.lt