Naujiems „Kia“ modeliams vėl įtekti prestižiniai „Red Dot“ apdovanojimai

Kia Sportage_2016 Red Dot Winner

  • Naujieji „Kia“ modeliai „Sportage“ ir „Optima“ prestižinius tarptautinių „Red Dot“ dizaino apdovanojimų prizus gavo jau antrą kartą.
  • „Geriausio iš geriausių“ kategorijoje triumfavo „Optima“ sedanas.
  • Visi naujausios kartos „Kia“ modeliai buvo įvertinti „Red Dot“ apdovanojimais.
  • Nuo 2009 metų „Kia“ gavo jau 15 „Red Dot“ apdovanojimų.

 

Frankfurtas. 2016 m. kovo 31 d. „Kia Motors“ dar labiau sustiprino savo reputaciją ir įrodė savo automobiliams taikanti aukščiausius standartus. Šiemet du naujieji „Kia“ modeliai buvo įvertinti prestižiniais tarptautiniais „Red Dot Award“ dizaino apdovanojimais „Product Design“ kategorijoje.

„Raudonuosius taškus“ gavo kompaktinis visureigis „Sportage“ bei naujasis „Optima“ sedanas. Nepriklausoma teisėjų komisija „Optima“ modeliui negailėjo pagyrų ir už jo pritrenkiantį dizainą skyrė „Geriausio iš geriausių“ („Best of the Best“) titulą.

Naujausios kartos „Optima“ ir Europoje geriausiai parduodamas „Kia“ modelis „Sportage“ debiutavo šių metų pradžioje. Sėkmę „Red Dot“ apdovanojimuose jie pakartojo jau antrą kartą, o „Optima“ išsaugojo „Best of the Best“ titulą. Ankstesnės kartos modeliai šiais apdovanojimais buvo įvertinti 2011 metais. Pirmąjį „Red Dot“ apdovanojimą 2009 m. gavo pirmosios kartos „Kia Soul“ modelis. Nuo to laiko iki šiandienos „Kia“ didžiuojasi savo kolekcijoje priglaudusi 15 „Red Dot“ apdovanojimų. Šį įvertinimą gavo visi 2016 metų „Kia“ modeliai.

„Mūsų tarptautinė dizaino komanda turi pakankamai priežasčių didžiuotis šiais apdovanojimais. Tiek „Sportage“, tiek „Optima“ modeliams tai didžiuliai laimėjimai. Tai labai svarbus paskatinimas kurti ateities modelius ir puikus nepriklausomos žiuri komisijos patvirtinimas, kad judame teisinga kryptimi“, – sakė „Kia Motors Corporation“ ir „Hyundai Motor Group“ prezidentas Peteris Schreyeris.

„Šie du apdovanojimus gavę modeliai mūsų kompanijai yra labai svarbūs. „Sportage“ jau daugybę metų yra geriausiai parduodamas kompanijos modelis Europos rinkoje. Ne mažiau savo pardavimais galintis didžiuotis „Kia Optima“ taip pat svariai prisideda prie prekinio ženklo stiprinimo ir plėtros. 2010 metais debiutavęs automobilis tapo „Kia“ automobilių dizaino perversmo katalizatoriumi. Tiek „Sportage“, tiek „Optima“ užima labai tvirtas pozicijas savo klasėse bei išsiskiria sportiškumu, elegancija bei įspūdinga išvaizda. Abu modeliai taip pat pasižymi moderniausiais interjero sprendimais – horizontaliu prietaisų išdėstymu bei „švariu“ dizainu“, – pridūrė P.Schreyeris.

Dinamiškas dizainas ir tvirtos pozicijos

Naująjį „Kia Optima“ kūrė tarptautinės „Kia“ Namyango (Korėja), Irvino (Kalifornija, JAV) ir Frankfurto (Vokietija) dizaino komandos. Joms vadovavo Peteris Schreyeris, kuris taip pat buvo atsakingas už ankstesnės kartos „Kia Optima“ kūrybos procesus. Savo matmenų beveik nepakeitęs 4,86 m ilgio automobilis pasižymi moderniomis detalėmis, aštriomis linijomis ir kampais, ilgesniu siluetu ir savo solidumu gerokai lenkia konkurentus. Iš dalies solidumo jam prideda prailginta trijų dalių langų linija. Nuožulnūs statramsčiai suteikia sportiškumo,  o platesni žibintai neleidžia abejoti jo apšvietimo sistemos modernumu.

Naujojo „Kia Sportage“ dizaino koncepcija buvo kuriama „Kia“ dizaino centre Frankfurte, padedant profesionalioms Namyango (Korėja) ir Irvino (Kalifornija, JAV) dizaino centrų komandoms. Labiausiai matomas eksterjero pokytis – naujas kompaktinio visureigio „veidas“. Anksčiau „tigro nosies“ groteles paryškinę žibintai dabar pastebimai atskirti nuo grotelių. Šis sprendimas lėmė vizualiai platesnį ir rimtesnį automobilio priekį. Dėl patrauklesnio įvaizdžio kūrėjai patobulino ir automobilio profilio linijas. Be to, naujasis „Sportage“ yra 40 mm ilgesnis už savo pirmtaką (4,48 m) ir gali didžiuotis dinamiškesniu siluetu. „GT Line“ modeliai spinduliuoja sportiškumu ir demonstruoja daugybę išskirtinių elementų, pavyzdžiui, patobulintas priekines groteles, „ice-cube“ stiliaus rūko žibintus bei dvigubą išmetimo vamzdį.

Abiejų automobilių pirkėjai gali rinktis pažangius benzininius arba dyzelinius variklius bei, priklausomai nuo rinkos, moderniausias pagalbos sistemas, įskaitant „Autonomous Emergency Braking“ autonominę stabdymo sistemą su pėsčiųjų atpažinimo funkcija. „Euro NCAP“ saugumo bandymuose abu modeliai surinko maksimalų balų skaičių ir buvo įvertinti 5 žvaigždutėmis. Kaip ir kiti Europoje parduodami „Kia“ modeliai „Sportage“ ir „Optima“ turi unikalią septynerių metų 150 000 km garantiją.

 

„Red Dot Award“ apdovanojimai: 41 dizaino ekspertų komisija iš viso pasaulio

„Red Dot Award“ – vienas prestižiškiausių pasaulyje dizaino konkursų, vertinantis produktus trijose pagrindinėse kategorijose: Produkto dizainas („Product Design“), Komunikacijos dizainas („Communication Design“) bei Dizaino koncepcija („Design Concept“).

2016 metų „Red Dot“ konkurso komisijai savo produktus pristatė kompanijos iš 57 šalių. Iš viso konkursui buvo užregistruoti 5214 produktai.

Nuo 1955 metų Vokietijos Šiaurės Reino-Vestfalijos „Design Centre“ rengiamas konkursas yra garsus savo komisijos profesionalumu ir objektyvumu.

Siekiant išvengti bet kokio šališkumo, žiuri komisijos nariais negali būti gamybos pramonės darbuotojai. Šiais metais „Red Dot“ komisijos gretos – kaip niekada gausios. Vertintojų būrį sudarė 41 ekspertas iš viso pasaulio. Tai nepriklausomi dizaineriai, dizainą dėstantys profesoriai, žurnalistai. Jų sąraše galima rasti tokias garsias pavardes kaip Chris Bangle, Jimmy Choo, profesorius Lutz Fügener, Hideshi Hamaguchi, Kristiina Lassus, Raj Nandan ir Ken Okuyama.

Visi komisijos nariai turėjo atvykti į Eseną (Vokietija) ir vertinti produktus pagal nustatytus kriterijus: inovacijų lygį, kokybę, funkcionalumą, ekologiškumą. Oficiali „Red Dot“ apdovanojimų prezentacija vyks liepos 4 d. Esene esančiame „Aalto Theater“ teatre.

www.auto-bild.lt